IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Audi A4 B6 1.6 benzina 2003 Baia Mare

This topic is about Audi A4 B6 1.6 benzina 2003 Baia Mare, the author, blackcats, wrote about: A sosit doar de 2 zile in tara, dar vreau sa o prezint aici, deoarece sunt tare bucuros si fericit de masinuta asta. Dupa cum ziceam mai sus, e un A4 ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Audi A4 B6 1.6 benzina 2003 Baia Mare
blackcats
post Oct 9 2018, 06:06 AM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 25
Joined: 17-September 16
Member No.: 148.763



A sosit doar de 2 zile in tara, dar vreau sa o prezint aici, deoarece sunt tare bucuros si fericit de masinuta asta. Dupa cum ziceam mai sus, e un A4 B6 din 08.2002, dar in acte o sa fie 2003, motor 1.6 benzina care imi este suficient, deoarece nu fac multi km, imi place silentiozitatea si finetea unui motor pe benzina si e chiar destul de vioi, desi multi ocolesc aceasta motorizare. Chiar sunt placut surprins, de pe la 3500rpm in sus, motorul are un sunet sportiv, chiar cu toba stock. E o culoare foarte frumoasa si rara, cred ca e vorba despre crystal blue metallic, desi inca nu stiu 100%. Vopseaua e originala, nimic revopsit si nu are absolut nicio zgarietura, nu glumesc, masina e dovada. Un singur proprietar in Germania, un domn de aprox. 60 de ani, nefumator, bricheta e ca in prima zi, nefolosita niciodata. A fost cumparata in leasing, proprietarul fiind obligat sa-i faca service regulat doar in reprezentanta Audi si daca am inteles bine, a avut si garantie pana la 100k km, distributia si consumabilele fiind schimbate la 101k km. In momentul de fata are 135k km absolut reali, interiorul miroase a nou, uzuri nesemnificative, dar se vor vedea in poze. Despre dotari:
- faruri xenon cu self levelling
- spalator faruri
- proiectoare
- ESP
- oglinzi electrice (nu stiu daca sunt si incalzite)
- interior gri
- trapa electrica
- geamuri electrice fata
- scaune fata cu reglaj lombar electric, reglabile manual si pe inaltime
- Audi Chorus cu 10 boxe (subwoofer original in spate)
- cotiera spate
- inchidere centralizata, 2 chei briceag
- jante aliaj pe 15 fara nicio zgarietura
- carlig tractare original cu 2 chei
- roata rezerva aliaj

Cel mai mare minus al masinii e ca...nu are clima. Nu are, adica deloc, din fabrica, asa a fost comandata masina. Oricum vreau sa-i pun pe viitor, cu piese din dezmembrari, e pacat ca o asemenea masina sa nu aiba clima. Per total, am avut mare noroc cu masinuta asta, e foarte intretinuta, dotari multe, pret...super.

Ce vreau pe viitor:
- clima
- jante pe 17
- posibil folie (nuanta albastra?)
, toate acestea in functie de buget si posibilitati.

Poze vor mai urma, mai multe si mai detaliate, acum a fost doar prezentare generala

PS. Nici pe mobile.de nici pe autoscout nu exista in momentul asta nicio masina cu astfel de dotari



This post has been edited by blackcats: Oct 9 2018, 06:07 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:33 AM