IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

LAND ROVER TD4 ,82 KW - PROBLEME IARNA

This topic is about LAND ROVER TD4 ,82 KW - PROBLEME IARNA, the author, mariusvlad03, wrote about: SALUT Am un Freelander TD4 , 1951 cc,2002. In fiecare iarna se opreste in mers din senin de 3-4 ori in 12 km. ( distanta zilnica pana la serviciu) Men ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> LAND ROVER TD4 ,82 KW - PROBLEME IARNA, IARNA SE OPRESTE DIN SENIN IN TIMPUL CIRCULATIEI
mariusvlad03
post Nov 28 2014, 04:58 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 28-November 14
Member No.: 145.379




SALUT!
Am un Freelander TD4 , 1951 cc,2002.
In fiecare iarna se opreste in mers din senin de 3-4 ori in 12 km. ( distanta zilnica pana la serviciu) Mentionez ca in afara iernii merge bine.
Am fost la service LAND ATELIER , au pus testerul si mi-au spus ca pompa de combustibil nu baga in parametrii,dupa ce am inlocuit-o face la fel.
In afara ca am platit peste 1000 lei pe manopera si piese,nu s-a schimbat nimic.
Ma poate ajuta cineva?!!!
Multumesc anticipat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Nov 28 2014, 07:12 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Daca pompa nu ar fi facut treaba bine, apoi nu o facea nici vara, nu doar iarna thumbsup.gif

Este problema de contact imperfect ! Iarna se contracta de la frig si de aici si intreruperile.
Recoamndare: verifica mufele spre/de la baterie spre ECU si motor. Incepe cu releele si firele din zona bateriei, cu ocazia asta verifica si strangerile celor doua borne si ca NU sunt oxidate. Spor !


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 03:46 PM