IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme tehnice neesentiale Picasso bezina din 2003

This topic is about Probleme tehnice neesentiale Picasso bezina din 2003, the author, pepikiki, wrote about: Va rog sa-mi dati sugestii privind: 1.Modul de demontare a capuselii usii fata stanga, prevazuta probabil cu agrafe, pentru a ajunge la mecanismul de ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme tehnice neesentiale Picasso bezina din 2003
pepikiki
post Oct 29 2014, 06:08 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 24-October 14
Member No.: 145.140



Va rog sa-mi dati sugestii privind:
1.Modul de demontare a capuselii usii fata stanga, prevazuta probabil cu agrafe, pentru a ajunge la mecanismul de ridicare sau coborare a -geamului.De mentionat este faptul ca a fost inlocuita macaraua cu un an in urma si functiona aproximativ bine dar acum nu mai functioneaza probabil nici motorasul de actionare.Tragedia este ca factura dela service nu mai este de gasit, in ideea ca garantia ar mai fi fost valabila.
2.Radiocasetofonul este tacut si verificarea acestuia necesita scoaterea aparatului din lacasul sau.Cum se poate demonta acesta de pe panoul frontal?
3.Telecomanda dela cheie pentru inchiderea centralizata /singura livrata de dragutii de francezi/este moarta de aproximativ doi ani iar incercarile de resuscitare, prin prcedura descrisa de cineva pe internet, a dat rezultate pentru scurt timp, dupa care a murit pentru vecie.Solutia probabila poate fi cumpararea piesei centrale cu procesorul si telecomenzile respective si inlocirea celei originale sau gasirea codului valabil apartinand de alta telecomnda fara cheie? De remarcat este ca inchiderea centralizata de pe masina functioneaza odata cu introducerea cheii in incuietoarea usii din dreapta sau stanga fata.
Probabil ca va fi necesara si asistenta calificata dela service dar pana atunci va rog sa-mi dati indicatii despre cum se pot rezolva aceste lucruri prin efort propriu.Va multumesc anticipat!






Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:12 PM