IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

SERVICE/ATELIERE SERVICE-GEARTECH FEREASCA-VA DUMNEZEU !

This topic is about SERVICE/ATELIERE SERVICE-GEARTECH FEREASCA-VA DUMNEZEU !, the author, utilizator_173992, wrote about: GEARTECH-SOS.DE CENTURA NR.7 CERNICA TOVARASI FEREASCA-VA DUMNEZEU SA CALCATI PE LA ACEST SERVICE.. SUNTPRAF SI PULBERE,DE LA PRIMUL PANA LA ULTINUL O ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> SERVICE/ATELIERE SERVICE-GEARTECH FEREASCA-VA DUMNEZEU !, GEARTECH-SOS. DE CENTURA NR.7-CERNICA
utilizator_17399...
post Feb 28 2012, 12:17 PM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 28-December 09
From: Bucuresti
Member No.: 122.731





GEARTECH-SOS.DE CENTURA NR.7 CERNICA

"TOVARASI"

FEREASCA-VA DUMNEZEU SA CALCATI PE LA ACEST SERVICE..!!!

SUNT"PRAF SI PULBERE",DE LA PRIMUL PANA LA ULTINUL OM...!!

EXEMPLE:M-AM DUS SA-MI REPARE CUTIA DE VITEZE SI "M-AM ALES" CU:

-UN BURDUF DE PLANETARA SMULS SI,DUPA DISCUTII SERIOASE,INLOCUIT CA VAI DE EL (DUPA 30 DE KM ERA TORSIONAT);

-GEOMETRIA PUNTII FATA DEREGLATA,PE CARE TREBUIE S-O "REZOLV" EU;

-SEMERINGUL DE PLANETARA DIN C.V. "DUS" IAR,LA INLOCUIRE,NU S-AU "DERANJAT" SA-I UNGA INTERIORUL CU 2-3 PICATURI DE ULEI;

-BAIA DE ULEI A CUTIEI DE VITEZE CARPITA "VAI STEAUA EI" DE PIERD ULEIUL DIN EA INTR-O VESELIE;

-PROTECTIILE DE CAUCIUC DE LA PIVOTII BRATELOR INFERIOARE FACUTE "VARZA";

-TOATA REPARATIA A DURAT 5(CINCI)LUNI DE ZILE,CU N! REVENIRI DIN CAUZELE MAI SUS MENTIONATE..!!!

SI-COLAC PESTE PUPAZA- MA"TREZESC" SI CU AMENDA PENTRU C-AM CIRCULAT-IN ACEASTA PERIOADA-FARA ROVIGNETA PE "AUTOSTRADA" A2;
(IDIOTII AU"FACUT PROBE" DE FUNCTIONARE TOCMAI PE AUTOSTRADA....!!)[b]
[/b]


--------------------

In mechanics everything MUST works SMOOTH;DON'T use the hammer..!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
utilizator_17399...
post Jul 19 2012, 01:34 PM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 28-December 09
From: Bucuresti
Member No.: 122.731



Dragi tovarasi, sa nu va puna necuratul sa "calcati" p-acolo ca al vostru-i dracu'..!!!
Va duceti c-o belea si... vai de voi si de .. buzunarele voastre..!!!

4(patru) luni le-a trebuit sa "repare" o cutie de Audi 100 din 1991..!!!
Si-au "carpit-o" de numai ea stie..!!!

This post has been edited by Seri: Jul 19 2012, 11:18 PM


--------------------

In mechanics everything MUST works SMOOTH;DON'T use the hammer..!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alik
post Mar 28 2013, 10:47 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 29-December 12
Member No.: 140.443



QUOTE (utilizator_173992 @ Jul 19 2012, 11:34 AM) *
Dragi tovarasi, sa nu va puna necuratul sa "calcati" p-acolo ca al vostru-i dracu'..!!!
Va duceti c-o belea si... vai de voi si de .. buzunarele voastre..!!!

4(patru) luni le-a trebuit sa "repare" o cutie de Audi 100 din 1991..!!!
Si-au "carpit-o" de numai ea stie..!!!


dragi tovarasi, nu mai mergeti la tot felul de service-uri de care nu a auzit nimeni, eu ma duc la service la ******. super meseriasi.Nu prea stiu ei sa se promoveze, dar echipa tehnica este super tare. Tipul care se ocupa de service (partea tehnica) este chiar fratele sefului cel mare, si calitatea este asigurata. Alte service-uri au marketing de zici ca sunt rupti din soare, dar au servicii praf si preturi de iti cade falca...

This post has been edited by Seri: Mar 28 2013, 10:57 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut8190
post Jul 29 2015, 10:21 AM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 29-July 15
Member No.: 146.784



Buna ziua , pot confirma prin propria experienta ca este adevarat tot ce se zice despre service-ul GEARTECH de pe soseaua de centura sunt niste terminati care isi bat joc de bani vostri . in dec 2014 fara sa vad acest forum am fost cu o cutie manuala de insigina si desi se lauda ca o fac in 3-4 zile inainte sa le duc masina au facut-o in 2 saptamani in care ii sunam la 2 zile , la insistentele mele , ca daca nu masina prindea anul nou la ei in service. Cand lucreaza pur si simplu nu ii deranjeaza sa rupa absolut tot ce le sta in cale si nu au habar cum se desface astfel mi-au rupt toate plasticele din jurul bateriei ,puls plastice din consola centrala din preajma schimbatorului , lucru observat chiar atunci cand am fost la ora 23 sa i-au masina de la ei . dar nu au avut nicio apasare ii se parea ceva normal sa distruga si mai ales ii se parea anormal sa plateasca ceea ce oamenii de acolo distrusesera. cat despre calitatea reparatiei este de cea mai proasta calitate deoarece din timpul celor 3 luni de garantie masina a reinceput sa fata zgomotele pe care le facea, si exact asa cum amintea userlu care a deschis topicul si miea mi-au distrus semeringul de la planetara stanga dar si burduful de la planetara dreapta . toate ar fi in regula dearece prin nici una din cele mentionate nu pun viata in pericol ... decat viata masini in sine chiar daca se presupune ca trebuiau sa o repare . Dupa 3 luni de la vizita la nemernici ,tigani , hoti de banat(timisoara) ma duc cu masina in alt service sa fac revizia ......mare mi-a fost mirarea atunci cand ma cheama mecanicul sa imi arate o bieleta antiruliu ce nu mai fusese legata la loc ci pur si simplu lasata libera , bieleta nu mai era dreapta ci stramba dupa cum se misca roata , asa am putut sa imi explic si eu dece cand mai faceam niste sprinturi pana la 160 km/h si puneam fruna simteam ca zboara masina de subt mine , pe langa toate astea baieti nu sunt totusi prosti pt ca s-au gandit sa nu stranga busanul de ulei de la cutie , sa se scurga uleiul din ea si sa ma aiba din nou ca si client . GEARTECH ESTE UN SERVICE AUTO IN CARE MASINA NU ESTE REPARATA DE NISTE MECANICI CARE ISI FOLOSESC CUNOSTINTELE PT A REPARA CI UN SERVICE IN CARE CITEZ:"REPARATIA SE FACE DUPA SUFLETUL OMULUI " , SI ASTA CHIAR DACA LE DAI EXACT CAT ITI CER PENTRU REPARATIE . ESTE UN SERVICE IN CARE O DATA CE AI MASINA ACOLO PUR SI SIMPLU TE ROGI DE EI SA ITI TERMINE REPARATIA , IN CARE DACA ITI ZICE CA MASINA E GATA LA 4 DEFAPT E GATA PESTE INCA 7 ORE . CEL MAI PROST , NESERIOS , NECALIFICAT SERVICE IN CARE AM FOST , SERVICEURILE DIN FERENTARI DE LA COLT DE STRADA II BAT LA CUR LA TOATE CAPITOLELE . UN SERVICE IN CARE PLATESTI SA TI SE DISTRUGA , PARTI DIN MASINA .
NISTE TEPARI BANATENI CARE SUNT MANDRI DE PROSTIA LOR .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:30 PM