IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

fabia 2 vs polo vs fiesta?

This topic is about fabia 2 vs polo vs fiesta?, the author, meandihagee, wrote about: salut, vreau sa imi iau prima masina, o fabia, sau in orice caz ceva din clasa ei (fiesta, polo etc.) cum se comporta skodele fata de modele echivalen ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> fabia 2 vs polo vs fiesta?
meandihagee
post Jun 28 2011, 11:38 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 28-June 11
Member No.: 133.248



salut,

vreau sa imi iau prima masina, o fabia, sau in orice caz ceva din clasa ei (fiesta, polo etc.)

cum se comporta skodele fata de modele echivalente? bugetul meu e undeva pe 5000-6000E si as prefera un motor mai puternic. vreau sa ies din oras, eventual cu 4 oameni + bagaje. un alt mare plus pentru mine ar fi spatiul interior, scaunele rabatabile, optiuni de depozitare.

cum sta la capitolul service, piese, asigurari? as vrea sa fac o investitie acum si apoi sa nu ma mai doara capul.

vreun sfat?

multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Jun 28 2011, 04:25 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Ai postat la Fabia 2, asadar pt acest model ai de ales intre 1.6 16v 105cai si 1.9TDI-PD 105 cai. Nu stiu daca le gasesti neaparat in bugetul alocat de tine...

Daca ai in vedere si Fabia 1, atunci iti recomand varianta 1.9TDI-PD 101cai.

O parere personala: varianta combi este de preferat.

Skoda are imagine buna, pret revizie bun, pret de revanzare bun si fiabilitate peste medie.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:09 AM