IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

PRIORITATE DE DREAPTA LA SEMAFOARE?

This topic is about PRIORITATE DE DREAPTA LA SEMAFOARE?, the author, vio, wrote about: dupa spusele cui ? ....a lu ala sau politistu nu ? ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> PRIORITATE DE DREAPTA LA SEMAFOARE?
vio
post Dec 7 2010, 12:20 PM
Post #21


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



dupa spusele cui ? ....a lu ala sau politistu nu ?


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura21
post Dec 7 2010, 07:21 PM
Post #22


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 4-December 10
Member No.: 130.403



QUOTE (vio @ Dec 6 2010, 10:35 PM) *
chiar daca s-a pus verde in timp ce tu traversai intersectia el era obligat sa te lase sa treci , se da priortate celor intrati in intersesctie si trebuie sa ii lasi sa iasa din intersectie , politistu ala nu are 2 clase , numai cu asta ii demontezi PVC.
chiar daca tu ai verde , el are verde interminent pt la dreapta tot el are cedeaza trecerea, orice semafor intermintent este cu obligatia cedeaza cred ca este un semn mic acolo desupra sau sub cedeaza ...

de ce ai semant PVC daca nu scrie cum trebuie ? trebuia sa il obligi pe politist sa vina acolo , nu semnai si gata nu avea ce sa faca , si trebuia sa il pui la obs sa scrie ca organu de constatare refuza sa se deplaseze la fatza locului pt clarificari si face abuz in servici ... sa vezi ca ii trecea dobitocului. oricum atsa sa ti fie invatzatura , cum patzesti ceva fuga la politie numai sta deloc , ca nu stii peste ce dobitoc dai si uite te ingroapa ...



pe mine m a dus in eroare dreptatea acordata de politist,eu ii explicam ca aveam verde si eram la jumatatea intersectiei si mergeam odata cu tramvaiul,si politistul imi spunea ca avea verde si ala si trebuia sa ii acord prioritate de dreapta ,si atunci i am spus ca nu se poate sa avem amandoi verde pe cele 2 directii ca se producea un accident in lant,asa ca daca el a afirmat ca aveam verde , ala avea rosu,i am spus ca la un copil de 5 ani dar nu m am inteles sau nu a vrut sa inteleaga(spaga)
avea verde pe banda pe care era ,dar era pt directia catre Eroii Revolutiei el se afla gresit incadrat pe banda iar cea pt trafic greu -filaret avea rosu ,erau 2 masini stationate la semafor pt directia Filaret

unde ma adresez pt a vedea inregistrarea?

va tin la curent

Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Dec 7 2010, 07:24 PM
Post #23


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



la ei acolo , la instantza cred ... si oricum cred ca greu o sa obtii imaginile alea . oricum in instantza poti cere o reconstituire a accidentului .


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titi1988
post Dec 7 2010, 07:35 PM
Post #24


disperat..dupa masini
******

Group: Membri
Posts: 1.395
Joined: 4-November 07
From: Cluj
Member No.: 115.339



dat in judecata, ceri inregistrarea ca proba si toate semafoarele sunt coordonate intre ele intr-o intersectie deci poti cauta schema de lucru a acestora sau cum se numeste. succes


--------------------
Nissan Primera Acenta 1.6i 109 cp 2007
Dacia Logan MCV Ambiance 1.5 dCi 70 cp 2007
Dacia Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 cp 2009
Dacia Lodgy Laureate 1.5 dCi 110 cp 2014
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:50 AM