IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Hyundai Accent 1.5 2007 merita?

This topic is about Hyundai Accent 1.5 2007 merita?, the author, octavian_pascu, wrote about: Salut, Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007 Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Hyundai Accent 1.5 2007 merita?
octavian_pascu
post Sep 7 2010, 02:39 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 7-September 10
Member No.: 129.034



Salut,

Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007
Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna care sunt plusurile, minusurile acestei masini
Moldelul pe care am pus ochii are 110cp, 63000km, geamuri/oglinzi electrice, computer bord, comenzi volan, abs, ac, airbag, esp, etc...

Ma sperie piesele, citesc ca ar fi foarte scumpe.

Mentionez: acum am facut rost de bani si trebuie sa-mi iau masina urgent, mi-ar fi de folos niste sfaturi cat mai rapid.

Va multumesc anticpat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BALERINUL
post Sep 7 2010, 04:20 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 2-August 09
Member No.: 120.585



QUOTE (octavian_pascu @ Sep 7 2010, 02:39 PM) *
Salut,

Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007
Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna care sunt plusurile, minusurile acestei masini
Moldelul pe care am pus ochii are 110cp, 63000km, geamuri/oglinzi electrice, computer bord, comenzi volan, abs, ac, airbag, esp, etc...

Ma sperie piesele, citesc ca ar fi foarte scumpe.

Mentionez: acum am facut rost de bani si trebuie sa-mi iau masina urgent, mi-ar fi de folos niste sfaturi cat mai rapid.

Va multumesc anticpat.


Ai si un pret la ea ?
Masina nu e rea deloc, doar servisurile dealerului Honda sunt lipsite de profesionisti ! Intra pe forum si o sa vezi acolo dezamagiri ale celor ce au trecut prin atelierele Hyundai....
Ca minusuri pot sa-ti spun doar ca tabla este extrem de subtire, sa ai grija cum si pe unde te sprijini, iar vopseaua nu mai e nici o noutate , stie toata lumea , este ecologica , si toti se plang de la detinatori de Honda, Toyota ,s.a.
Iar piesele nu sunt mai scumpe ca ale celorlalte marci stai linistit !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
octavian_pascu
post Sep 8 2010, 07:24 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 7-September 10
Member No.: 129.034



QUOTE (BALERINUL @ Sep 7 2010, 04:20 PM) *
QUOTE (octavian_pascu @ Sep 7 2010, 02:39 PM) *
Salut,

Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007
Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna care sunt plusurile, minusurile acestei masini
Moldelul pe care am pus ochii are 110cp, 63000km, geamuri/oglinzi electrice, computer bord, comenzi volan, abs, ac, airbag, esp, etc...

Ma sperie piesele, citesc ca ar fi foarte scumpe.

Mentionez: acum am facut rost de bani si trebuie sa-mi iau masina urgent, mi-ar fi de folos niste sfaturi cat mai rapid.

Va multumesc anticpat.


Ai si un pret la ea ?
Masina nu e rea deloc, doar servisurile dealerului Honda sunt lipsite de profesionisti ! Intra pe forum si o sa vezi acolo dezamagiri ale celor ce au trecut prin atelierele Hyundai....
Ca minusuri pot sa-ti spun doar ca tabla este extrem de subtire, sa ai grija cum si pe unde te sprijini, iar vopseaua nu mai e nici o noutate , stie toata lumea , este ecologica , si toti se plang de la detinatori de Honda, Toyota ,s.a.
Iar piesele nu sunt mai scumpe ca ale celorlalte marci stai linistit !


Multumesc pentru sfat

pretul este pe undeva intre 5000-6000 euro, sunt defapt mai multe modele asemanatoare la dotari
treaba cu tabla nu o stiam si cu vopseaua
am aruncat o privire pe un site de piese auto si din curiozitate m-am dus pe o turbina de hyundai accent, ce sa vezi pret: 7000 ron, in comparatie cu opel de ex unde era 3000
nu stiu restul preturilor, apropo esti proprietar de hyundai accent?

Multumesc.

P.S: As mai dori sfaturi, rog pe cei cu bunavointa sa mai ma dumireasca putin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BALERINUL
post Sep 9 2010, 12:44 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 2-August 09
Member No.: 120.585



Eu am avut un hyundai elantra,2005 , 60.000 km, motor 1,6 benzina , si vreau sa-ti spun ca am vandut-o cu cauciucurile originale (erau varza , cei drept!) , in rest ulei , filtre schimbate la timp , a si era sa uit un set de placute...
Ce nu mi-a placut la ea era disigneul interior , cam sters , si demodat , exteriorul era ok.
Uite aici un link cu mai multe detalii despre masina :http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t235981.html;
Pretul e foarte bun , daca o gasesti si la si km. putini.
Succes !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 09:54 PM