IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

distributie matiz

This topic is about distributie matiz, the author, contocala, wrote about: Ieri(sambata) am schimbat cureaua distributie si intinzatorul la matizul meu. Cea veche avea 10 ani si 41500 km,si arata f. bine, inclusiv intinzatoru ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> distributie matiz
contocala
post Jun 6 2010, 06:59 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 6-June 10
Member No.: 126.003



Ieri(sambata) am schimbat cureaua distributie si intinzatorul la matizul meu. Cea veche avea 10 ani si 41500 km,si arata f. bine, inclusiv intinzatorul.Sunt multumit de lucrare, pe care am facut-o singur in 2 ore, fiind doar amator. Insa am o neclaritate.Arcul de la intinzator ramane relativ intins,oare e normal? Am procedat ca in carte,am dat doua ture la curea cu intinzatorul nestrans, dupa care l-am strans.Observ ca n-are cum sa lucreze din arc, ramane in pozitia fixata.Oare asa e normal? Poate ma lamureste si pe mine cineva calificat. Multumesc mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tatuzu
post Jun 9 2010, 10:36 PM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 8-March 10
Member No.: 124.533



QUOTE (contocala @ Jun 6 2010, 07:59 AM) *
Ieri(sambata) am schimbat cureaua distributie si intinzatorul la matizul meu. Cea veche avea 10 ani si 41500 km,si arata f. bine, inclusiv intinzatorul.Sunt multumit de lucrare, pe care am facut-o singur in 2 ore, fiind doar amator. Insa am o neclaritate.Arcul de la intinzator ramane relativ intins,oare e normal? Am procedat ca in carte,am dat doua ture la curea cu intinzatorul nestrans, dupa care l-am strans.Observ ca n-are cum sa lucreze din arc, ramane in pozitia fixata.Oare asa e normal? Poate ma lamureste si pe mine cineva calificat. Multumesc mult!

Arcul are rolul de tensionare corecta a curelei in momentul strangerii intinzatorului.Acesta din urma dupa strangere lucreaza ca o simpla rola de ghidare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambina123
post Sep 22 2012, 10:37 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 20-September 12
Member No.: 139.506



din ce an este matizul?


--------------------
masini.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUE
post Sep 22 2012, 03:58 PM
Post #4


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



probabil ca din 2002 :-) daca distributia avea 10 ani...


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:44 PM