IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

MIT Lancer 2.0DiD - revizii tehnice

This topic is about MIT Lancer 2.0DiD - revizii tehnice, the author, Mihai-MIT-Lancer, wrote about: Salutare Am si eu un Lancer 2.0 DiD. Tre sa fac prima revizie, dupa cum spun ei, la 20.000km/1an. Stie cineva cam ce ar trebui facut la aceasta revizi ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> MIT Lancer 2.0DiD - revizii tehnice, perioade de revizii/servicii/costuri
Mihai-MIT-Lancer
post May 4 2010, 01:00 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 4-May 10
From: Bucuresti
Member No.: 125.545



Salutare!
Am si eu un Lancer 2.0 DiD. Tre' sa fac prima revizie, dupa cum spun ei, la 20.000km/1an.
Stie cineva cam ce ar trebui facut la aceasta revizie?
Dincolo de ceea ce spune MIT ma intereseaza o parere tehnica.

MIT zice: filtru ulei, ulei, filtru de aer, filtru de polen. Asta la cca. 133euro (fara TVA).

Eu as completa cu: filtru de motorina si placute de frana (am cca. 13.000km).

Parerea mea este ca ei anunta revizii ieftine ca sa castige cumparatori, dar nu cred ca sunt facute profesionist.
Va rog...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RD-Woo
post May 4 2010, 05:02 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 242
Joined: 17-June 09
From: Sud-Est
Member No.: 120.238



Prima revizie a unui model new Lancer 2.0 DID:

QUOTE
impresii la cald despre mit motors aviatorilor: baietii se uitau la masina ca la primul lancer intrat la revizia anuala, au ramas surprinsi de consumul de ulei intre revizii si nu le mergea testerul pentru a reseta numarul de km si data pentru urmatoarea revizie, voi mai face o vizita la colegii din baneasa. nu au stiut sa'mi explice cum se foloseste functia follow me home dar nici eu nu insistat prea tare.

dar iata si plusurile: costul reviziei a fost de
386,59RON, si a inclus schimbul filtrului de ulei, aer si polen, nu m'au intrebat nimic de filtrul de combustibil si mai bine pentru ca este optional din cate stiu la revizia de 1an, ca si filtrul de aer dar la acela am preferat sa il schimb cand am vazut cum arata.
+
170RON 4 litri de ulei mobil 1 pe care l'am achizitionat din vitan
+
30RON ca am fost multumit de serviciile lor, fiind cred eu primul lancer dizel la care au facut revizia s'au purtat "cu manusi", au studiat totul atent sa nu faca vre'o greseala.

in total 586,59RON, manopera fiind gratuita la ei pentru prima revizie

Seful de service super ok si el, din cand in cand mai venea sa verifice respectarea procedurilor, la sfarsit chiar i'a intrebat daca au rezolvat scartzaitul reclamat de mine la usa stanga spate - a trebuit unsa mai bine.


--------------------
Pe'un picior de plai.. let's get high
Go to the top of the page
 
+Quote Post
benulica
post Jun 23 2010, 08:57 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 23-June 10
From: Bucuresti
Member No.: 126.176



Salut ,eu am facut 1 revizie la mit berceni am fost surprins de pretul reviziei 1300 ron si acum urmeaza sa o fac pe a doua si nu stiu ce sa fac,sa o fac la ei sau in alt servis unde ma poate costa jumate
huh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 12:22 AM