IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Legacy BD inaltare

This topic is about Legacy BD inaltare, the author, timejumper, wrote about: QUOTE (raducuGR Mar 27 2010, 0148 PM) QUOTE (timejumper Mar 15 2010, 1009 AM) Salut, Aveti idee exista o posibilitate de a mai inalta un pic LBD? Mi s ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Legacy BD inaltare, Se poate inalta un pic masina?
timejumper
post Mar 27 2010, 04:45 PM
Post #21


novice
**

Group: Membri
Posts: 30
Joined: 8-March 10
Member No.: 124.517



QUOTE (raducuGR @ Mar 27 2010, 01:48 PM) *
QUOTE (timejumper @ Mar 15 2010, 10:09 AM) *
Salut,
Aveti idee exista o posibilitate de a mai inalta un pic LBD?
Mi se pare prea joasa pentru drumurile din Ro, macar cativa centimetri. Stiu ca la anumite masini exista un pachet care se cumpara pentru asa ceva.


exista un kit de inaltare aici in Grecia la subaru...si-o inaltat un prieten impreza-ul...de arata ca un strutz...o sa ma interesez.


cati cm a obtinut in plus de zici ca arata nasol?


--------------------
Legacy 2.0D 2008, ex Forester 2.0X 2003
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mgabi
post Jan 11 2012, 01:54 PM
Post #22


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 169
Joined: 10-March 09
From: Bucharest
Member No.: 119.469



Cand am luat masina, la fel am zis si eu, ca-i foarte joasa (nu zic ca nu-i, dar te obisnuiesti). Culmea e ca dupa ce am schimbat gumele de vara cu unele mai late (225/45 vs 215/45) masina s-a inaltat cu vreo 4-5mm (dupa calculele mele). Din pacate, castigul la stabilitate in viraje se cam anuleaza cu stabilitatea la viteze mari (160-170+). Acum chiar ma gandesc cum sa fac sa iau inapoi cei 5mm...

Pentru linistea ta, cauta mai bine un kit de scuturi din aluminiu (motor+cutie, diferential spate)


--------------------
Legy 2.0D MY09
Go to the top of the page
 
+Quote Post
timejumper
post Feb 13 2012, 05:12 PM
Post #23


novice
**

Group: Membri
Posts: 30
Joined: 8-March 10
Member No.: 124.517



QUOTE (mgabi @ Jan 11 2012, 01:54 PM) *
Cand am luat masina, la fel am zis si eu, ca-i foarte joasa (nu zic ca nu-i, dar te obisnuiesti). Culmea e ca dupa ce am schimbat gumele de vara cu unele mai late (225/45 vs 215/45) masina s-a inaltat cu vreo 4-5mm (dupa calculele mele). Din pacate, castigul la stabilitate in viraje se cam anuleaza cu stabilitatea la viteze mari (160-170+). Acum chiar ma gandesc cum sa fac sa iau inapoi cei 5mm...

Pentru linistea ta, cauta mai bine un kit de scuturi din aluminiu (motor+cutie, diferential spate)


Da, am nevoie urgenta de scuturi ca deja le-am facut muci cu zapezile astea, din cate am inteles insa, se pare ca nu e recomandat la motor scutul de aluminiu, pentru ca in caz de accident frontal motorul tb sa intre sub picioarele celor din fata, daca e dur cica nu mai are cum .... tb sa mai studiez.

Azi am ramas pe burta pe zapada, nu e un feeling prea placut mai ales ca am avut inainte Foreste si ma jucam iarna ...
Clar tb sa o inalt cumva, ca nu imi place iarna sa ma chinui (unul din motivele pt Subaru) oricum cu viteze de pesta 180 nu merg ca stiu cat de nasol e fara permis wink.gif

Daca ai o sursa de scuturi te rog sa imi zici smile.gif


--------------------
Legacy 2.0D 2008, ex Forester 2.0X 2003
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:53 AM