IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

la schi pe zona de vest

This topic is about la schi pe zona de vest, the author, RUE, wrote about: caut o iesire de weekend + cateva zile cu familia si inca o familie cu copii (3 si 4 locuri). Arieseni: - nu am mai fost - acces facil cu masina, 257 ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> la schi pe zona de vest, recomandari, preturi (M Mic, Straja, Arieseni, Semenic)
RUE
post Jan 25 2010, 02:39 PM
Post #1


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



caut o iesire de weekend + cateva zile cu familia si inca o familie cu copii (3 si 4 locuri).
Arieseni:
- nu am mai fost
- acces facil cu masina, 257 km, zapada acum e relativa pe partie, prognoza da 20% ninsoare peste cateva zile, in prezent partiile proaste ca si nivelare si intretinere.
- cazarile convenabile (80 ron) pt familie am gasit la 3-9-15 km Vartop (partie) si daca merg cu ei la partie... cam pierd daca se ia somnul de pranz (inchiriere pe zi etc) la botul partiei in Vartop cresc simtitor preturile.
Straja:
260 km, cica se poate urca daca ai gume de iarna sau telescaunul. cazarile cam scumpe pt familie.
live cam ul arata zapada, oamenii pe partie.

Muntele Mic
-140 km din tm.
- nu am fost pana acum
Acces restrictionat masinilor, permis doar cu telescaunul (costuri, copii se pot speria la inaltime)
Preturi de 120 ron camera cu mic dejun la 2 persoane, 220 apartament 2 camere.

Semenic:
- 150 km din tm.
- de obicei bate un vant turbat acolo, pe partie am fost de 2 ori pana acum, m-as plictisi, dar daca ar fi o cazare mai rentabila m-as sacrifica).


Caut ponturi si informatii utile pentru oricare din locatii.
preturi de maxim 80 ron camera pt 2 +1/2,
apropiere de partie (accesibila fara masina daca se poate) etc
Multumesc.


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 05:54 AM