IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Baterie pentru AVEO

This topic is about Baterie pentru AVEO, the author, NGZ, wrote about: In ultima perioada am folosit masina foarte putin si pe distante scurte, asa ca bateria s-a dus. Problema este ca bateria de la Aveo (45Ah) este cu bo ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Baterie pentru AVEO
NGZ
post Nov 29 2009, 10:51 AM
Post #1


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



In ultima perioada am folosit masina foarte putin si pe distante scurte, asa ca bateria s-a dus. Problema este ca bateria de la Aveo (45Ah) este cu "borna inversata",
iar bateriile de tipul asta se gasesc mai greu, cel putin in Ploiesti nu am reusit sa gasesc astfel de baterii. In suportul de baterie al masinii incap baterii de max 55Ah.
Am gasit pe piata o baterie Bosch cu "borna inversata" de 40Ah (230 lei), pe care o s-o cumpar cred, daca nu gasesc pana marti altceva mai bun.
Am sunat si la reprezentanta si mi-au spus ca mi-o aduc in max 10 zile la pretul de 500 lei, asa ca i-am refuzat.

Ma puteti ajuta ? Stiti de unde as putea cumpara o baterie buna la un pret acceptabil ?
Multumesc !





--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NGZ
post Dec 11 2009, 10:05 PM
Post #2


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



Am gasit baterie GM 48Ah.
Cine are nevoie ii pot da informatii.
Am aflat si de ce s-a descarcat cealalta: am uitat becul de la plafoniera aprins.


--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:46 PM