IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Navigatie legacy/obk

This topic is about Navigatie legacy/obk, the author, JohnSA, wrote about: Eu nu m-am putut obisnui cu navigatia pe mijloc in bord . Pur si simplu mi-e peste mana sa-mi indrept privirea intr-acolo in timp ce rulez. Varianta c ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Navigatie legacy/obk, Navigatie OEM
JohnSA
post Mar 21 2010, 07:33 PM
Post #21


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 256
Joined: 20-November 08
From: Bucuresti
Member No.: 118.585



Eu nu m-am putut obisnui cu navigatia pe mijloc in bord . Pur si simplu mi-e peste mana sa-mi indrept privirea intr-acolo in timp ce rulez.
Varianta castigatoare a fost vechiul PDA FujitsuSiemens , Navigon sau Marcel si o bucata de 1cm banda dublu-adeziva ce tine "instrumentul" pe bord lipit cu capul de parbriz in partea stanga . Asa e in campul vizual cand conduc si nu ma mai incurca.
Avantaj maxim in turism : cand parchez , dau rapid o memorare a pozitiei curente si plec sa haladui nestingherit cu pda-ul in buzunar, fara grija ca nu-mi mai gasesc masina. Mai si folosesc modul "pedestrian" si POI-urile presetate si am si ghidul in buzunar. Ala din bord nu prea pot sa-l iau cu mine sa-mi arate obiectivele din jurul pozitiei curente.


--------------------
Mrrrr = Outback 2.0T-D NS
backyard inv.: Astra H, VW , Mitsu Pajero Sport
----------------------------------------------------------------------------
Armula indecisa intre concluziile auto-psihanalizei si paiul din ochiul celorlalti :
"Sincer (impaciuitor dar sincer cu el insusi -n.b.), sugerez anumitor participanti pasivi ai acestui forum care sunt in cautarea de informatii sa nu ia in considerare toate dizertatiile postate pe acest forum intrucat anumite postari sunt total paralele cu subiectul si sunt furnizate de personaje care in afara lipsei unei baze elementare de cunostinte in domeniu, nu sunt capabile decat sa posteze ineptii si aberatii. Insa, in spiritul dreptului de a ne exprima liberi, trebuie sa acceptam si monologurile prin care unii isi poarta propriul razboi imaginar sau isi refuleaza frustrarile."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kroko
post Mar 22 2010, 11:29 AM
Post #22


Powered by: Scoobaru
*****

Group: Membri
Posts: 350
Joined: 14-November 08
Member No.: 118.534



QUOTE (JohnSA @ Mar 21 2010, 07:33 PM) *
Eu nu m-am putut obisnui cu navigatia pe mijloc in bord . Pur si simplu mi-e peste mana sa-mi indrept privirea intr-acolo in timp ce rulez.
........

Pai e cam ultimul lucru pe care trebuie sa-l faci la volan cind esti in mers. Navigatia e facuta sa te ghideze vocal. Pe display te uiti numai cind iti programezi traseul, sau cind stai pe loc si cauti vizual vre-un POI pe harta.

This post has been edited by kroko: Mar 22 2010, 11:30 AM


--------------------
Subaru: ala din avatar....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 07:11 AM