IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

CARAIT MARSALIER

This topic is about CARAIT MARSALIER, the author, chrys-gryz, wrote about: Salutari...nu stiu daca s-a mai discutat despre acest aspect pe forum...am aruncat o ocheada si nu am gasit informatii foarte relevante. Scurt /2 totu ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> CARAIT MARSALIER
chrys-gryz
post Apr 30 2009, 09:33 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 27-January 09
From: Iasi
Member No.: 119.095



Salutari...nu stiu daca s-a mai discutat despre acest aspect pe forum...am aruncat o ocheada si nu am gasit informatii foarte relevante.
Scurt /2 totul se rezuma la urmatoarele: posed un swift fabricatie 2008 achizitionat in octombrie. Pana acum am rulat 6200km fara probleme, insa ieri am obs un zgomot foarte neplacut la cuplarea in marsalier. Seamana f mult cu trancanitul facut de o basculanta comunista la schimbarea vitezelor. Probleme nu au mai fost in afara de incapatanarea cutiei de viteze de a cupla marsalierul. Totul se rezolva pe cale amiabila calcand ambreiajul inca o data. smile.gif rolleyes.gif Insa, zgomotul pe care l-am auzit astazi...si pe care l-am reprodus de mai multe ori in interval de 1 ora, nu mi se pare normal pt o masina care are 6 luni si 6000km. Plus ca e jenant in parcare, cand comunista 1300 baga marsalier lejer iar eu aud preaiubitul carait-trancanit de peste tot. sick.gif

Vreau sa stiu daca ati mai avut aceasta problema careva si cum s-a rezolvat. Sper ca eventualele reparatii au intrat pe garantie. Ar fi excelent daca aveti experienta si cu serviceul din Iasi de la doly...sa stiu daca ii deranjez pe ei cu problema....sau caut alt service prin tara...ceva mai competent.

Numai bine! drive.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kta
post May 4 2009, 11:42 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 17-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.138



Probabil nu apesi ambreiajul cat trebuie sau il ridici prea repede, inainte ca treapta sa fi fost selectata.


--------------------
Swift 1.3 GS, Sunlight Copper
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teodor swift 1.3
post May 4 2009, 09:02 PM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 59
Joined: 5-October 07
Member No.: 114.948



CITAT(chrys-gryz @ Apr 30 2009, 07:33 PM) *
Salutari...nu stiu daca s-a mai discutat despre acest aspect pe forum...am aruncat o ocheada si nu am gasit informatii foarte relevante.
Scurt /2 totul se rezuma la urmatoarele: posed un swift fabricatie 2008 achizitionat in octombrie. Pana acum am rulat 6200km fara probleme, insa ieri am obs un zgomot foarte neplacut la cuplarea in marsalier. Seamana f mult cu trancanitul facut de o basculanta comunista la schimbarea vitezelor. Probleme nu au mai fost in afara de incapatanarea cutiei de viteze de a cupla marsalierul. Totul se rezolva pe cale amiabila calcand ambreiajul inca o data. smile.gif rolleyes.gif Insa, zgomotul pe care l-am auzit astazi...si pe care l-am reprodus de mai multe ori in interval de 1 ora, nu mi se pare normal pt o masina care are 6 luni si 6000km. Plus ca e jenant in parcare, cand comunista 1300 baga marsalier lejer iar eu aud preaiubitul carait-trancanit de peste tot. sick.gif

Vreau sa stiu daca ati mai avut aceasta problema careva si cum s-a rezolvat. Sper ca eventualele reparatii au intrat pe garantie. Ar fi excelent daca aveti experienta si cu serviceul din Iasi de la doly...sa stiu daca ii deranjez pe ei cu problema....sau caut alt service prin tara...ceva mai competent.

Numai bine! drive.gif



Este o 'boala' comuna swifturilor. Vei ramane cu frustrarea , ca nu poti face nimik. Toate fac la fel mai mult sau mai putin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nogdy1986
post May 23 2009, 01:39 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 23-May 09
Member No.: 120.043



calca ambreiajul de 2x si nu mai carie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:40 PM