IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

mazda 626 2001

This topic is about mazda 626 2001, the author, ABE, wrote about: Buna seara, avand in vedere ca mazdaclub.ro e blocat si aici am citit cele mai intemeiate pareri vreau sa va cer un sfat: am de ales intre o mazda 626 ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> mazda 626 2001, sa o iau?
ABE
post Mar 2 2009, 11:44 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 2-March 09
Member No.: 119.405



Buna seara, avand in vedere ca mazdaclub.ro e blocat si aici am citit cele mai intemeiate pareri vreau sa va cer un sfat: am de ales intre o mazda 626 cu motor de 2.0 benzina si 136 cai din 2001, cu dotari full si tinuta de drum ce m-a impresionat, un nissan almera din 2004 1.5 benzina si un peugeot 307sw 1.6 benzina din 2004.
Tuturor carora le-am cerut sfatul mi-au recomandat peugeot sau nissan de mazda au ridicat din umeri si majoritatea au folosit expresia"te rupe la piese". Deci, mie personal masina mi-a placut mai mult decat celelalte doua cu toate ca e mai veche dar nu vreau sa ma arunc in necunoscut asa ca v-as ruga pe cei care stiu ceva de aceasta marca sa ma ajute cu o parere.
P.S. Masina a fost cumparata de la mazrom in 2001 si are 120k km. Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Mar 2 2009, 11:49 PM
Post #2


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Bine ai venit. smile.gif

Ok, sa vorbim de alegere. Cred ca cel mai important criteriu de departajare inca nu-l stim... anume km rulati de fiecare masina. biggrin.gif Daca nu se departajeaza clar astfel, eu sincer m-as orienta catre masina mai ieftina. Nissan face service impreuna cu Renault, care nu are un renume tocmai bun. Mazda face la Tiriac grup...adica ce mi-e una, ce mi-e alta. Pejo si ei sunt cumva in functie de regiunea unde stai, spre exemplu la Valcea e ieftin, in alte parti am auzit ca ar fi scump.
Asadar, daca kilometrii nu sunt diferiti rau de tot, eu as merge pe 307 SW.


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ABE
post Mar 2 2009, 11:52 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 2-March 09
Member No.: 119.405



da, chestia e ca toate 3 au cam aceeasi kilometri si practic vroiam sa stiu cu cat e mai fiabila mazda fata de celelalte 2 sau nu., plus ca mazda ar fi cea mai ieftina din cele 3 dar si cea cu mai multe dotari.Multumesc

This post has been edited by ABE: Mar 2 2009, 11:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ABE
post Mar 29 2009, 11:29 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 2-March 09
Member No.: 119.405



nimeni?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:20 PM