IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grand Vitara 2007 - recall vehicle

This topic is about Grand Vitara 2007 - recall vehicle, the author, coq, wrote about: Salut Am descoperit relativ de curand cateva articole referitoare la... hai sa le spunem bug-uri, scapate de cei de la Suzuki si in urma carora au rec ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Grand Vitara 2007 - recall vehicle
coq
post Nov 28 2008, 12:15 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 27-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 118.061



Salut!

Am descoperit relativ de curand cateva articole referitoare la... hai sa le spunem bug-uri, scapate de cei de la Suzuki si in urma carora au rechemat in service
o serie de masini (indentificate prin VIN, an... lot... etc). Chestia este ca sunt posibile defecte serioase, iata cum suna:

"Launch date - 10/09/2007
recall number - R/2007/085
VIN : from JSAJTD44V00102735 to JSAJTD44V00218932

Concern : RISK OF FIRE

Description : It has been identified that the intercooler has been improperly designed. This may allow the intercooler to come apart in use,
causing an improper mixture ratio of air/fuel in the diesel particulate filter. In the worst case, the particulate filter may ignite.

Remedial Action : Recalled vehicles will be fitted with an engine intercooler attachment assembly."


Si sunt mai multe... inca una ma priveste tot pe mine legata de nu stiu ce garnitura tot la intercooler dar nu vreau sa umplu de text aici rolleyes.gif ,
e bineinteles ca si masina mea s-ar numara printre cele amintite mai sus. Eu am cumparat-o printr-un furnizor din Germania.

Logica mea spune ca daca ea a fost rechemata in service datorita acelor probleme ar fi trebuit sa apara in cartea de service nu?
Voi ce stiti? A fost cineva in situatia asta?

La mine in cartea de service nu apare decat revizia de 15.000 km si atat (facuta la Suzuki). Oricum o sa sun si la Suzuki la noi sa aflu ce si cum...
dar vroiam sa aflu o parere sincera... ca na "Noi cu noi... Ei cu ei" wink.gif

Multam, sa auzim de bine


--------------------
Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS | 129CP | Blue |
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:07 AM