IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Foresterul si casetofonul

This topic is about Foresterul si casetofonul, the author, talpic, wrote about: Salutare, Voi deveni cred in curand posesorul unui Forester 2.0X (cred pt ca nu sunt 100% convins ci doar 95% /thumbsup.gif" style="vertical-align:mid ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Foresterul si casetofonul
talpic
post Jan 22 2008, 01:54 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 22-January 08
Member No.: 116.135



Salutare,

Voi deveni cred in curand posesorul unui Forester 2.0X (cred pt ca nu sunt 100% convins ci doar 95% thumbsup.gif ).
Sunt convins de fiabilitatea masinii, convins de performante... ce nu-mi place este antichitatea aia de casetofon care nu accepta decat cd-uri (nu citeste mp3-uri). Asta vine acum pe forester si altul nu este (cel putin nu din fabrica)...
Intrebarea mea este daca cineva de aici si-a schimbat castefonul si daca da unde, cat si cu ce?
La dealer mi s-a spus ca ei nu se ocupa de partea electrica si ca au o firma (una singura care face treaba asta)... si ca tot acolo pot sa-mi pun ulterior alarma si senzori parcare. A avut cineva de-a face cu acea firma? care sunt preturile pt o alarma? dar pt senzori parcare?

Va multumesc pt timpul acordat,
Emil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentin35722
post Jan 23 2008, 08:26 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 107
Joined: 12-November 04
From: Constanta (Constanta)
Member No.: 35.715



Daca esti din Bucuresti incearca la Falcon. Fostul Ciclop, pe fostul Magheru.


--------------------
vali ctza
Once Subaru, allways Subaru
Forester 2.5XT 230cp 4EAT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talpic
post Mar 4 2008, 01:52 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 22-January 08
Member No.: 116.135



Ok, m-am gandit sa vin cu niste completari...
Am masina... imi place la nebunie, e exact cum ma asteptam.
Firma cu care lucreaza subarumotors pe parte de electrice se numeste deltaelectronic. Am fost la ei si mi-am pus alarma si senzori de parcare. Nu sunt scumpi si lucreaza bine. Multumit de ei.

Pe partea cu casetofonul inca nu stiu o solutie rezonabila ca pret. Adica as putea sa schimb head-unitul cu totul si sa pun un dvd-player dar asta inseamna o suma destul de maricica mai ales daca vrei sa pastrezi si comenzile pe volan - adica ar trebui sa pui tot un kenwood si preturile pt un dvd-player kenwood incep de la 3300 RON. scump dom'le, scump... dincolo era mai ieftin rolleyes.gif
Eventual o sa fac si miscarea asta dar probabil pe la anul cand o sa mai strang niste bani.

Intre timp caut o solutie mai ieftina prin care sa pot sa ascult mp3-uri si la playerul actual. O solutie este cea cu emitator FM - adica legi ipodul sau mp3 playerul la FM transmitter si asculti melodia pe radio. Problema e ca ai exact o calitate maxima de post de radio... Si eu as vrea mai mult...

Am vazut ca exista o solutie pt alte timpuri de masini ... un dispozitiv XCarLink care se conecteaza direct la casetofon dar din pacate nu functioneaza cu Subaru...

Daca altcineva stie vreo solutie care functioneaza rog sa-mi spuna si mie.

Salutare si drum bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radu67277
post Apr 5 2008, 11:09 AM
Post #4


sofer
***

Group: Membri
Posts: 62
Joined: 4-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 67.270



Deocamdata nu exista Hu pentru Subaru (in afara de cele de fabrica) care sa functioneze cu telecomanda de pe volan.
Daca accepti sa renunti la comenzile de pe volan, gasesti multe HU-uri interesante 2-DIN care merg de minune pe Subaru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:47 AM