IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

O mica problema,voi ce spuneti?

This topic is about O mica problema,voi ce spuneti?, the author, iulian_1976, wrote about: ...clima baga numai rece la drum lung temperatura sta sub 70 grade ,daca o las la ralanti in parcare urca la 90 grade ..tot nu baga... ...mecanicul la ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> O mica problema,voi ce spuneti?
iulian_1976
post Jan 17 2008, 09:06 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 391
Joined: 3-January 08
From: St.Etienne
Member No.: 115.952



...clima baga numai rece la drum lung temperatura sta sub 70 grade ,daca o las la ralanti in parcare urca la 90 grade ..tot nu baga...
...mecanicul la care merg imi spune ca masina fiind din 1995 ,motor ADR,125cp diagnoza nu da informatii despre clima ,el spune ca doar modelele de dupa 2003 pot da informatii concrete...
...eu am vazut ca totusi este o chestie in zona climatronicului care seamana cu niste gaurele unde ar intra o mufa ceva ..
... huh.gif ...astept raspunsuri cu incredere, de aici am invatat multe nu se poate sa nu stiti o rezolvare ....parca nu as incepe asa pe ghicite sa schimb :Driver: : senzor de temperatura,termostat etc.....
...astept sfaturile voastre care sunt binevenite drive.gif


--------------------
Audi A4 1.8 aus Ingolstadt
________________________________________________
,,Daca am comis o greseala, imi cer scuze. Sunt insa fericit ca nu trebuie sa merg la puscarie pentru asta. ,,(Dupa eliminarea sa la Finala Carling Cup, 2006) José Mourinho.
_______________________________________________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut1410
post Jan 23 2008, 12:40 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 161
Joined: 5-October 07
Member No.: 114.946



poi termostat blocat deschis de aiai nu urca temperratura iar dupa ce remediezi asta daca tot nu baga vezi robinetul de da drumul aapa in radiatorul din bord sau furtunele si radiatorul din bord sa nu fie infundate!


--------------------
ionut83652 nu inteleg de ce nu mai merge vechiul cont!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
serviceauto
post Feb 5 2009, 11:33 AM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 10
Joined: 5-February 09
Member No.: 119.198



exista un senzor AUC .. ala creeeaza exact fenomenul tau cand nu functioneaza


QUOTE (iulian_1976 @ Jan 17 2008, 10:06 PM) *
...clima baga numai rece la drum lung temperatura sta sub 70 grade ,daca o las la ralanti in parcare urca la 90 grade ..tot nu baga...
...mecanicul la care merg imi spune ca masina fiind din 1995 ,motor ADR,125cp diagnoza nu da informatii despre clima ,el spune ca doar modelele de dupa 2003 pot da informatii concrete...
...eu am vazut ca totusi este o chestie in zona climatronicului care seamana cu niste gaurele unde ar intra o mufa ceva ..
... huh.gif ...astept raspunsuri cu incredere, de aici am invatat multe nu se poate sa nu stiti o rezolvare ....parca nu as incepe asa pe ghicite sa schimb :Driver: : senzor de temperatura,termostat etc.....
...astept sfaturile voastre care sunt binevenite drive.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:19 PM