IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Service-uri Toyota sau autorizate de catre Toyota

This topic is about Service-uri Toyota sau autorizate de catre Toyota, the author, yakari, wrote about: am si eu o mare problema cu service ul toyota pipera auzisem ca se intampla si astfel de probleme in serviceuri dar nu credeam ca si la toyota. mai pr ... To read more just scroll down

13 Pages V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Service-uri Toyota sau autorizate de catre Toyota
yakari
post Oct 29 2009, 01:53 AM
Post #241


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 29-October 09
From: bucuresti
Member No.: 121.590



am si eu o mare problema cu service ul toyota pipera
auzisem ca se intampla si astfel de probleme in serviceuri dar nu credeam ca si la toyota.
mai precis am fost furat, momentan astept un raspuns oficial din partea lor si sper pentru binele meu sa am un aviz favorabil.
dupa primirea raspunsului o sa vin cu mai multe explicatii si detalii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Watcher
post Oct 29 2009, 02:37 AM
Post #242


CFO
******

Group: Membri
Posts: 2.695
Joined: 10-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 32.254



Fiindca a adus cineva la suprafata threadul asta profit sa va povestesc faza:
1) Service-ul toyota bucuresti sud reclama la toyoro existenta service gtc. pe motiv ca 'aia dau preturi mai mici si noi nu mai avem clienti' ninja.gif
2) un domn cu un hilux injura de zor. a fost la toyo sud sa reclame ca i s-a luat vopseaua de pe o janta. initial nu au vrut sa ii face nimic in garantie, ulterior i-au rezolvat-o. acum, cu masina pe elevator, constata omul cum i-au rezlvat-o: i-au inlocuit roata problema cu rezerva (si asa, au bagat problema 'sub pres') .

Misto service, este?


--------------------
Avensis 2.2D4D, PatrolGR RD28TI, cu cutie manuala.
In cautare de masina spectaculoasa, veche si de toata ziua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post Oct 31 2009, 06:37 PM
Post #243


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



QUOTE (OvidiuH @ Jun 9 2009, 12:07 AM) *
Daca vrei sa-ti incerci norocul la service, esti invitatul meu. Eu ti-am zis cum am rezolvat o problema asemanatoare de care m-am lovit de curand.
Clipsurile alea sunt vai soarta lor... mai ales pe drumurile noastre.

La toate intalnirile la care am participat am vazut masini tinute de proprietarii lor in cele mai bune conditii si totul pe ele stoc,fara holsuruburi sau improvizatii,si crede, nu erau masini de duminica


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
razvanp25
post Nov 3 2009, 10:55 AM
Post #244


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 11-September 09
Member No.: 120.886



referitor la serviceuri toyota,vedeti si topicul asta despre serviceul din Iasi.

http://masini.ro/forum/content/Toyota/2313...ta-f-neplacuta/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
razvanp25
post Dec 5 2009, 03:29 AM
Post #245


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 11-September 09
Member No.: 120.886



QUOTE (razvanp25 @ Nov 3 2009, 10:55 AM) *
referitor la serviceuri toyota,vedeti si topicul asta despre serviceul din Iasi.

http://masini.ro/forum/content/Toyota/2313...ta-f-neplacuta/



revin cu info suplimentare: la Toyota Iasi mi -sau zis ca costa 15 mil de schimbat amortizoarele.Le-am comandat de la un magazin specializat,aduse amortizoare SACHS si montat gratuit cu 7 mil lei deci mai jos de jumatate din pretul Toyota. Magazinul putea aduce si amortizoare Toyota originale doar ca dura vreo 2 saptamani si nu voiam sa astept, pretul la cele originale era de 4.5 mil ambele fara montaj(montajul era 1mil ambele) deci si mai ieftin,as ca acum inteleg de ce Toyota Iasi incerca sa-mi ia 15 mil.

Masina merge in continuare excelent,dar din cauza pataniei asteia cu ei, mi s-a facut asa o lehamite de firma asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Dec 5 2009, 04:00 AM
Post #246


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



da tu nu ai gura sa intrebi ??? amortizoarele toyota sunt facute da KAYABA...


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
razvanp25
post Dec 5 2009, 10:18 AM
Post #247


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 11-September 09
Member No.: 120.886



QUOTE (vio @ Dec 5 2009, 05:00 AM) *
da tu nu ai gura sa intrebi ??? amortizoarele toyota sunt facute da KAYABA...



da, ceva pe acolo numele,doar ca nu am vrut sa astept 2 saptamani si credca sunt oarecum cel putin la fel de bune sachsurile.ce voiam sa subliniez e diferenta pret ceruta de toyota iasi pe niste amortizoare care costa 450 ron fata de 1500 ron cat au zis ei in service.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Legionaru'
post Dec 30 2009, 11:00 PM
Post #248


Alergator de viteza
******

Group: Membri
Posts: 3.371
Joined: 19-September 05
From: Craiova
Member No.: 56.143



Ieri am fost sunat de la Toyota Craiova pentru a fi intrebat cat de multumit am fost de ultima vizita la service si pentru a mi se ura un An Nou cat mai bun.
Azi, surpriza! Am fost sunat de la Toyota Romania si timp de 10 minute am raspuns la anumite intrebari legate de departamentul service si vanzari(in mica masura) de la Craiova.Toate raspunsurile mele au fost raportate la ultima vizita in service, deci au primit nota aproape de cea maxima. Sa speram ca vor merge pe aceeasi linie in continuare!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post Dec 30 2009, 11:41 PM
Post #249


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



ca sa am un craciun happy, un tip s-a gandit sa nu dea prioritate de dreapta asa ca tre sa repar partea stanga a corollei. pe devizu initial de la omniasig scrie inlocuire usa, bara spate, bandouri si inca ceva porcarele, dar clar trebuie sa se uite si pe la ce e in spatele rotii. norocul meu e ca avea rca valabil.
acum intrebare, unde imi recomandati sa ma duc sa o repar? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Watcher
post Dec 31 2009, 09:35 PM
Post #250


CFO
******

Group: Membri
Posts: 2.695
Joined: 10-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 32.254



Din cate am vazut eu GTC nu are tinichigerie, deci you're stuck cu ToyoRo daca vrei service toyota :-(


--------------------
Avensis 2.2D4D, PatrolGR RD28TI, cu cutie manuala.
In cautare de masina spectaculoasa, veche si de toata ziua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post Jan 1 2010, 10:55 AM
Post #251


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



QUOTE (guerilla @ Dec 30 2009, 11:41 PM) *
ca sa am un craciun happy, un tip s-a gandit sa nu dea prioritate de dreapta asa ca tre sa repar partea stanga a corollei. pe devizu initial de la omniasig scrie inlocuire usa, bara spate, bandouri si inca ceva porcarele, dar clar trebuie sa se uite si pe la ce e in spatele rotii. norocul meu e ca avea rca valabil.
acum intrebare, unde imi recomandati sa ma duc sa o repar? unsure.gif

HMMMM!!!!!Acum sa ma apuc de analize?
Oricum nu e o bucurie,indiferent daca esti vinovat ori ba,tot alergi pana la final sa fie treaba rezolvata ok.

Distractie prea tare aseara(adrian flavius martor)ca sa ma ocup de nimicuri si de zgudureli personale.


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Jan 1 2010, 08:57 PM
Post #252


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



la top lac romania langa cet vest. repede si bine.


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post Jan 2 2010, 06:01 PM
Post #253


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



Zici ceva pac..pac..pac?


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yakari
post Jan 4 2010, 09:39 PM
Post #254


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 29-October 09
From: bucuresti
Member No.: 121.590



QUOTE (Legionaru' @ Dec 30 2009, 11:00 PM) *
Ieri am fost sunat de la Toyota Craiova pentru a fi intrebat cat de multumit am fost de ultima vizita la service si pentru a mi se ura un An Nou cat mai bun.
Azi, surpriza! Am fost sunat de la Toyota Romania si timp de 10 minute am raspuns la anumite intrebari legate de departamentul service si vanzari(in mica masura) de la Craiova.Toate raspunsurile mele au fost raportate la ultima vizita in service, deci au primit nota aproape de cea maxima. Sa speram ca vor merge pe aceeasi linie in continuare!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
vladpo
post Jan 18 2010, 10:13 PM
Post #255


novice
**

Group: Membri
Posts: 40
Joined: 29-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 118.402



Am o toyota avensis. Am reparat o infundatura in portiera (a parcat unu inteligent langa mine) la toyota sud(splai), acum un an jumatate aproximativ. In decembrie am gasit masina cu o crapatura uriasa pe usa dreapta spate(cea reparata). Am ajuns acum dupa sarbatori in service f. bun, si pe care ii recomand oricui (imi dati pm) si uitati cum s-a lucrat la masina la reprezentanta toyota. Pe scurt ce mi-au explicat baietii de unde mi-am facut acum masina. Probabil au tras putin de infundatura sa o aduca la nivel, dar nu au intarit tabla (e un procedeu prin care se intareste tabla). Si cand au pus chit a inceput sa flambeze... si tot asa pana au reusit sa o aduca la nivel. Ce vedeti e doar kit de finisaj. Si-au batut joc. Asa ca feriti-va de meseriasii de la reprezentanta toyota -mai specific serviceul toyota sud de pe splai.

Attached File(s)
Attached File  DSCN3425.jpg ( 41.7K ) Number of downloads: 26
Attached File  DSCN3426.jpg ( 38.63K ) Number of downloads: 22
Attached File  DSCN3428.jpg ( 31.84K ) Number of downloads: 24
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristian-414
post Sep 28 2010, 05:39 PM
Post #256


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 12-April 04
From: Bucuresti
Member No.: 23.681



Azi mi-am luat Yaris-ul de la Toyo-sud, pe splai. Fusese lovit mai demult, am fost programat sa intru in service dupa 2 saptamani, si azi era programat sa iasa. Mi-au dat telefon sa il ridic (fara intarziere), si l-am luat. La prima vedere, arata f bine (cat a costat nu stiu, ca e facut pe CASCO).


--------------------
Yaris 1,4 Terra D-4D 2004
Auris 1,6 Sol MM 2007
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel60890
post Mar 22 2011, 08:43 PM
Post #257


sofer
***

Group: Membri
Posts: 77
Joined: 13-November 05
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 60.883



Am avut o belea cu masina si a trebuit sa o fac, portierele de pe dreapta, prag ... in 26 de ani de soferie asta e primul accident care a necesitat mai mult de 150 cm patrati de tinichigerie. In fine, ghinion. M-am dus la reprezentanta (Iasi) si am facut-o pe asigurare (CASCO), pot sa spun ca nu credeam ca vor putea face o treaba atat de buna, au lucrat excelent si au facut o treaba de care sunt mai mult decat multumit.
Felicitari Toyota Iasi! thumbsup.gif


--------------------
Yaris D 4 - D Terra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toyxen
post Feb 23 2013, 02:48 PM
Post #258


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 334
Joined: 28-November 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 62.227



Salutare,

Ma intereseaza daca poate cineva sa imi dea un feedback despre service-ul Toyota din Cluj. Sunt in stare sa faca o distributie pe LC? In cei din TM mi-am pierdut increderea sad.gif

Multam.


--------------------
Toyota Land Cruiser 120
Audi TT 2.0 TFSI --> @Haudi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:31 PM