IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

probleme

This topic is about probleme, the author, Paul108025, wrote about: Bun, sa incepem. 1. un service bunicel care sa se descurce cu jaguar stie cineva? altul decat premier auto 2. cine sunt nesimtitii: premier auto sau j ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> probleme
Paul108025
post Jun 10 2007, 06:56 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 9-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 108.018



Bun, sa incepem.

1. un service bunicel care sa se descurce cu jaguar stie cineva? altul decat premier auto
2. cine sunt nesimtitii: premier auto sau jaguar de cer 700 euro + tva pe o singura janta si 100 euro pe un bandou ? multumesc
3. stiti cineva unde as putea verifica sau imbunatati antifonarea? am impresia ca sunt intr-o dacie cu geamurile deschise, atat de prost antifonata e. Am avut un bmw inainte si mi-e foarte greu sa ma obisnuiesc cu acest jaguar.

Ca o idee, un fel de review propriu pentru un jaguar x-type 2002 3.0i v6 231 cp:

1. motorul suna mult mai urat decat bmw benzina v6
2. suspensiile se comporta super in curbe dar foarte prost la gropi mici, e ff rigida fara nici o justificare
3. electronica e proasta. deja nu mai merg pdc-urile, senzorii de plaoie si lumina, incalzirea in oglinzi
4. la viteza se comporta mult mai bine o masina nemteasca, e mai asezata, jaguar e prea eriana, ea stie pe ce lume e
5. consumul e enorm pt un v6 benzina, imi ia cam 15 cu mers frumos si cu mult peste daca ii dau talpi. consuma mult si afara
6. preturile la piese sunt ridicole. RIDICOLE
7. service-uri limitate
8. transmisia varza, scartaie rotile la toate curbele mai bruste
9. cutia ( automata ) e foarte lenta, sunt cu mult depasiti de bmw la capitolul asta.
10. sunetul e PRAF

sper sa nu se supere nimeni pe mine cu constatarile astea, eu am avut numai nemtesti si acest jaguar a fost un fel de compormis pentru mine si ce pot sa spun, imi pare rau ca am facut alegerea asta. poate fi o chestie si de gusturi. in jaguar ai confort interior si... atat. Sper sa o vand, sunt foarte suparat si speriat ca am auzit ca se vand foarte greu.
Pana atunci tot o sa o incalt si incerc sa o fac cat mai placuta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:59 PM