IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cum se vinde mai bine o Dacia SuperNova

This topic is about Cum se vinde mai bine o Dacia SuperNova, the author, Mihai104283, wrote about: Buna ziua, Mi-au luat recent masinuta noua si vreau sa vand SuperNova pentru ca nu imi permit sa intretin 2 masini. Am dat anunturi pe diverse site-ur ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Cum se vinde mai bine o Dacia SuperNova
Mihai104283
post Apr 20 2007, 10:22 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 15
Joined: 18-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 104.276



Buna ziua,
Mi-au luat recent masinuta noua si vreau sa vand SuperNova pentru ca nu imi permit sa intretin 2 masini.
Am dat anunturi pe diverse site-uri (cred ca si pe masini.ro) dar de sunat nu au sunat decat samsari si am avut ceva reticente...
Am fost cu ea si la AAA Auto si mi-au oferit un pret cu vre-o 1000€ mai mic decat pretul pe care il cereau ei pentru masinile identice pe care le aveau in parc. Sunt de acord ca singur nu o voi vinde la pretul pe care il afiseaza ei, dar parca 1000€ e cam mult ca diferenta...
De Autovit ce imi puteti spune? Merita sa o duc si acolo? Sau mai sunt si alte parcuri auto ?
Ideea e ca masina necesita mici reparatii (de design mai mult) si as prefera sa o vand asa si sa mai scad din pret decat sa ma enervez prin service-uri...
Astept opinii de la cei care au vandut recent masini.
Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Apr 20 2007, 12:25 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



In Autovit vei gasi o parte din samsarii care te-au contactat telefonic...
Cea mai buna metoda este anuntul vanzare din geamuri !
Apoi, anunturile de pe net.

In caz ca masina ta e din 2002-2003, nu mai mult de 60.000 km si este functionala tehnic vb si arata bine estetic vb, atunci 4000 euro e un pret de cerut.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciprian93848
post Apr 20 2007, 09:50 PM
Post #3


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 1-December 06
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 93.841



eu am fost cu ea in targ....nimic
am dat-o la ziar...nimic
am pus afise pe geamuri....VANDUT biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai104283
post Apr 23 2007, 10:25 AM
Post #4


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 15
Joined: 18-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 104.276



Merci mult pentru sfaturi - avand in vedere ca ambele raspunsuri primite ma indreapta spre solutia anuntului in geam ... e clar ce am de facut. Mai ramane doar de gasit un loc cu o vizibiliate buna, pentru ca daca o las in spatele blocului nu cred sa am mari sanse sa o "marit".

Pentru Doru - e din 2002 si are cca 69000 km. Tehnic e OK, estetic ... are o mica pata de rugina pe o aripa. Plus necesita mici reparatii de genul schimbat motorasul de la inchiderea centralizata pe usa soferului, schimbat surubul care fixeaza roata de rezerva(ruginit) si altele de genul - prefer sa o dau asa si sa mai las din pret. Care crezi ca e pretul pe care l-as putea obtine? Pentru ca 4000 mi se pare mult... (nu as zice nu daca mi-ar oferi cineva, dar nu cred ca va fi cazul :ntz: )


--------------------
Ford Fiesta 1.3 benzina 2007
Dacia SuperNova 1.4 benzina 2002 - no more...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura108560
post Jul 4 2007, 07:47 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 17-June 07
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 108.553



Mi-am luat Megan ,dar pana una alta trebuie sa dau vechea masina-supernova.Am dat anunt pe internet si am pus anunturi in geamurile masinii...pana acum numai persoane care se ocupa de afacerile cu masini.Cred ca in curand o sa-i ajung sa-i cunosc pe toti.Masina este bine intretinuta si cer pe ea pretul pietei...numai ca toata lumea se pare ca isi doreste numai sa fie ieftina.Sa fie chiar toti samsari de masini?Cum sa-i gasesc cumparator?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura108560
post Jul 4 2007, 07:52 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 17-June 07
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 108.553



Am uitat sa spun ca am fost si la cei de la cei AAAauto,care atunci cand m-au contactat telefonic erau numai lapte si miere,iar cand am ajuns acolo pe langa ca m-au tinut ca fraiera jumatate de ora afara in soare mi-au dat si un pret mult sub pretul pietei.asa ca aveti grija ...si evitati sa faceti si voi un drum degeaba pana la ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gaby110135
post Jul 14 2007, 11:06 PM
Post #7


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 11-July 07
From: Arad (Arad)
Member No.: 110.128



Si eu am avut o Supernova acum vreo 5 6 luni am dato era intr-o stare f buna parerea mea smile.gif din 2002 aprox 58000 km si intr-o saptamana am dato si nici nu avea cine stie ce dotari da era stransa si tot original .... Poti sa vi in Arad si o vinzi sigur:))) am luat pe ea 3150 de E yo is multumit acuma mi-am achizitionat un ford focus smile.gif Bafta la vandut Mihai smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex110407
post Jul 16 2007, 10:43 PM
Post #8


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 16
Joined: 15-July 07
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 110.400



Si eu vreau sa vand o SuperNova din 2002, 75000 km, alba, jenti magneziu, oglinzi cu luminare pozitie si semnalizare, geamuri fumurii (80% fata , 100% spate + luneta -> omologate RAR (am actu la mana biggrin.gif ) ), proiectoare , neon mic discret nu badaran biggrin.gif pe consola de bord + neon sub scaun pasager dreapta, echipare audio (radio CD Sony 4*30 => 2 boxe fata SONY, 2 spate LG, 2 sateliti fata deasupra soferului si pasagerului), huse sport, volan sport, pedale aluminiu tip sport, schimbator cromat, alarma. inchidere centralizata ....

Cam cat as lua pe ea? Precizez ... FOARTE BINE INTRETINUTA!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariustom
post Jul 17 2007, 12:16 PM
Post #9


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



Alex, la câți mm ești de un anunț de vânzare în mesajul de mai sus ? :scratchchin:

Oricum, ai fost foooaaaarte subtil, nici nu m-am prins :furios: :bash:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex110407
post Jul 17 2007, 12:24 PM
Post #10


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 16
Joined: 15-July 07
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 110.400



imi cer scuze... chiar nu stiam ca nu e voie sa faci ceva gen anunt ... sincer ...chiar nu vreau un anunt ...dar am zis tot ce are pe ea ca sa mi se dea un sfat cam cat as putea lua pe ea ... nu vreau sa o vand acum ..peste vreo 2 sapt ...dar am spus toate alea din dorinta de a mi se da un pret estimativ... inca o data sry si nu a fost cu intentie ... poti sterge mesajul daca deranjeaza!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura108560
post Jul 25 2007, 06:49 PM
Post #11


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 17-June 07
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 108.553



AM vandut pana la urma supernova,cu anunturile din geam.am luat 3700euro,eu zic ca e bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toyota16vvti
post Nov 10 2008, 06:02 PM
Post #12


novice
**

Group: Membri
Posts: 37
Joined: 3-September 08
From: BUCHAREST
Member No.: 117.886



CU cat se mai da acum o supernova din 2002?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 03:16 AM