IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ce 206 sa cumpar?

This topic is about ce 206 sa cumpar?, the author, Marius Valentin102092, wrote about: Salutare tuturor! As vrea cateva parereri de la voi. Ma intereseaza un peugeot 206, pana in 7 000 euro ca pret. Ce motorizare imi recomandati ca sa nu ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> ce 206 sa cumpar?
Marius Valentin1...
post Mar 21 2007, 08:56 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 21
Joined: 20-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.085



Salutare tuturor! As vrea cateva parereri de la voi. Ma intereseaza un peugeot 206, pana in 7 000 euro ca pret. Ce motorizare imi recomandati ca sa nu consume mult? Benzina sau diesel si ce ce capacitate cilindrica? In plus, as vrea sa stiu mai multe despre costurile de intretinere ale unei asemenea masini. Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sebyyaris
post Feb 27 2009, 09:44 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 23-November 08
Member No.: 118.613



QUOTE (Marius Valentin102092 @ Mar 21 2007, 06:56 PM) *
Salutare tuturor! As vrea cateva parereri de la voi. Ma intereseaza un peugeot 206, pana in 7 000 euro ca pret. Ce motorizare imi recomandati ca sa nu consume mult? Benzina sau diesel si ce ce capacitate cilindrica? In plus, as vrea sa stiu mai multe despre costurile de intretinere ale unei asemenea masini. Multumesc!

eu am un pejo 206 1,6 16 v benzina si sunt foarte multumit de el , adica trage destul de bine , consum mediu 7,4 intr-un oras mic ca Alba Iulia ( pe 6500 km ) putin iesit in afara , si consuma mult mai putin ca un 1,4 benzina . In plus ai avea sansa sa il gasesti in acest pret si pana in 80000 km , mai ales ca versiunea 1,6 benzina vine echipata aproape full. La fel vei avea surpriza ca la stopuri sa faci multe masini , mai ales cele mai comune . Dar cel mai bine verifica si pe site-ul oficial pejo pentru a vedea caracteristicile tehnice . In ceea ce priveste consumul nu depaseste decat cu 0,5 - 1 mai mult decat in cartea tehnica . Un motor de 1.1 e ca o caruta , dar cred ca consuma doar putin , in schimb cel de 1,4 benzina consuma mult mai mult ca 1,6 pentru ca am un prieten care se plange de acest lucru , cred ca e de vina cei 16v pentru 1,6 care reduce consumul .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:54 PM