IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Posesorii de BMW M3 descopera Subaru Legacy GT

This topic is about Posesorii de BMW M3 descopera Subaru Legacy GT, the author, f1anatic, wrote about: Am zis sa nu mai creez comotii cerebrale in forumul de versus. In Engleza http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=446604 QUOTE So I was heading ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Posesorii de BMW M3 descopera Subaru Legacy GT
f1anatic
post Feb 24 2007, 05:22 AM
Post #1


Subaru Anti-Hero
******

Group: Moderator
Posts: 5.323
Joined: 13-May 04
From: F 1 World
Member No.: 25.368



Am zis sa nu mai creez comotii cerebrale in forumul de versus.

In Engleza
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=446604

QUOTE
So I was heading to Mystic CT from New London CT on 95 when I met up with a late model Subaru 2.5 GT. We started messing around with eachother through some light traffic. At one point the Subi was behind me and the traffic thinned enough on a straight away for a straight run. I thought I was going to lose this guy as soon as I hit it from 70mph in 4th. I pulled slightly at first, probably because I got the jump, but he never dropped back! I hit 125mph before I decided to let off and he flew by me on the right.[b] I was thouroughly impressed and at the same time a little disappointed. How could a 2.5 Subaru sedan keep up so well with an M3!!? Thats a quick car![b]


Se pare ca in general soferii de M3 fost impresionati suficient de tare de Subaru

QUOTE
could have been a 2.5 sti block too.. never know, scoobies are scary.


Da e adevarat. Avem blocul motor de STi. Daca cititi totul, de citeva ori sugereza puteri ale motorului (dupa modificari) de 500 cp. Eu cunosc realitatea...avem doar citiva membri cu asemenea monstri. Dar cu 1000 de dolari (Stage 2) sperii M3-ul ! Poate nu suficient ca sa il si intreci, mai ales la vietze de peste 150 kph dar cu singuranta il impresionezi pina la viteza aia. Iar la un start de la un semafor...

Iar aici, discutia de pe LegacyGT.com
http://www.legacygt.com/forums/showthread.php?t=55187


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioan103584
post May 9 2007, 11:32 AM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 117
Joined: 10-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 103.577



Hei, cool threads.

Sa vedem episodul 2 cu noul M3 V8...


--------------------
Forester 2007 2.5 XT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G e o r g e
post May 9 2007, 12:20 PM
Post #3


workaholic * * * * * *
******

Group: Moderator
Posts: 11.052
Joined: 4-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.854



new car ... same old story ...

ideea e ca un LGT poate speria multe masini cu pretentii , sau un subaru in general , cu investitii foarte mici . un stage 1 sau stage 2 LGT sperie multe masini care costa de nou mai bine de dublu .

un LGT stock manual face 0-60 in 5.4 sec sau in zona aia ... un LGT stock automat !!! face 0-60 in 6.2 sec ! scary !


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioan103584
post May 10 2007, 11:34 AM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 117
Joined: 10-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 103.577



0-60mph e mai incet ca 0-100kmh (cre ca stiai deja)

Eu as pune problema asa: Masinile stock se compara cu masinile stock, nu cu cele tunerizate. Dar, in US masinile se compara doar considerind costul lor asa ca o LGT tunerizata nu trebuie sa depaseasca ca cost un M3 stock.

Chestia e ca tuningul poate sa modifice radical motorisca si sa pleci de la limuzina rapida de comfort si sa ajungi la o bestie de curse care nu mai are nici o legatura cu ce se voia masina. Eu de obicei ridic din umeri la masini care s-au transformat in asa fel incit si-au pierdut menirea...

De pilda, am vazut azi un Range Rover Sport HSE - suv mare, elegant, costa enorm si ar trebui in teorie sa fie foarte confortabil ca de-asta au inventat suv-urile de clasa mare. Era pe dracu confortabil - sarea ca naiba pe toate denivelarile (mici) de pe drum si in general era la fel de 'tare' ca sfircurile unei lezbiene oarbe intr-o piata de peste biggrin.gif Un suv care merge foarte repede si sta relativ bine in curbe isi neaga menirea de a fi o masina de comfort absolut...

Ce vreau sa zic e ca tuningul poate sa transforme o masina intr-alta masina si d-aia e periculos sa compari stock cu stage x...


--------------------
Forester 2007 2.5 XT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G e o r g e
post May 10 2007, 11:39 AM
Post #5


workaholic * * * * * *
******

Group: Moderator
Posts: 11.052
Joined: 4-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.854



0-100 kmh = 0-62 mph smile.gif

it's still freakin' fast pentru o berlina de clasa medie .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 08:09 PM