IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Planuri de calatorie...

This topic is about Planuri de calatorie..., the author, NGZ, wrote about: CITAT(adrian_r5 Dec 5 2011, 0851 AM) CITAT(NGZ Nov 29 2011, 0854 PM) Revenind la subiect, traseul a fost urmatorul:Ploiesti, Alba Iulia, Timisoara, Ba ... To read more just scroll down

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Planuri de calatorie...
NGZ
post Dec 5 2011, 01:19 PM
Post #61


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



CITAT(adrian_r5 @ Dec 5 2011, 08:51 AM) *
CITAT(NGZ @ Nov 29 2011, 08:54 PM) *
Revenind la subiect, traseul a fost urmatorul:Ploiesti, Alba Iulia, Timisoara, Balaton, Venetia, Graz, Budapesta, Deva si Acasa (Ploiesti).

Deci cu Slovenia n-ai avut treaba ...



Initial am vrut sa ne oprim si vreo doua zile la Bled, dar era totul ocupat pentru ca se organiza o intrecere internationala de canotaj (daca nu chiar campionatul mondial). La intoarcere am vrut sa intram prin Maribor, dar am plecat tarziu din Graz, asa ca am vazut Slovenia de pe autostrada.


--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian_r5
post Dec 5 2011, 03:30 PM
Post #62


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 407
Joined: 28-October 07
From: Timisoara
Member No.: 115.270



QUOTE (NGZ @ Dec 5 2011, 01:19 PM) *
QUOTE (adrian_r5 @ Dec 5 2011, 08:51 AM) *
QUOTE (NGZ @ Nov 29 2011, 08:54 PM) *
Revenind la subiect, traseul a fost urmatorul:Ploiesti, Alba Iulia, Timisoara, Balaton, Venetia, Graz, Budapesta, Deva si Acasa (Ploiesti).

Deci cu Slovenia n-ai avut treaba ...


Initial am vrut sa ne oprim si vreo doua zile la Bled, dar era totul ocupat pentru ca se organiza o intrecere internationala de canotaj (daca nu chiar campionatul mondial). La intoarcere am vrut sa intram prin Maribor, dar am plecat tarziu din Graz, asa ca am vazut Slovenia de pe autostrada.

Pe unde ai mers de la Venetia la Graz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NGZ
post Dec 6 2011, 01:50 PM
Post #63


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



Am trecut prin Udine, am intrat in Austria pe la Villach si dupa aceea am mers pe autostrada pana la Graz.
Exista si varianta sa intru prin Slovenia, sa trec pe langa Lubliana dar, din informatiile pe care le aveam, am aflat ca erau probleme cu un tunel intre Austria si Slovenia si din cauza asta am evitat traseul. Una peste alta, regret ca nu am oprit in Slovenia decat la benzinarie.


--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian_r5
post Dec 6 2011, 02:15 PM
Post #64


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 407
Joined: 28-October 07
From: Timisoara
Member No.: 115.270



QUOTE (NGZ @ Dec 6 2011, 01:50 PM) *
Exista si varianta sa intru prin Slovenia, sa trec pe langa Lubliana dar,

N-am mai fost prin zona din 2007 ... pe vremea aia se lucra la autostrada dintre Nova Gorica si jonctiunea cu A1 ... am mers pe un drum sa-i zic "national" si vedeam pilonii pe care urma sa se construiasca autostrada ... Ma gindeam ca ai mers pe acolo si eram curios daca e complet terminata ... adica daca de la granita cu Italia pina la Ljubljana poti merge numai pe autostrada.

Apropo de autostrada "pe piloni" ... cind am trecut pe aici habar n-aveam ce hãu e sub mine:



This post has been edited by adrian_r5: Dec 6 2011, 02:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
azazel1
post Feb 15 2012, 08:37 AM
Post #65


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 118
Joined: 8-November 11
Member No.: 136.094



cred ca nu exista varianta mai buna catre venetia cu masina decat cea prin serbia croatia. practic, de la 60 km inainte de belgrad mergi doar pe autostrada. totusi, drumul de la drobeta pana intri pe autostrada sarbilor e greu de tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NGZ
post Mar 29 2012, 08:27 PM
Post #66


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



Anul trecut sfaturile/parerile voastre mi-au fost de mare folos. Asa ca o sa va cer parerea si anul acesta.
Pentru concediul urmator ar fi doua variante:
-1 - sa vizitam Istambulul (2-3zile) si sa ne oprim vreo saptamana la bulgari la plaja;

-2 - sa mergem vreo 10 zile undeva, in tara, la odihna.

Eu personal as opta pentru varianta a 2-a, pentru ca vreau sa ma odihnesc (dar s-ar putea sa nu fie prea importanta parerea mea).
V-as ramane recunoscator daca v-ati gasi timpul sa-mi dati cateva sugestii.


--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Mar 29 2012, 08:47 PM
Post #67


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Pai cele doua variante sunt destul de diferite. Adica tine de gusturile fiecaruia (inteleg ca de fapt ale fiecareia biggrin.gif) asadar parerea ta este ultima de luat in seama. teehee.gif
Daca te decizi pe ultima dintre optiuni as putea sa-ti recomand cateva solutii bune pentru odihna in tara. Pentru Istambul nu pot sa zic nimic pentru ca nu stiu. smile.gif


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NGZ
post Mar 30 2012, 05:02 PM
Post #68


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



Tudore astept recomandarile tale. Dupa cativa ani in care concediile au fost dedicate imbogatirii nivelului cultural al familiei , consider ca am vizitat suficiente muzee, catedrale.... si as vrea sa ma mai si odihnesc.
Mai nou a ami aparut o problema: fiicei mele i-a placut foarte tare la Venetia si insista sa ne intoarcem anul acesta acolo.

In sfarsit, om vedea ce sa fie.


--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Mar 31 2012, 08:15 PM
Post #69


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Iti recomand o pensiune in Calbor, e undeva pe langa Fagaras. Are un nume ciudat, ceva cu niste cifre dar se mananca excelent, au piscina si jacuzzi si o curte mare. Pentru o familie e un loc ideal de odihna. Daca distanta nu e o problema atuci o amintire placuta am si de la Pensiunea Castel, caut-o pe net ca nu mai stiu localitatea. E undeva pe langa Deva, un fost conac boieresc renovat.
Venetia mie nu mi-a placut. smile.gif Prea multa mizerie si prea multi "conationali".


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NGZ
post Apr 1 2012, 06:52 PM
Post #70


expert in grafice si tabele
******

Group: Membri
Posts: 648
Joined: 8-October 07
From: Ploiesti
Member No.: 114.999



Tudore iti multumesc. Am gasit pe internet recomandarile tale si mi-au placut.
Eu nu m-as mai intoarce la Venetia, da' fiica-mea e cu pictura, cu sculptura, cu artele in general...

Anul trecut ne-a tinut la Venetia o zi intreaga la catedrala Santa Maria Salute unde a facut tot felul de schite, desene...

This post has been edited by NGZ: Apr 1 2012, 06:52 PM


--------------------
OPEL ASTRA K

Daca e s-o dam anonima, atunci o semnez si eu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:40 AM