IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

costuri intretinere

This topic is about costuri intretinere, the author, Iulian74637, wrote about: Am intentia sa-mi achizitionez un saab (93 sau 95), modele dupa 2002. In principu pe benzina (sunt fan benzinar). As dori sa stiu de la posesorii de s ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> costuri intretinere
chevy
post Dec 28 2006, 12:23 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 489
Joined: 25-April 06
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 74.630



Am intentia sa-mi achizitionez un saab (93 sau 95), modele dupa 2002. In principu pe benzina (sunt fan benzinar). As dori sa stiu de la posesorii de saab cam care ar fi costurile de intretinere. Ma refer la urmatoarele:
1. revizie normala: ulei motor + filtre;
2. schimb kit distributie: pompa apa, role, curea;
3. curea alternator;
4. discuri si placute frana;
5. amortizoare;
Si alte componente, care din pacate ati fost nevoit sa le schimbati. Se gasesc piese (nu neaparat originale)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marius98324
post Feb 2 2007, 12:19 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 1-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 98.317



costurile la diesel sunt mai mici putin decat la benzina,fiind similare cu cele de vectra,dar nu uita,cere placute si amortizoare sau ce vrei de vectra si nu de saab ca sa nu ai surprize neplacute.Oricum sunt mai ieftine decat cele de logan.De exemplu placutele fata la Alpadrino m-au costat 1.8mil.setul de vectra cu un alt cod dar identice,iar de saab erau 2.6mil.totul sau aproape tot se potriveste de la opel.cel putin la saab 9-3 2,2tid.Este o masina buna fara mari probleme si merita luata fara prea multe verificari.E robusta,puternica si se descurca nemaipomenit pe drumurile noastre toate.E OK,dar nu lua una prea ieftina ca poate are probleme.Are un amic de-al meu una care cred ca nu a dat-o inca ,adusa din belgia si este impecabila,mai misto decat a mea,dar e tot diesel iar tu esti benzinar.Daca vrei contacteaza-ma la mariustomulescu@yahoo.com PS apropo....se gasesc piese si consumabile cate vrei la preturi decente.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chevy
post Apr 15 2007, 09:23 AM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 489
Joined: 25-April 06
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 74.630



FAIN! Nu credeam ca sunt asa de accesibile. Este totusi o masina premium. Si exclusivista pe deasupra. Cred ca urmatoarea va fi un SAAB!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marius22bn
post Mar 13 2008, 07:53 AM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 13-March 08
Member No.: 116.643



Pana nu mi-am luat si eu saab am zis ce poate fi atat de special la masina asta...intradevar este...merita toti banii.!Toti se tem de motorizari de costuri..sunt super accesibile...gasesti peste tot..aproape tot ce ai nevoie.!!! Merita..si intradevar sunt mai ieftine cala multe alte masini..!!!Marius
Go to the top of the page
 
+Quote Post
taz002dev
post Aug 14 2008, 09:43 AM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 20-April 08
Member No.: 116.940



vreau sa imi iau benzinar.
am ocazie sa iau un aero 9-3 sh 210cp cutie automata, full..asa cum e un aero

ce costuri de intretinere la benzinare aveti?
ma intereseaza si casco la o asemenea masina?
la voi la cat au eveluat masina si cat platiti casco la ea?

consumul masinii voastre..ma refer strict la benzina.
revizii, samd. multam
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:41 AM