IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Amortizoare Nissan Micra 1993

This topic is about Amortizoare Nissan Micra 1993, the author, Bogdan90047, wrote about: Salutare! Am si eu o problemutza.... Am o Nissan Micra din '93 la care a cazut un amortizor de pe spate. L-am dus la un service si mi-au pus doua amor ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Amortizoare Nissan Micra 1993
Bogdan90047
post Oct 18 2006, 12:59 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 17-October 06
From: Ploiesti (Prahova)
Member No.: 90.040



Salutare!
Am si eu o problemutza.... Am o Nissan Micra din '93 la care a cazut un amortizor de pe spate. L-am dus la un service si mi-au pus doua amortizoare AL-KO 1128. Am mers vreo 3 saptamani cu masina si parca mergeam cu carutza, ma zgaltzaia din toate incheieturile la cea mai mica groapa, spatele era foarte rigid.
Am sapat pe net si am descoperit ca modelul ala (1128) de amortizoare erau pe ulei, pentru Micra fabricat pana in '92,.... iar pentru cele de dupa '92 trebuia alt model, pe gaz.
M-am certat cu aia de la service si au zis ca incearca sa le schimbe cu altele pe gaz.....
Acum am doua optiuni: sa le schimb cu unele tot AL-KO pe gaz (cele care teoretic sunt pentru modelul meu), sau sa caut unele originale (aproape dublu ca pret). Dar din cate am inteles cele pe gaz sunt si mai rigide.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Multam mult
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 11:27 AM