IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Aventuri la service - incompetenta sau bataie de joc ?

This topic is about Aventuri la service - incompetenta sau bataie de joc ?, the author, Florin67354, wrote about: vio70407 sincer sa fiu se cam vede ca cunosti pe cineva pe acolo, si pe threadul celalat despre service toyota romania....cred ca ar fi mai bine sa o ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Aventuri la service - incompetenta sau bataie de joc ?
Florin67354
post Aug 14 2006, 08:03 PM
Post #21


novice
**

Group: Membri
Posts: 34
Joined: 4-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 67.347



vio70407 sincer sa fiu se cam vede ca cunosti pe cineva pe acolo, si pe threadul celalat despre service toyota romania....cred ca ar fi mai bine sa o lasi mai incet cu parerile tale legate de service-ul celor de la toyota romania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DAN
post Aug 14 2006, 09:23 PM
Post #22


TODAY TOMORROW TOYOTA
******

Group: Membri
Posts: 1.120
Joined: 22-February 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 68.957



sau chiar poate lucrezi acolo... :bash: ..zic si eu...ca le iei tot timpul apararea blush.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Aug 15 2006, 09:30 AM
Post #23


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



nope nu le tin partea nici nu lucru acolo ... dar ii stiu si sunt f de treaba. pt ca m am lovit si eu de chesti dinastea si au rezolvat problema ffff repede


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucian84612
post Aug 15 2006, 10:07 AM
Post #24


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 13-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 84.605



Ma bag si io ca musca, dar am masina si pot sa generalizez un pic.
De cand am masina am fost doar la 2 service-uri.
La unu am avut doar mici probleme cu timpul de livrare si asta pentru ca asiguratorul "nu avusese timp" de dat avizul. In rest revizii, mici reparatii, ... a fost OK. Nu extraordinar, dar OK. La celalalt am fost cu o portiera (pe CASCO). A stat 3 zile si cand m-am dus pe exterior era meserie, pe interior unde fusese lovitura era plina de lovituri de ciocan, vopseaua era sarita, incepusa sa rugineasca ... cu alte cuvinte .. VARZA. Si era vizibil, adica nu a trebuit sa desfac nimic pt a observa asta.

Generalizare: este posibil sa fii tratat bine intr-un loc si in altul sa li se rupa, dar asta nu inseamna ca daca va fi pus altul in locul meu service-ul bun si cel rau vor fi aceleasi :bash:
Cu alte cuvinte service-ul in Romania sux si tre sa ai noroc si sa ungi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P A U L
post Aug 15 2006, 04:12 PM
Post #25


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 245
Joined: 12-July 05
From: Bucuresti
Member No.: 51.054



Vio70407 citind ultimul msj este clar dupa cum spui ca ai pe cineva pe acolo si asta schimba mult lucrurile. Cu pile si relatii rezolvi peste tot si bineinteles in 12 ore.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Aug 15 2006, 05:57 PM
Post #26


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



nope eu decat le am zis ce vreau si ce trebuie facut la mashina ei mi au zis cand e gata am venit am vazut mashina facuta exact la timp si asta a fost nu am pile sau pe cineva care sa ma ajute , cunosc dar nu apelez la persoana respectiva.


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P A U L
post Aug 17 2006, 04:36 PM
Post #27


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 245
Joined: 12-July 05
From: Bucuresti
Member No.: 51.054



QUOTE(Bogdan54824)
Mihai, cel mai probabil este vorba de o combinație perfectă de incompetență și bătaie de joc/indiferență.

... în schimb bara față care a fost înlocuită cu totul este puțin mai închisă la culoare.
Aici vine întrebarea, barele vin gata vopsite, sau sunt vopsite în service?


Bogdane problema este in felul urmator: Vopsirea este facuta in service, nimic nu vine gata vopsit cum mai spunea si Dan, daca nu ma insel, dar apoi apare problema: vopseaua se comporta diferit pe suporti diferiti. Cu siguranta este aceeasi vopsea si pe masina (tabla) si pe bara (plastic) si cu siguranta e vopsit a de aceeasi persoana dar pe plastic va iesi tot timpul mai inchisa. Se poate observa asta si la masina noua, daca ai sa privesti atent la lumina puternica (soare). Pe indiferent de culoare, vei vedea o mica diferenta foarte usor perceptibila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DAN
post Aug 17 2006, 08:16 PM
Post #28


TODAY TOMORROW TOYOTA
******

Group: Membri
Posts: 1.120
Joined: 22-February 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 68.957



da, dar vopseaua nu se aplica direct pe plastic, sau tabla.pe ele se aplica altceva inainte, sincer nu mai stiu exact cum se cheama, si difera pe plastic e ceva, pe tabla altceva...si nu ar trebui sa existe nici o diferenta de culoare


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Aug 17 2006, 08:33 PM
Post #29


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



dif la culoare se vede decat daca vopseaua nu este pregatita cum trebuie atat

referitor la prb cu vopsitul la tot lateralul se pare ca asa a fost smile.gif
in locul tau ceram o mashina noua dca e noua mashina ta si e in garantie

oricum mi se pare tras rau de par chestia asta ... stii cum se cheama ce au facut ei ?smile.gif distrugere de bun privat smile.gif


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 09:55 AM