IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

mi-am luat si eu 406 2.0 HDI

This topic is about mi-am luat si eu 406 2.0 HDI, the author, Cosmin83218, wrote about: Deci... /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> mi-am luat Peugeot 406 2.0 HDI 90 cp din 2001 (la sfarsit) ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> mi-am luat si eu 406 2.0 HDI
Cosmin83218
post Jul 26 2006, 11:48 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 26-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 83.211



Deci... smile.gif mi-am luat Peugeot 406 2.0 HDI 90 cp din 2001 (la sfarsit) si are 123.000 km. am dat 8.000 euro (am luat`o de pe net).
va scriu pentru a va da fiecare cu parerea daca am luat-o bine sau nu.
baiatu de la care am luat-o nu prea a mers el cu ea si m-a cam pacalit (cred ca nu stia nici el) ca are sonzori de lumina (follow me home), computer de bord si 110 cp (chestii care nu m`am gandit sa le verific atunci pentru ca eu plecasem croit la peugeot reprezentanta sa testam aspect, mecanica si tinichigerie si testele au iesit bine).Ma rog oricum nu ma ajutau astea...(ce sa zic si eu)
Asta e pacaleala ca nu ma pricep si am vrut sa iau cat mai repede ca nu aveam rabdare

Problema...imi bate ceva la rotile din fatza am inteles ca ar fi ceva bielete sau capete de bara...stie cineva cat costa sa le schimb si unde ar fi mai ieftin sau mai indicat sa le schimb ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucian59987
post Jul 29 2006, 12:19 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 118
Joined: 2-November 05
From: Piatra Neamt (Neamt)
Member No.: 59.980



sal

parerea mea este ca ar fi trebuit sa mergi cu cineva care avea cit de cit cunostinte de mecanica,trebuia facut un test pe drum deteriorat(macadam)si-ti dadeai seama exact ce bate si ce nu,e cel mai bun tester,pina la cel de la service,viraje strinse,de volan stinga dreapta,si intoarceri stinga dreapta de pe loc sa vi vazut daca bat planetarele,asta ar fi trbuit sa constati inainte de service.in fine la pret ar mai fi mers sa scada cam la 7500,in general e o masina buna,asezare buna la drum,consum motorina in limita bunului simt,are cumva si climatronic sau A/C,
ar mai avea ceva probleme cu rulmentul de la ambreaj e prea mic si se poate sa strapunga soarele de la discul de ambreaj si se blocheaza asta am patit si eu cu-n model de asta de peugeot,masina era achizitionata de noua de parinti din iatalia,a mers bine dar pe la 125675 am schimbat tot chitul de ambreaj car a costat nitel ca no nu ai cum sa mergi moca cu masina,costa nitel intretinerea mai ales daca o faci la reprezentanta.eu sunt din neamt si la mine ma rupea la reprezentanta si am preferat un service cu o prestanta mai buna decit la peugeot,in rest nu am avut probleme cu capete de bara sau pivoti ,acum depinde si cum se merge cu masina de cit timp a fost achizitionata in romania si-n ce parte a tarii a fost inmatriculata depinde si de drumuri caci noi avem in tara drumuri f f f f f rele.
in rest mult noroc cu masina si sa o stapinesti sanatos
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cosmin83218
post Jul 30 2006, 01:49 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 26-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 83.211



are clima, si pentru bataia aia de la rotile din fatza mi-a scazut 200 de euro....deci am dat 7.800 . pana la urma eu tot m-am mai interesat si cred totusi ca am luat-o bine. acuma sa vedem in timp ce costuri o sa apara. masina mi-e imi place super mult mai ales dotarile sunt cat de cat multumit de ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eduard79549
post Aug 3 2006, 08:16 AM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 11-June 06
From: Bucuresti
Member No.: 79.542



Pretul este asa si asa, daca zici ca nu are computer de bord (ceea ce cred ca nu e adevarat), doar 90 CP si fara senzori.

Eu am luat acum 1 luna tot un 406 2.0 HDI de 110CP, cu senzori, comp., proiectoare, full electric, scaune incalzite, heliomat, magazie cd-uri, etc.
Dar fusese lovit in portbagaj acum cativa ani si de atunci se vede un luft cand se inchide portbagajul. In fine, am trecut peste asta, ca la testare mi-au zis ca masina e super ok din orice alt pct. de vedere. Nu troncane absolut nimic. Dar am luat-o cu 7000euro. De aia zic ca e un pic cam mare pretul tau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cosmin83218
post Aug 5 2006, 05:24 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 26-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 83.211



am gresit eu sorry .... pilot automat nu are , comp de bord are....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cosmin83218
post Aug 7 2006, 10:18 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 26-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 83.211



si inca o chestie....mi s`a rupt butonul de la torpedo (sau cum s`o scrie) .... de unde as putea sa`mi iau altu? la dezmembrari stie cineva ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:45 AM