IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Masina noua

This topic is about Masina noua, the author, Mihnea1, wrote about: intentionez sa cumpar un citroen xsara 1.6i, 16v si sunt curios daca raportul calitate-pret-clasa masinii face acesti bani? stiti ceva in legatura cu ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Masina noua
Mihnea1
post Apr 7 2004, 10:51 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 3-April 04
From: Bucuresti
Member No.: 23.353



intentionez sa cumpar un citroen xsara 1.6i, 16v si sunt curios daca raportul calitate-pret-clasa masinii face acesti bani? stiti ceva in legatura cu fiabilitatea masinii? orice parere sincera este bine venita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex24
post Apr 7 2004, 11:58 PM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 52
Joined: 16-March 04
From: Bucuresti
Member No.: 22.526



din ce stiu eu e o masina care face banii, motoarele grupului psa sunt bune, iar dotarile sunt foarte bogate pentru pretul cerut.
este o masina la sfarsit de generatie ceea ce are minusuri si plusuri:
minus
- in curand apre c4
- forma mai veche
- tehnologie ceva mai veche
plus
- f mica probabilitate sa mai existe vicii de productie, toate defectiunile aparute sunt cunsocute si au fost remediate de producator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex20
post Apr 8 2004, 12:55 AM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 85
Joined: 1-February 04
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 20.582



parerea mea este ca nu-si merita banii
vezi ca este opferta f ieftina de golf 4 (daca mai gasesti in stoc ca romanii s-au repezit ca lacustele).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cipi39651
post Feb 1 2005, 03:45 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 1-February 05
From: Sighisoara (Mures)
Member No.: 39.644



An un Berlingo HDI din 2000.De cand mi-au schimbat cureaua de distribitie la District Brasov nu-mi mai trage deloc bine . Sunt de atunci vreo 2 ani ;am mai incercat pe la Ludus dar nu i-au gasit hiba.Mi-au schimbat foarte multe piese , foarte scumpe , dar degeaba .Service-ul e cam naspa , piese scumpe care vin foarte greu ( aici fiti foarte atenti , mai bine comandati piese facute de altii decat cele originale ) per ansamblu nu sunt multumit DELOC de prestatia CITROEN ROMANIA.
Am uitat sa va spun : toate cacaturile astea de HDI au o fulie vulcanizata( pentru clima , servo, alternator) ce pica subit pe la vreo 60.000 km .Astia de la sercice-uri autorizate cica nu le schimba preventiv pentru ca sunt foarte scumpe ( 4 mil lei) , da' decat sa ramai in drum cu masina pe la mama naibii macar cereti sa o schimbe la fiecare 60.000 km.

Apropo : din cauza motorinei proaste de la ROMPETROL s-a bulit : pompa rezervor + reg. presiune motorina + 40.000.000 lei.

Cred ca aceleasi probleme le are si PEUGEOTU ,

CONCLUZIA : SEAT , SKODA SAU VW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexsso Picasso
post Feb 7 2008, 09:14 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 7-February 08
From: Agnita
Member No.: 116.310



QUOTE(Cipi39651 @ Feb 1 2005, 01:45 PM) *
An un Berlingo HDI din 2000.De cand mi-au schimbat cureaua de distribitie la District Brasov nu-mi mai trage deloc bine . Sunt de atunci vreo 2 ani ;am mai incercat pe la Ludus dar nu i-au gasit hiba.Mi-au schimbat foarte multe piese , foarte scumpe , dar degeaba .Service-ul e cam naspa , piese scumpe care vin foarte greu ( aici fiti foarte atenti , mai bine comandati piese facute de altii decat cele originale ) per ansamblu nu sunt multumit DELOC de prestatia CITROEN ROMANIA.
Am uitat sa va spun : toate cacaturile astea de HDI au o fulie vulcanizata( pentru clima , servo, alternator) ce pica subit pe la vreo 60.000 km .Astia de la sercice-uri autorizate cica nu le schimba preventiv pentru ca sunt foarte scumpe ( 4 mil lei) , da' decat sa ramai in drum cu masina pe la mama naibii macar cereti sa o schimbe la fiecare 60.000 km.

Apropo : din cauza motorinei proaste de la ROMPETROL s-a bulit : pompa rezervor + reg. presiune motorina + 40.000.000 lei.

Cred ca aceleasi probleme le are si PEUGEOTU ,

CONCLUZIA : SEAT , SKODA SAU VW



Citroen Xsara Picasso zic eu ca e destul de buna ca monovolum si ca masina de famile dar daca tu vrei o masina puternica si sport vezi si tu un golf 4 sau un bmw sau ceva vezi tu thumbsup.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexsso Picasso
post Feb 7 2008, 09:18 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 7-February 08
From: Agnita
Member No.: 116.310



QUOTE(Mihnea1 @ Apr 7 2004, 08:51 PM) *
intentionez sa cumpar un citroen xsara 1.6i, 16v si sunt curios daca raportul calitate-pret-clasa masinii face acesti bani? stiti ceva in legatura cu fiabilitatea masinii? orice parere sincera este bine venita.



Citroen Xsara Picasso zic eu ca e destul de buna ca monovolum si ca masina de famile dar daca tu vrei o masina puternica si sport vezi si tu un golf 4 sau un bmw sau ceva vezi tu thumbsup.gif

Attached File(s)
Attached File  anunt_48742_1_1_.jpg ( 26.86K ) Number of downloads: 0
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Feb 7 2008, 09:21 PM
Post #7


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Alexxso, bine ai venit pe forum.

Vezi ca cei carora le raspunzi tu au scris posturile acum ceva vreme, adica 3-4 ani. biggrin.gif

Mai bine deschide un topic la "totul despre masina mea" si posteaza impresiile despre Picasso-ul tau acolo, poate pui si poze.


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 03:20 PM