IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Incredibil Primus Auto, dealer-ul nostru drag

This topic is about Incredibil Primus Auto, dealer-ul nostru drag, the author, liviu66us, wrote about: Salut, vroiam sa va descriu ce mi s-a intimplat cu cei de la Primus Auto...Am luat anul trecut, cam pe vremea asta, o masina S40 de la ei. Banii jos, ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Incredibil Primus Auto, dealer-ul nostru drag, frauda
liviu66us
post Oct 14 2009, 08:09 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 14-October 09
Member No.: 121.106



Salut,

vroiam sa va descriu ce mi s-a intimplat cu cei de la Primus Auto...Am luat anul trecut, cam pe vremea asta, o masina S40 de la ei. Banii jos, nici o problema, totul frumos. Chiar din primele zile, cind scapam de aglomeratie si aveam pe unde sa merg cu viteza ceva mai mare facea o chestie total ciudata - tragea dreapta. La inceput m-am mintit, mi-am zis ca e de la sosea. Senzatia s-a accentuat in momentul in care am vazut ca volanul ramine culcat pe aceeasi parte la orice frina mai brusca sau pe drum cu piatra cubica, denivelari etc. Iar cind zic tragea dreapta nu ma refer ca in parcursul a 200 de metri iesea de pe sosea, ci ma refer ca in 50-60 de metri, daca luai mina de pe volan erai in porumb, out.

La revizia de 10000 de km, le-am semnalat celor de la Primus problema, ei venind cu raspunsul "jentile de aliaj erau deformate, probabil de la gropi". Ca mi-au invesat rotile pe diagonala si ca acum e rezolvat, dar ca sa ma duc sa-i fac geometria. Nu era rezolvat nimic, desigur, masina tragea tot asa. Am rabdat si am suferit, am suferit si am rabdat, va dati seama ce bucurie - sa dai pe 20000 de euro si sa iei o strimbatura.

Cind m-am dus la revizie la 20000, m-am dus pregatit, cu geometria facuta cu citeva zile inainte. Mi-au zis ca se uita, telefon in citeva zile "masina dvs. este gata", a urma proba de drum. Acolo (nu va mai descriu in amanunte toata tigania cu directorul de service, desi e din filmele cu prosti) directorul ca nu si nu, drumurile din Romania care ma intelegeti sint inclinate, volanul trebuie sa primeasca o corectie basmele romanilor 2009. Nu l-am convins ca trage dreapta pina nu ne-am suit in masina lui si atunci a zis ca "lasati-o sa ne mai uitam la ea".

Acum ma duc sa o iau si sint ingrozit de ce urmeaza. Au zis ca i-au facut geometria - ceea ce e frectie la picior de lemn si ca mai are o usoara deviatie de dreapta daca mergi "mai mult". "Mai mult" inseamna 100 de metri...

Aveti vreo sugestie ce sa fac? E clar ca Primus Auto e autist si nu asculta. Desi am luat-o de la ei si mai are garantie inca un an, nu vor sa se ocupe. Ce sa fac? Unde sa ma duc? La un service Ford, daca tot au platforma comuna?

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:57 AM