IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Volvo 850 urgent

This topic is about Volvo 850 urgent, the author, Mersin2008, wrote about: Salut Am o problema cu masina unui prieten si sper sa gasesc pe cineva sa ma ajute. Cu aprox o saptamana in urma mi-a dat un coleg masina sa i-o condu ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Volvo 850 urgent
Mersin2008
post Dec 2 2008, 05:22 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 2-December 08
Member No.: 118.676



Salut

Am o problema cu masina unui prieten si sper sa gasesc pe cineva sa ma ajute.
Cu aprox o saptamana in urma mi-a dat un coleg masina sa i-o conduc pt ca el si ceilalti cu care eram aveau ceva mai mult acoolo in sange decat legal admis iar din oboseala si neatentie i-am atins-o.
Masina e un Volvo 850 glt din 1995, cine o stie, are garda mai mica si eu cred ca am impins-o intr-un ciot de stalp cum sunt pe marginea drumului sau intr-un canal mai inalt, oricum ceva care i-a declansat airbagu si a facut a curga putin ulei. Precizez, putin ulei, pt ca ulterior n-a mai curs si nici martorul de bord nu a strigat nimic.
Cat am mai condus masina in seara respectiva, in afara de volanul distrus la masina eu n-am sesizat nimic.Colegul meu a dus-o la un service si mi-a spus ca are "cadrul motor" deplasat 15 cm si tot ansamblul de cutie de viteze, lonjeron si altele, deplasat, ca acum cand a condus-o tremura de abia ii tinea volanul in mana iar cel de la service i-a spus ca masina a fost lovita cu 60-80 la ora.Cand am atins-o acul de vitezometru nici nu se misca, asta e una, eu am avut un opel vectra din 92 si am facut destule cu masina aia dar nimic din ce am facut nu a distrus-o in halul asta.
Acum vin sa va cer sfatul, unde as putea sa merg cu ea sa obtin o parere avizata dar sa nu ma curete de salariul pe 3 luni si pt cei care au cunostinte tehnice asupra masinii, este posibil sa se intample ceea ce mi-a spus colegul meu de la o simpla atingere /impingere pe dedesuptul masinii?
Va multumesc anticipat si sper sa ma puteti ajuta in timp util.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:20 PM