IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

_Service Iasi-experienta f neplacuta

This topic is about _Service Iasi-experienta f neplacuta, the author, FixIT, wrote about: QUOTE (V_I_C_T_O_R Sep 14 2009, 0308 PM) QUOTE (FixIT Sep 14 2009, 0957 AM) QUOTE (V_I_C_T_O_R Sep 13 2009, 1027 AM) FixIT, spune-mi te rog care este ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> _Service Iasi-experienta f neplacuta, neprofesionisti
FixIT
post Sep 14 2009, 03:13 PM
Post #21


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 12-September 09
Member No.: 120.892



QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Sep 14 2009, 03:08 PM) *
QUOTE (FixIT @ Sep 14 2009, 09:57 AM) *
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Sep 13 2009, 10:27 AM) *
FixIT, spune-mi te rog care este legatura intre tine si Toyota Iasi? whistling.gif

Nu am nici o legatura,am pur si simplu un punct de vedere,altul decat ala care il are razvan.Si il sustin.


Da-mi voie sa ma indoiesc de treaba asta. Mi se pare foarte ciudat ca ti-ai facut cont si ai scris primul post tocmai cand a postat razvan problema lui.

Vizitez forumul de ceva vreme si m-am hotarat sa raspund la acest post.Nu inteleg de ce asta ma face membru al servicelui dar ma rog.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Legionaru'
post Sep 14 2009, 08:05 PM
Post #22


Alergator de viteza
******

Group: Membri
Posts: 3.371
Joined: 19-September 05
From: Craiova
Member No.: 56.143



Un sfat pentru lucratorii din service-urile Toyota: sa nu uitati ca exista posesori care chiar se pricep la masini!
Nu costa nimic sa ascultati si parerea acestora.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel60890
post Sep 14 2009, 09:07 PM
Post #23


sofer
***

Group: Membri
Posts: 77
Joined: 13-November 05
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 60.883



QUOTE (Tiberiu61940 @ Sep 14 2009, 02:04 PM) *
QUOTE (vio @ Sep 14 2009, 01:52 PM) *
si ca sa stiti in afara toyota schimba si ultimu shurub fara sa cracneasca

acum 2 ani cind am pierdut lichidul de frina in italia, mecanicul din service-ul toyota din Alba, un orasel linga Torino, a zis ca trebuie sa imi schimbe gratis toata instalatia de frinare pe garantie, dar dureaza minim 2 saptamini, iar eu eram in concediu. credeti ca cei de aici au zis la fel?

Ba nu, ti-au zis ca ai dat intr-o groapa si e vina ta ! thumbsup.gif
Cum sa se duca amortiyorul daca dai intr-o groapa? Daca se ducea amortizorul de la o groapa apai janta era praf, cauciucul la fel si altele.
Mai era un proprietar de RAV 4 care i se rupsese un preyon la o roata, pe spate, si diletantii aia de la Toyota Iasi stiti ce i-au zis? Poate ati strans dvs mai tare roata, ati folosit o forta prea mare....
QUOTE (Legionaru' @ Sep 14 2009, 08:05 PM) *
Un sfat pentru lucratorii din service-urile Toyota: sa nu uitati ca exista posesori care chiar se pricep la masini!
Nu costa nimic sa ascultati si parerea acestora.

Tocmai de aia mi-am luat Toyota pt ca ma pricep f bine la masini si asa au facut 70% din cei care si le-au cumparat, ceilalti 30% le-au luat la sfaturile noastre tocmai pt ca nu se pricep si au cerut o recomandare dar asta nu inseamna ca trebuie sa faceti "fishing"


--------------------
Yaris D 4 - D Terra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel60890
post Mar 22 2011, 08:37 PM
Post #24


sofer
***

Group: Membri
Posts: 77
Joined: 13-November 05
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 60.883



Am avut o belea cu masina si a trebuit sa o fac, portierele de pe dreapta, prag ... in 26 de ani de soferie asta e primul accident care a necesitat mai mult de 150 cm patrati de tinichigerie. In fine, ghinion.
M-am dus la reprezentanta (Iasi) si am facut-o pe asigurare, pot sa spun ca nu credeam ca vor putea face o treaba atat de buna, au lucrat excelent si au facut o treaba de care sunt mai mult decat multumit.
Pentru lucrarea asta merita toata lauda, felicitari Toyota Iasi!


--------------------
Yaris D 4 - D Terra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:08 AM