IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Piesele de schimb pentru Suzuki

This topic is about Piesele de schimb pentru Suzuki, the author, Sorin71828, wrote about: Andrei, multumesc pt. oferta ta - da ma intereseaza sa stiu comportamentul lui Ignis in "noroi" fiindca si eu am de mers pe drumuri rele. De aceea ma ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Piesele de schimb pentru Suzuki
Sorin71828
post Mar 28 2006, 01:52 PM
Post #21


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 199
Joined: 26-March 06
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 71.821



Andrei, multumesc pt. oferta ta - da ma intereseaza sa stiu comportamentul lui Ignis in "noroi" fiindca si eu am de mers pe drumuri rele. De aceea ma gindeam la Lada Niva 4x4 - dar din ce am citit pe forum Lada, din pacate sint pline de defecte marunte si siciitoare, uneori te lasa cind ti-e lumea mai draga. Gasisem o oferta care suna asa : tractiune Integrala Anul 2002 Km 8700 km Cap.cilindrica 1689 ccm Putere 90 CP - Pret 6000 € Observatii : pregatit ptr curse de Tot Teren ,scaune si centuri omologate,teratrip 202, 2 amortizoare pe roata ,cintar stabilizator spate,si alte dotari ptr off road si rally rayd. Informatii de contact Nume Ferencz Attila. Interesant - NU ?
Referitor la comportament Suzuki - o sa te deranjez pe mess. Merci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ionut-35
post May 16 2006, 02:41 PM
Post #22


sofer
***

Group: Membri
Posts: 77
Joined: 30-November 99
From: Constanta
Member No.: 3.420



Sorin71828 am citit posturile tale si as vrea sa-ti spun ca si eu o folosesc pe teren accidentat (drumuri de tara din pamant cu pante) pline de santuri, gropi si pietre. Masina se comporta ok cu precizarea ca e putin cam saltareata din cauza suspensiei mai tari. Am ramas placut impresionat iarna trecuta cand am luat un viraj "in scurt" la stanga intr-o intersectie acoperita cu zapada batatorita bine de tot si inghetata cu o inclinatie usoara a drumului spre exteriorul virajului. Camd am simtit-o ca derapeaza am accelerat-o puternic si s-a redresat fara a-mi da prea multe batai de cap, asta multumita trasmisiei integrale care a intrat in actiune. Tot legat de comportamentul masinii pe teren accidentat sa nu te astepti sa iei muntii in piept cu ea, are limitele ei. Este totusi o masina de oras cu o garda la sol ceva mai mare si cu trasmisie integrala (depinde de model) care te scoate de niste belele din care n-ai scapa atat de usor cu alte masini.
Am vizitat si eu link-ul furnizat de tine si am vazut acolo ca era vorba de un model mai vechi de Ignis si nu stiu in ce masura s-ar compara cu actualul model. Designul interior e diferit si s-a umblat putin si la exterior. Nu stiu daca din punct de vedere mecanic s-au efectuat sau nu schimbari.
La reprezentantele nu se acorda atat de multa atentie clientului pe cat ar fi necesar, in plus informatiile furnizate au caracter general. Daca te apuci sa intrebi cine stie ce, raspunsul va fi invariabil "NU STIU". Sunt de parere ca vanzatorul de masini ar trebui sa-si cunoasca produsele in amanunt si sa poata raspunde atat direct cat si cu sport de la staff-ul tehnic la orice intrebare. Cand mi-am cumparat-o a trebuit sa caut pe net o gramada de referinte si sa consult "n" pagini de internet. Nu ar fi fost necesar acest lucru daca dealer-ul m-ar fi ajutat cu informatii (ca de ex: transmisia integrala este de origine Subaru si se foloseste si pe Subaru Justy G3X - model geaman).


--------------------
Suzuki Ignis 1.5 AWD, 16v, 99CP
Ford Focus 1.8 TDCI, 100CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crazzyx(NRB)
post Apr 21 2008, 12:48 PM
Post #23


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 18
Joined: 19-March 08
From: bucuresti
Member No.: 116.712



Daca este cineva interesat :jante aliaj R15` (prindere)4/100.0 6.5J Et.38 plus echipate cu anvelope Goodyear NT5 185/60 R15 de la Swift... Jante ce se potrivesc si urmatoarelor marci : Daewoo Fiat! Fiat Honda Hyundai Kia Mazda Mitsubishi Nissan Opel Renault Rover Seat Skoda Suzuki Toyota VW CitroenC1 Peugeot107



--------------------
Suzuki Swift 1.3 image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crazzyx(NRB)
post Apr 21 2008, 12:50 PM
Post #24


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 18
Joined: 19-March 08
From: bucuresti
Member No.: 116.712



mail: claudiucrazzyx@yahoo.com sau mai comod tel 0720 432 908


--------------------
Suzuki Swift 1.3 image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dannSX
post May 4 2008, 08:54 PM
Post #25


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 1-April 08
From: Braila
Member No.: 116.826



Pina la urma sunt magazine de piese sau se gasesc la orice magazin de piese auto din import
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiu_suta
post Jun 4 2008, 09:20 AM
Post #26


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 9-March 08
Member No.: 116.608



Ma poate ajuta cineva cu o informatie? Am un Suzuki Ignis an de fabricatie 2003 benzina 1,3 si am rupt manerul de deschidere al haionului. Problema este ca nu gasesc piesa nicaieri. Am intrebat pe la distribuitorii de piese auto din Cluj-Napoca si nu ma pot ajuta. Help Pls. unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 04:17 PM