IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Dealeri suzuki

This topic is about Dealeri suzuki, the author, sebastian110992, wrote about: sal este distribuitor shi la Cluj aci avetzi site http://www.suzukicluj.ro/ /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.g ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Dealeri suzuki
sebastian110992
post Jul 30 2007, 08:40 PM
Post #21


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 26-July 07
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 110.985



sal
este distribuitor shi la Cluj aci avetzi site
http://www.suzukicluj.ro/ wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fan66hd
post Mar 22 2008, 05:57 PM
Post #22


novice
**

Group: Membri
Posts: 22
Joined: 29-February 08
From: Petrosani - HUNEDOARA
Member No.: 116.516



Din pacate pagina http://www.suzukicluj.ro/ este de un alb imaculat incredibil


--------------------
Suzuki Ignis 1.3 GLX+AC 4WD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drares
post Apr 17 2008, 11:58 AM
Post #23


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 7-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.375



QUOTE
Suzuki Motors are propria reprezentanta in Romania

Producatorul japonez de automobile si motociclete Suzuki Motors Corporations a anuntat oficial deschiderea unui birou de reprezentanti in Romania care va coordona dezvoltarea retelei de dealeri si va stabili politicile comerciale ale marcii japoneze in Romania, a spus directorul general al reprezentantei Alin Radu.

Biroul functioneaza din data de 15 februarie si are in prezent doar 3 angajati. Japonezii au decis sa intre cu birou propriu pe piata romaneasca dupa ani in care vanzarile marcii au scazut mult sub potentialul pietii. Radu a precizat ca problemele intampinate de Suzuki in trecut se datoreaza capacitatii insuficiente de productivitate a fabricii din Ungaria, care insa incepe sa faca fata cererii de masini.

In prezent, masinile Suzuki se vand in Romania prin intermediul a 3 dealeri (Bucuresti, Timisoara si Oradea), iar pana la sfarsitul anului reteaua ar putea ajunge la 10-11 dealeri pentru automobile si cel mult 12 pe segmentul motociclete, unde in prezent exista 10 puncte de vanzare.

Estimarile de vanzari ale Suzuki Romania pentru anul curent sunt de 3.000 de automobile si 700 de motociclete. Ca modele noi vor aduce in aceasta primavara automobilele Splash, de clasa mica, similar ca design cu Opel Agila.

In afara de modelele Grand Vitara si Jimny Swift 4X4 si SX4 Sedan, care sunt aduse din Japonia, toate celelalte modele pe care Suzuki le va aduce in tara vor fi produse in Ungaria.


Sursa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciprig
post May 2 2008, 10:03 PM
Post #24


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 25-April 08
Member No.: 116.982



QUOTE (fan66hd @ Mar 22 2008, 06:57 PM) *
Din pacate pagina http://www.suzukicluj.ro/ este de un alb imaculat incredibil


Incearca http://www.suzukicluj.ro/index.php

G&C Motors din Cluj aduce masinile prin Sara Timisoara. Service-ul se face la Proton Auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liviuv
post May 4 2008, 08:42 PM
Post #25


novice
**

Group: Membri
Posts: 42
Joined: 8-April 08
From: Bucuresti / Craiova
Member No.: 116.871



Cand am venit cu masina de la Budapesta am trecut pe langa reprezentanta noului dealer din Arad (pe centura), unde parea ca nu mai aveau mult de construit asa ca in curand s-ar putea sa apara un nou dealer Suzuki.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GS 5 usi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
niculescud
post Aug 6 2008, 10:30 PM
Post #26


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 6-August 08
From: Bucuresti
Member No.: 117.693



Am un Swift Sport de aproape o luna, achizitionata de la Redtor Oradea.

Am fost foarte nemultumit de colaborarea cu ei datorita faptului ca la prima discutie mi-au promis ca masina vine in 2-3 sapt (fiind dea comandata), apoi dupa ce am platit avansul au urcat la 5 saptamani iar dupa un scandal monstru pe care l-am avut cu ei sa aflu ca de fapt vor fi 9 saptamani in total.
Pana si directorul a avut tupeul sa ma minta la telefon, spunadu-mi la un moment dat ca mai dureaza 14 zile si cand am cerut confirmarea in scris pe mail... s-au facut 28 (diferenta intre telefon si mail a fost de 6 ore). Incredibil.

Evident, in ultima saptamana si-au mai permis o intarziere de 2 zile.


Am zburat la Oradea sa iau masina, am dat de o duduie care voia sa imi dea masina gresita, aceeasi duduie care gresise si factura proforma de 3 ori (masina achizitionata prin leasing persoana fizica => discutii si paradiscutii cu banca), nu mi-au oferit nici macar un pres nenorocit (de alarma nu mai spun), si-au lipit logourile lor peste tot (bine... toti fac asta insa le cerusem EXPRESS sa nu lipeasca nimic de masina si m-au asigurat ca nu se va intampla) insa m-au scos din sarite ca au pus abtipild pe dezaburizatoarele de luneta (care mi-e cam frica sa nu il dau jos cu tot cu traseele acelea metalice).


Cam atat despre Redtor. Sincer, profund nemultumit insa nu am putut da inapoi caci era luata prin leasing si creditul fusese deja acceptat in momentul in care am aflat ca masinuta mea o sa .... intarzie...


Cam asta primesti de la Redtor Oradea pentru o masina de 15000 EUR.



Merci,
Puiu

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fulgusor
post Sep 10 2008, 06:26 PM
Post #27


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 25-August 08
From: Bucuresti
Member No.: 117.817



Rădăcini Grup a devenit dealer autorizat Suzuki.Par mai dragut si mai promti cel putin acum cat sunt la inceput.Noul dealer se numește „Rădăcini Auto Motor” și este localizat în zona de vest a capitalei, pe Bd. Iuliu Maniu nr. 246, într-o locație temporară, urmând ca într-un orizont de timp de 1 an să finalizeze un complex modern de showroom și service.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:23 PM