IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Dealeri suzuki

This topic is about Dealeri suzuki, the author, Cezar81667, wrote about: tot examinand diferitele modele aotu japoneze /arigato.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":arigato:" border="0" alt="arigato.gif" /> , mi-a caz ... To read more just scroll down

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dealeri suzuki
Cezar81667
post Feb 16 2007, 07:55 AM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 116
Joined: 5-July 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 81.660



tot examinand diferitele modele aotu japoneze arigato.gif , mi-a cazut cu tronk suzuki ignis.
dar, cautand pe net si citind pe aici, am realizat ca sunt doar trei dealeri in Romania
1. Sara Motors - pe care toti sfatuiti a se evita din pricina manierelor in afaceri :ban: (desi, fiind tocmai in timisoara, nu mi-as cumpara o masina din celalalt colt al tzarii)
2.BS motors Bucuresti - dar care prezinta niste preturi cam inalte.
3.Starcar Miercurea ciuc - care prezinta aceleasi modele, dar la preturi mai accesibile. (diferenta este ca despre aceasta din urma firma, nu prea a zis nimeni, nik - nu a avut probleme, sau e prea departe pentru cumparatorii obisnuiti?)
...alti dealeri suzuki se mai exista pe la noi ? :angel:


--------------------
Cel mai important nu este sa stii ... mai important este sa ai telefonul
celui care stie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Choixalacreme
post Feb 16 2007, 10:53 AM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 183
Joined: 14-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.778



Ce pot este sa confirm ca SARA inca nu si-a schimbat naravul.
B&S, ei de obicei nu zic "hop" daca stiu ca nu pot sa faca ceva.

Nu pot sa bag mana in foc ca vei avea probleme cu SARA 100%. Dar sunt sanse mari..

Problema este simpla:
Daca nu se tin de cuvant cu masina, iti fac oferte compensatorii (accesorii, etc) dupa stai si astepti de ti se lungesc urechile.

Intr-adevar, e complicat sa iei masina din Bucuresti cand tu stai in Timisoara.


--------------------
======================
Grand Vitara 1.9 DDIS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Florin50070
post Feb 16 2007, 10:09 PM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 280
Joined: 29-June 05
From: Baia Mare (Maramures)
Member No.: 50.063



E mai aproape Ungaria :wave:


--------------------
Suzuki Ignis 1.3 GLX++++
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan91180
post Feb 17 2007, 12:49 PM
Post #4


novice
**

Group: Membri
Posts: 41
Joined: 31-October 06
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 91.173



cum am mai scris p acest forum : Sara nu sunt cei mai seriosi dealeri, dar nici nu e dracu asa de negru'
Io am primit mashina dupa 1 luna si maxim o saptamana de la comanda, in conditiile in care in contract scria 1 luna, dar verbal mi'au spus 2 sapt. Datorita acestei intarzieri am primit cadou urmatoarele :
- 200 EUR
- alarma cu activare la cheie
- presuri originale Suzuki
- prima revizie moca
Deci una peste alta destul de avantajos.... nu pot sa neg insa ca am avut unele mici show'uri cu ei in prealabil. Dar din cate am inteles asta e cam peste tot...asa ca...
Mashinutza e bestiala, sunt foarte incantat, am aproape 6000 km facuti in 2 luni si e ok.
Daca vrei mashinuta te sfatuiesc sa te duci la Sara si sa le impui din start nejte conditii si o sa iti fie bine.


--------------------
Ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa ai totusi ceva in cap
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin71828
post Feb 18 2007, 01:16 AM
Post #5


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 199
Joined: 26-March 06
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 71.821



Si eu am fost in service la Sara pt. o revizie si s-au purtat ok. Ba mai mult, mi-au facut niste verificari fara sa mi le puna la socoteala. Mai poti incerca si la dealerul Suzuki din Tg. Mures, www.premierauto-suzuki.ro Vezi ce preturi au, de seriosi stiu ca sunt seriosi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cezar81667
post Mar 8 2007, 07:48 AM
Post #6


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 116
Joined: 5-July 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 81.660



Am vazut preturile de la dealerul suzuki din Tg.Mures. sunt foarte accesibile, si la o dotare minima de bun-simt a masinii.
dar, lista de preturi ce poate fi downloadata, cred ca este de anul trecut, pen'ca face referiri care nu-si prea mai au locul. (ori, suzuki ignis nu-i facut prin europa? :angel: )
Am gasit pe net un dealer mai apropiat de mine, in Bacau, dar pe site-ul in cauza nu afisa preturile, cica...Contactati-ne! :evil:
le-am trimis un mail, dar, mai am putin si fac saptamana, si nu am primit nici un raspuns. Seriozitate maxima - decat informatii incomplete sau neconforme, mai bine nici un raspuns beer.gif


--------------------
Cel mai important nu este sa stii ... mai important este sa ai telefonul
celui care stie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedDog
post Mar 13 2007, 02:34 PM
Post #7


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 139
Joined: 20-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.502



Preturile de la Targu Mures, pe site, sunt cu 5-600€ mai mari ca la B&S.


--------------------
Vivat la revolution!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Choixalacreme
post Mar 21 2007, 11:14 AM
Post #8


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 183
Joined: 14-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.778



Ar fi incorect din partea mea sa nu apreciez si lucrurile bune petrecute la SARA.
desi cu intarziere, s-au achitat de obligatii , ba chiar mai mult decat era trecut in contract. (eu cam devenisem sceptic)
Iar dpdv. mecanic, cei ce la SARA au fost peste medie, au rezolvat toate problemele.


--------------------
======================
Grand Vitara 1.9 DDIS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ccccc85069
post Apr 17 2007, 11:57 AM
Post #9


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 19-August 06
From: MOLDOVA
Member No.: 85.062



Am gasit pe net un dealer mai apropiat de mine, in Bacau, dar pe site-ul in cauza nu afisa preturile, cica...Contactati-ne! :evil:
le-am trimis un mail, dar, mai am putin si fac saptamana, si nu am primit nici un raspuns. Seriozitate maxima - decat informatii incomplete sau neconforme, mai bine nici un raspuns beer.gif[/quote]

Ai avut noroc ca nu ti-a raspuns, mie mi-a raspuns si regret ca am luat de la ei masina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin103986
post May 2 2007, 04:03 PM
Post #10


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 158
Joined: 14-April 07
From: Oradea
Member No.: 103.979



QUOTE(Bogdan91180)
cum am mai scris p acest forum : Sara nu sunt cei mai seriosi dealeri, dar nici nu e dracu asa de negru'
Io am primit mashina dupa 1 luna si maxim o saptamana de la comanda, in conditiile in care in contract scria 1 luna, dar verbal mi'au spus 2 sapt. Datorita acestei intarzieri am primit cadou urmatoarele :
- 200 EUR
- alarma cu activare la cheie
- presuri originale Suzuki
- prima revizie moca
Deci una peste alta destul de avantajos.... nu pot sa neg insa ca am avut unele mici show'uri cu ei in prealabil. Dar din cate am inteles asta e cam peste tot...asa ca...
Mashinutza e bestiala, sunt foarte incantat, am aproape 6000 km facuti in 2 luni si e ok.
Daca vrei mashinuta te sfatuiesc sa te duci la Sara si sa le impui din start nejte conditii si o sa iti fie bine.

Cum ai obtinut "cadourile"? Mi-am luat masina de la dealerul din Oradea - REDTOR... Saptamana trecuta (luni) cand am facut comanda mi-au spus ca masina vine pe primul transport si ca e posibil sa o am pe sfarsitul saptamanii sau cel tarziu luni-marti... Ei, azi - miercuri - am sunat la ei si mi-au spus ca mai dureaza 10-12 zile. Mi-a venit sa-mi rup capul si sa-l arunc in ei prin telefon. Ce sa fac? Am dat 50% avans fiindca iau masina cu banii jos... Daca mi-as primi banii inapoi, as renunta bucuros fiindca sunt satul de minciuni. Dar, conform contractului, daca renunt la comanda, ma costa 10% din valoarea masinii. Asa sunt de nervos incat imi vine sa anulez comanda oricum. Cand am dat avansul,m-au asigurat "verbal", ca masina va fi la mine in maxim o saptamana. Ce pot face? Ajutati-ma va rog!


--------------------

Saab 9-3 ARC 1.9 TiD 150 HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin71828
post May 3 2007, 01:25 AM
Post #11


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 199
Joined: 26-March 06
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 71.821



Rabdare ! n-ai invatat ca in Romania trebuie sa ai rabdare si nervi ? Nu esti singurul dintre cei prezenti pe forum care a trecut printr-o situatie asemanatoare - asa ca...o sa ai si masina dorita si o sa uiti de dragul ei aceste necazuri. Ca sa te mai consolez iti spun ceva :Am vorbit cu cineva care locuieste la Budapesta ( acum vreo citeva luni ) si omu si-a luat un Suzuki Ignis nou. Fata de data promisa de dealer, i-a ajuns cu 2-3 saptamini intirziere ! ... asta e, se pare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin71828
post May 3 2007, 01:43 AM
Post #12


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 199
Joined: 26-March 06
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 71.821



Cred ca din cauza asta firma Suzuki nici nu prea s-a bagat in Romania - cerere prea mare - pe piata din vest si nu mai face fata si in alte tari "neimportante deocamdata" pt. japonezi

Suzuki si-a propus sa sporeasca la 220.000 de unitati pe an capacitatea de productie a fabricii sale din orasul maghiar Esztergom, unde produce in prezent 170.000 de masini pe an. tinta finala e ca in 2008 capacitatea anuala sa ajunga la 300.000 de unitati. Compania a decis sa se extinda datorita cresterii cererii pentru modelele pe care le construieste in tara vecina.

"Nu ne asteptam sa fim nevoiti sa crestem capacitatea de productie atat de mult si atat de repede", a declarat Hirotaka Ono, membru al consiliului director Suzuki responsabil pentru vanzarile internationale, citat de Reuters.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bodnarescu107177
post May 30 2007, 01:44 AM
Post #13


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 29-May 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 107.170



Exista si o "reprezentanta". Suzuki DOLY se cheama. Am fost pe acolo si era un nene care arata asa mai a mecanic, ne-a facut o prezentare extrem de profesionala a unor poze de pe calculator, si a chemat un angajat care avea un Ignis sa ne arate masina lui, sa vedem cum arata. De departe cea mai jalnica experienta ever. Ma gandesc foarte serios sa merg la Bacau la dealer.
Era vorba despre reprezentanta din Iasi, in caz ca nu v-ati prins. Apropo, si-a cumparat cineva masina din Iasi sau din Bacau ca sa dea o opinie asupra serviciilor? Va multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ccccc85069
post Jun 4 2007, 08:20 PM
Post #14


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 19-August 06
From: MOLDOVA
Member No.: 85.062



QUOTE(Bodnarescu107177)
Exista si o "reprezentanta". Suzuki DOLY se cheama. Am fost pe acolo si era un nene care arata asa mai a mecanic, ne-a facut o prezentare extrem de profesionala a unor poze de pe calculator, si a chemat un angajat care avea un Ignis sa ne arate masina lui, sa vedem cum arata. De departe cea mai jalnica experienta ever. Ma gandesc foarte serios sa merg la Bacau la dealer.
Era vorba despre reprezentanta din Iasi, in caz ca nu v-ati prins. Apropo, si-a cumparat cineva masina din Iasi sau din Bacau ca sa dea o opinie asupra serviciilor? Va multumesc.


Sa nu cumva sa te duci la Bacau .Cauta pe forumuri SUZUKI SX4 si o sa vezi ce dealer e la Bacau.Nu ma mai repet odata, dar la mine intirzierea a fost de 1.5 luni( adica2.5luni) si tocmai am vazut ca nu au service (normal) pentru garantii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bodnarescu107177
post Jun 5 2007, 12:34 PM
Post #15


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 29-May 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 107.170



asadar daca sunt din Moldova si vreau sa-mi iau SUZUKI ar treb sa-mi iau de undeva de la Timisoara, eventual sa trebuiasca sa merg la service la Timisoara de fiecare data
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Choixalacreme
post Jun 5 2007, 09:56 PM
Post #16


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 183
Joined: 14-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.778



Nu chiar.
La Bucuresti, e ok si aici. Oricum mai aproape ca la Timisoara.


--------------------
======================
Grand Vitara 1.9 DDIS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cezar81667
post Jun 6 2007, 06:58 AM
Post #17


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 116
Joined: 5-July 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 81.660



QUOTE(Bodnarescu107177)
asadar daca sunt din Moldova si vreau sa-mi iau SUZUKI ar treb sa-mi iau de undeva de la Timisoara, eventual sa trebuiasca sa merg la service la Timisoara de fiecare data


arigato.gif de asta am reanalizat, iar visul meu de a avea un ignis, e pe cale sa se destrame.
In galati, sub numele Suzuki, se vand numai motociclete :evil:


--------------------
Cel mai important nu este sa stii ... mai important este sa ai telefonul
celui care stie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlexRe
post Jun 6 2007, 09:25 AM
Post #18


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 172
Joined: 3-June 07
From: Brasov
Member No.: 107.486



Ar fi foate util sa gasim pe net, o lista complecta a tuturor dealerilor cu toate datele de contact pentru a te ajuta in cautarea masinii pe care ti-o doresti. Pana sa aflu de un dealer din Ploiesti am cautat multe ore, cu greu i-am gasit, dar surpriza mare a fost cand am ajung la locatia respectiva si am aflat ca ei si-au inchis portile de multa vreme.

Cu stima,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sprite
post Jun 6 2007, 01:55 PM
Post #19


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 106
Joined: 14-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 94.920



@AlexRe:
Hai sa te ajut un pic: tu, din Ploiesti, pana la sediul B&S de pe centura cred ca faci cam o ora, mergand "legal". Eu, din Bucuresti (Bellu), fac minim o ora jumatate... Avantaj tu. smile.gif


--------------------
2007 Suzuki Swift 1,3 GS
2003 Matiz 0,8 E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlexRe
post Jun 7 2007, 06:52 AM
Post #20


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 172
Joined: 3-June 07
From: Brasov
Member No.: 107.486



Pentru moment este singura solutie la care pot sa apelez, pentru ca vreau sa fac o comparatie de preturi si oferte din Buc, Bv si Tim, eventual si Miercurea Ciuc, ca nu este departe de BV.

Cu stima,
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 02:24 PM