IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Subaru & GPL: compatibilitate, avantaje & dezavantaje

This topic is about Subaru & GPL: compatibilitate, avantaje & dezavantaje, the author, subidriver, wrote about: Salut Si eu am GPL cred ca de mai bine de 80.000 km pe Forester si nu am probleme. Nu prea mai alimentez de la Luk. pt ca am sesizat un consum mai rid ... To read more just scroll down

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Subaru & GPL: compatibilitate, avantaje & dezavantaje
subidriver
post Nov 19 2012, 10:21 PM
Post #101


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 5-October 07
From: Suceava
Member No.: 114.947



Salut!
Si eu am GPL cred ca de mai bine de 80.000 km pe Forester si nu am probleme. Nu prea mai alimentez de la Luk. pt ca am sesizat un consum mai ridicat decat daca alimentez de la Mol sau Omv...Chiar ultima oara cand am facut un drum de vreo 400 km de relaxare, admirat peisajul montan, serpentine, mers in limitele legale etc am constatat la pompa un consum de 8 spre 9 l/100 km...de regula stau intre 10-11 l/100.
Pe la 110.000 am schimbat distributia si acum parca simt totusi ca tremura ceva mai tare decat inainte...am citit in n locuri cum ca toate fac la fel...cata vreme si la sertvice unde am schimbat si la service la gpl nu le-a iesit nimic anormal la teste, ii dau sa mearga inainte...
Am citit de patania ta Mircea cu supapele, asa ca depasirile cu peste 6000 rpm sunt exceptie de la stilul meu normal de condus rolleyes.gif
In rest eu sunt multumit de conversia pe gpl!


--------------------
Forester 2.0X 2006
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristian-onofrei
post Dec 5 2012, 08:52 PM
Post #102


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 15-November 10
From: Iasi
Member No.: 130.108



Va multumesc pentru raspunsuri.
Cred ca in maxim 2 luni o sa trec pe GPL. Ma deranjeaza pur si simplu sa dau atatia bani pe carburant. Masina mea are 140.000 de km si cred ca o mai tin minim 3ani, asa ca o sa fac sigur ceva economie.

Toate bune!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 10:38 AM