IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Help Mini One D

This topic is about Help Mini One D, the author, ecotech, wrote about: Salut Am un Mini One D din 2003 cu motor diesel de 1600 cmc. din varii motive, despre care mai bine nu va zic, axa cu came s-o gripat. Iremediabil Nec ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Help Mini One D, Motor ciudat
ecotech
post May 8 2015, 02:34 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 8-May 15
Member No.: 146.375



Salut!
Am un Mini One D din 2003 cu motor diesel de 1600 cmc. din varii motive, despre care mai bine nu va zic, axa cu came "s-o gripat". Iremediabil!
Necazul este ca motorul care pare a fi unul de la Toyota Yaris (1ND) nu se potriveste cu nimic din ce au toti prin bazele de date. Nu a fost schimbat niciodata, dar cand am cerut la BMW dupa cod, a venit o axa care nu are totul la fel cu cea de la motorul meu.
Diferenta este ca la capat axul meu are o gaura de vre-o 35mm diam si adanca de cca 20mm. Cele venite pe cod nu au gaura asta, care se pare ca e necesara pentru cuplarea nustiu carei pompe de vacuum.
Am incercat si faza cu schimbarea motorului cu un SH, tot dupa coduri. Ce a venit nu potriveste nicicum.
Rog ajutati-ma cu ceva informatii, am epuizat orice cale. As vrea sa repar harbu asta, are putini km si mergea bine.. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:18 PM