IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

SX4 1.5 glx

This topic is about SX4 1.5 glx, the author, dansx4, wrote about: salut, un incepator, si un viitor posesor (sper macar saptaman viitoare sa o iau), vreau sa intreb ceva: tinand cont de faptul ca iau masina fara scut ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> SX4 1.5 glx, cine stie
dansx4
post May 6 2009, 08:21 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 6-May 09
Member No.: 119.915



salut,
un incepator, si un viitor posesor (sper macar saptaman viitoare sa o iau), vreau sa intreb ceva:
tinand cont de faptul ca iau masina fara scut (asta-i varianta urban, dar ei nu stiu ca noi nu avem orase:) daca imi pun scutul la altcineva decat la dealer-ii suzuki, pierd garantia?
mersi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rexkroki
post May 7 2009, 12:06 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 160
Joined: 2-April 08
From: 46°57? N 7°27? E
Member No.: 116.832



din cate stiu eu nu, tu nu aduci nici o modificare masinii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara_luna
post Sep 19 2009, 08:39 PM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 21-January 09
From: Craiova
Member No.: 119.035



Danx4,si eu sunt viitoare posesoare de SX4,tot intr-o saptamana teehee.gif

Eu aveam o intrebare legata de alarma,insa in acelasi registru,trebuie sa mi-o procur de la ei altfel pierd garantia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SXtelu
post Sep 20 2009, 11:35 AM
Post #4


novice
**

Group: Membri
Posts: 40
Joined: 2-December 07
From: Iasi
Member No.: 115.674



QUOTE (clara_luna @ Sep 19 2009, 08:39 PM) *
Danx4,si eu sunt viitoare posesoare de SX4,tot intr-o saptamana teehee.gif

Eu aveam o intrebare legata de alarma,insa in acelasi registru,trebuie sa mi-o procur de la ei altfel pierd garantia?



cu mai mult timp in urma am intrebat si eu la SARA MOTORS Timisoara acest lucru si mi s-a spus ca nu sunt probleme cu garantia daca alarma este montata de o firma sau persoana autorizata pt asa ceva.
Intreaba la dealerul de la care ai achizitionat masina, un mail este mai medical pt ca ai dovada scrisa a acceptului (refuzului -Doamne fereste ! banned.gif ) lor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara_luna
post Sep 20 2009, 12:03 PM
Post #5


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 21-January 09
From: Craiova
Member No.: 119.035



QUOTE (SXtelu @ Sep 20 2009, 11:35 AM) *
QUOTE (clara_luna @ Sep 19 2009, 08:39 PM) *
Danx4,si eu sunt viitoare posesoare de SX4,tot intr-o saptamana teehee.gif

Eu aveam o intrebare legata de alarma,insa in acelasi registru,trebuie sa mi-o procur de la ei altfel pierd garantia?



cu mai mult timp in urma am intrebat si eu la SARA MOTORS Timisoara acest lucru si mi s-a spus ca nu sunt probleme cu garantia daca alarma este montata de o firma sau persoana autorizata pt asa ceva.
Intreaba la dealerul de la care ai achizitionat masina, un mail este mai medical pt ca ai dovada scrisa a acceptului (refuzului -Doamne fereste ! banned.gif ) lor.

Wow,super idee,mesi frumos!

De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SorynZ
post Sep 20 2009, 12:30 PM
Post #6


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 106
Joined: 25-April 09
From: Ploiesti
Member No.: 119.839



QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:03 PM) *
De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...

alarme cu senzori de proximitate, dar nu sunt eficiente cand vine vorba de zgariatul masinii. adica, trece "copilu'" repede pe langa ea, da cu cheia si pleaca. nimeni n-a vazut nimic. unsure.gif
impotriva zgarieturilor ar trebui ceva de genu biggrin.gif : http://www.youtube.com/watch?v=zdPdbHxFgrQ


--------------------
Skoda Fabia 1.2HTP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara_luna
post Sep 20 2009, 12:44 PM
Post #7


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 21-January 09
From: Craiova
Member No.: 119.035



QUOTE (SorynZ @ Sep 20 2009, 12:30 PM) *
QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:03 PM) *
De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...

alarme cu senzori de proximitate, dar nu sunt eficiente cand vine vorba de zgariatul masinii. adica, trece "copilu'" repede pe langa ea, da cu cheia si pleaca. nimeni n-a vazut nimic. unsure.gif
impotriva zgarieturilor ar trebui ceva de genu biggrin.gif : http://www.youtube.com/watch?v=zdPdbHxFgrQ

Vai,bestial filmuletz,esti criminal biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rentzo
post Sep 20 2009, 01:23 PM
Post #8


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 10
Joined: 18-September 09
From: Bucuresti
Member No.: 120.920



Asigurare Casco
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SorynZ
post Sep 20 2009, 06:38 PM
Post #9


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 106
Joined: 25-April 09
From: Ploiesti
Member No.: 119.839



QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:44 PM) *
QUOTE (SorynZ @ Sep 20 2009, 12:30 PM) *
QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:03 PM) *
De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...

alarme cu senzori de proximitate, dar nu sunt eficiente cand vine vorba de zgariatul masinii. adica, trece "copilu'" repede pe langa ea, da cu cheia si pleaca. nimeni n-a vazut nimic. unsure.gif
impotriva zgarieturilor ar trebui ceva de genu biggrin.gif : http://www.youtube.com/watch?v=zdPdbHxFgrQ

Vai,bestial filmuletz,esti criminal biggrin.gif biggrin.gif

sweat.gif

QUOTE (rentzo @ Sep 20 2009, 01:23 PM) *
Asigurare Casco

sau asta.. dar mai frumos cu maimute tongue.gif , esti sigur ca-si ia si ala care ti-a zgariat-o bataie de la karate-monkey din portbagaj teehee.gif


--------------------
Skoda Fabia 1.2HTP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:41 AM