IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

geamuri electrice blocate

This topic is about geamuri electrice blocate, the author, MicutzuDan, wrote about: [quote]Salutare, am nevoie de un sfat, am un Seat Cordoba 1422 diesel model 6L 2006, problema este ca geamurile electrice fata (cele din spate sunt ma ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> geamuri electrice blocate, geamuri electrice blocate
MicutzuDan
post Jun 26 2017, 02:43 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 26-June 17
Member No.: 149.776



[quote]Salutare, am nevoie de un sfat, am un Seat Cordoba 1422 diesel model 6L 2006, problema este ca geamurile electrice fata (cele din spate sunt manuale) s-au blocat, de la service imi spune ca s-a ars "motoras usa fata stanga", de fapt acolo este o placa cu circuite electronice care a prins apa si s-a corodat, placa ar trebuii sa dea comanda si la geamul din dreapta, codul piesei este 986031-104, din pacate am gasit piesa doar cu codul 986031-103 sau 986031-106.

Intrebarea este, - exista vre-o sansa ca una din cele doua piese sa functioneze si sa fie recunoscuta de computerul de bord?
- exista vre-o alternativa la aceasta piesa?
- este posibil sa iau piesa sa merg la un inginer electronist sa o verifice si unde este intrerupta sa ii faca pod? (asta as prefera ca ultima solutie)

Multumesc pentru raspunsuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MicutzuDan
post Jul 7 2017, 02:24 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 26-June 17
Member No.: 149.776



Am rezolvat problema, scriu aici pentru cei care o sa mai intampine problema respectiva.
Am achizitionat un "motoras usa fata stanga" SH cu tot cu placa cu circuite integrate pret 150 ron+transport (piesa noua costa 950 ron), piesa cumparata nu avea acelasi cod ca cea originala dar nu au fost probleme pentru ca masina mea nu are reglaj electronic la oglinzi, mai pe scurt: daca piesa stie sa faca mai multe optiuni decat are masina totul va fi ok, daca piesa are mai putine optiuni decat masina atunci acele optiuni nu vor functiona. grija mare ca piesa sa nu vina de pe masina de Anglia cu volanul pe dreapta, in acest caz nu functioneaza nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:24 PM