IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cainii vagabonzi, probleme/solutii/pareri

This topic is about Cainii vagabonzi, probleme/solutii/pareri, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Cainii vagabonzi, probleme/solutii/pareri
george73315
post Mar 12 2008, 03:07 AM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 87
Joined: 9-April 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 73.308



QUOTE(vio @ Mar 3 2008, 04:19 AM) *
cel mai tare e sa ii invetzi cand nu au voie sa latre smile.gif) io am vreo 3 specimene de cainii pe la bloc dar i am dresat cu un lant si acu evita intalnirea wink.gif

Iti doresc si tie un lant atunci cand nu poti sa iti depasesti conditia si deranjezi pe cineva.Ce vina au ei ca s-au nascut in strada?Mai bine ii luati si ii castrati moca(pentru ca sunt programe care faca asta) si asteptati sa moara natural ,sau platiti 5ron in plus la impozitul anual si ii strangem undeva sa nu ne mai deranjeze,pentru ca intradevar se intampla.Odata cu castratul devin mai lenesi si mai linistiti.Si nu imi spuneti ca e treaba primariei.Iar noi suntem raspunzatori ca specie pentru ei pentru ca noi ne-am folosit mii de ani de ei si acum ca avem "alarme" trebuie omorati,la fel cum suntem raspunzatori de toate speciile cu care interactionam,pentru ca se presupune ca am avea mai mult creier,sau mai functional.
Nu imi cer scuze pentru vehementa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
2 Pages V   1 2 >


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 07:51 PM