IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Nissan 200SX

This topic is about Nissan 200SX, the author, RyanCooper, wrote about: Salut, acesta este primul meu post pe forum si as dori sa ma prezint, ma numesc Calin, am 20 de ani si sunt din Curtea de Arges, dar in prezent locuie ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Nissan 200SX, nevoie de putin ajutor
RyanCooper
post Jul 14 2016, 08:56 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 14-July 16
Member No.: 148.491



Salut, acesta este primul meu post pe forum si as dori sa ma prezint, ma numesc Calin, am 20 de ani si sunt din Curtea de Arges, dar in prezent locuiesc in Bucuresti. M-am alaturat acestui forum pentru ca as dori in viitorul mai apropiat sau mai indepartat sa imi cumpar o masina. In prezent am gasit la un cimitir de masini un Nissan 200SX, mai mult o caroserie decat o masina, si as fii interesat sa o restaurez si sa o pun in circulatie. As avea nevoie de putin ajutor in ceea ce priveste partea de inmatriculare a unui vehicul intr-o astfel de situatie. Apelez la cei cu mai multa experienta care ma pot lamuri cu niste detalii si anume:

-unde se poate verifica VIN-ul (vehicle identification number) pentru o masina si daca pe baza acestui numar se pot afla detalii despre istoricul unei masini, cum ar fii daca masina este data in urmarire de catre politie sau daca masina a fost implicata in accidente.

-daca in Romania exista vre-o situatie in care un vehicul nu se mai poate inmatricula, de exemplu daca acesta a fost radiat definitiv.

-in situatia in care cumpar masina de la un cimitir auto am nevoie sa fac acte de vanzare-cumparare sau altceva care ar fii necesar pentru inmatriculare.

-care ar fii procedura de inmatriculare pentru un astfel de vehicul, ce acte sunt necesare si cam care ar fii costurile estimativ.

-si nu in ultimul rand care este legislatia in Romania privind modificarile auto, este ceva la care ar trebui sa am grija, se poate schimba motorul din fabrica cu un altul de alt tip?

Mi-ar fii foarte de ajutor daca cineva m-ar putea lamuri cu aceste intrebari, eventual posesorii de automobile retro restaurate sau care au trecut printr-o situatie similara. Sunt constient ca un astfel de proiect implica foarte multi bani si timp dar sa detin un Nissan Silvia este un vis pe care il am de ceva timp si aceasta ar putea fii o oportunitate pentru a incepe sa il materializez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:21 PM