IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

nissan qashqai

This topic is about nissan qashqai, the author, sorin-1980, wrote about: salut,am si eu o problema am un nissan qashqai 2.0 dci si am o problema cu clima.nu mai baga aer rece si nu stiu care ar fi problema.am fost si am ump ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> nissan qashqai, probleme clima
sorin-1980
post May 20 2014, 06:25 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 20-May 14
Member No.: 144.032



salut,am si eu o problema am un nissan qashqai 2.0 dci si am o problema cu clima.nu mai baga aer rece si nu stiu care ar fi problema.am fost si am umplut instalatia cu freon dar degeaba.care ar fi problema.poate imi da-ti si mie un raspuns,va rog foarte frumos.multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gmbordi
post May 21 2014, 03:39 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 21-May 14
Member No.: 144.038



QUOTE (sorin-1980 @ May 20 2014, 04:25 PM) *
salut,am si eu o problema am un nissan qashqai 2.0 dci si am o problema cu clima.nu mai baga aer rece si nu stiu care ar fi problema.am fost si am umplut instalatia cu freon dar degeaba.care ar fi problema.poate imi da-ti si mie un raspuns,va rog foarte frumos.multumesc

Salut,
In primul rand ai clima sau aer conditionat normal? Din cate stiu compresorul de AC este comandat de calculatorul de injectie in functie de anumite conditii ( cerere AC, temperatura exterioara, presiune freon, etc). Probleme de AC am avut si eu la masina, si am studiat foarte mult sistemul AC ca sa gasesc problema. Iti las nr meu de tel. si incerc sa te ajut : 0747.044.619
Ciao
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:29 PM