IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

sunet cutie viteze

This topic is about sunet cutie viteze, the author, adrianguiu, wrote about: buna ziua.tocmai ce am cumparat un nissan almera hatchback din 2005 1.5 98cp benzina si toate bune si frumoase pana ieri cand am auzit un zgomot ca de ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> sunet cutie viteze
adrianguiu
post Mar 18 2013, 10:57 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 17-March 13
Member No.: 141.170



buna ziua.tocmai ce am cumparat un nissan almera hatchback din 2005 1.5 98cp benzina si toate bune si frumoase pana ieri cand am auzit un zgomot ca de rulment bolnavior in fata pe dreapta.atunci am incercat sa identific problema si am ajuns sa realizez ca zgomotul se aude mai amplu la cutia de viteze caci nu se aude decat cand masina este in viteza.pe liber nu se aude.dar in viteze intra foarte usor si fara pic de zgomot.imi puteti da vreun sfat?multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianguiu
post Mar 18 2013, 04:02 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 17-March 13
Member No.: 141.170



sau macar daca imi puteti spune unde pot verifica nivelul de ulei in cutia de vitaza.multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
omman
post Apr 7 2013, 03:37 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 28-August 10
Member No.: 128.852



Am avut acelasi simptom, troncanea la drum intins. Am schimbat tot uleiul la cutia de viteze si nu se mai aude nimic. Era destul de mic nivelul, am actionat la fix.
Din cand in cand trebuie verificat uleiul la cutia de viteze. Eu stiam asta, nu si cei care imi faceau revizia. Chiar cu jumatate de an inainte au schimbat un semering la cutie si mi-au spus ca e okay nivelul. confused.gif confused.gif
Toate bune si perfect de frumoase pana cand cu bataile astea, pe care - culmea - parca numai eu le auzeam.
Am schimbat uleiul, cu respectarea coduluidin cartea tehnica a masinii, la un alt service. Asadar odata cu uleiul de la cutie am schimbat si service-ul unde imi faceam reviziile. rolleyes.gif rolleyes.gif

This post has been edited by omman: Apr 7 2013, 03:38 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:15 PM