IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

e scumpa intretinerea la almera?

This topic is about e scumpa intretinerea la almera?, the author, Marius Valentin102092, wrote about: Salutare tuturor! As vrea sa ma ajutati cu cateva informatii despre Almera. Cam care sunt costurile de intretinere ale unei asemenea masini. Ma refer ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> e scumpa intretinerea la almera?
Marius Valentin1...
post Mar 28 2007, 12:10 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 21
Joined: 20-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.085



Salutare tuturor!

As vrea sa ma ajutati cu cateva informatii despre Almera. Cam care sunt costurile de intretinere ale unei asemenea masini. Ma refer aici la costurile reviziilor sau ale pieselor care sunt predispuse sa "pice" mai repede. Multumesc! Concret, este vorba despre modelul HATCHBACK 1,5 I 90CP, 2001, benzina. Masina are un rulaj de 97,000 km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luca73291
post Mar 29 2007, 07:45 AM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 55
Joined: 9-April 06
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 73.284



piese care sa pice nu cred ca sunt tare multe, dar poti sa-ti faci o lista (de genu gen amortizor, disc de frana, placute, etc), si ceri o oferta de pret de la un importator (cum e Augsburg, de ex); peste asta mai ai manopera la un mecanic bun (care merge de la vreo 35RON ora in sus). Masina eu zic ca e destul de rezistenta (eu la 100.000 de km am facut test pe banc de amortizoare, directie si ce mai e pe acolo, si mi s-a spus ca-s ca noi; si am luat niste gropi de credeam ca rup masina!)


--------------------
Almera 2.2 diesel, 2000, 116.500 km
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 01:08 PM