IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Nissan Primera: totul despre ea (si bune si rele)

This topic is about Nissan Primera: totul despre ea (si bune si rele), the author, Random, wrote about: Uitasem, nu fi prea increzatoare in bunavointa "celui de la garantii" si el posesor de Primera. El poate sa-ti spuna ca niste omuleti verzi ar fi de v ... To read more just scroll down

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nissan Primera: totul despre ea (si bune si rele)
Random
post Mar 19 2007, 12:44 AM
Post #41


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 317
Joined: 6-October 04
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 33.905



Uitasem, nu fi prea increzatoare in bunavointa "celui de la garantii" si el posesor de Primera. El poate sa-ti spuna ca niste omuleti verzi ar fi de vina ca tu auzi niste lucruri..., ca de altfel masina e impecabila. Daca treaba tine si nu-ti schimba nimic pana iti iese masina din garantie inseamna ca e un bun profesionist si-si merita locul in marea familie, emblema fiabilitatii mondiale, familia renou-nisan. :puke:


--------------------
Nissan Almera 1,5l Visia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iulia76013
post Mar 19 2007, 03:14 PM
Post #42


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 9-May 06
From: Constanta (Constanta)
Member No.: 76.006



sigur am sa revin cu detalii si noutati. la fel de sigur nu-i las. azi, luni, mi-a spus ca "asta e", asa se intinpla la toate Primera . am insistat sa faca mentiuni in carnet de garantie si sa transmita o alerta de garantie si a zis ca va da roata, respectiv etrierul jos , si vom vedea atunci. revin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Henry90720
post Mar 19 2007, 10:00 PM
Post #43


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 364
Joined: 24-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 90.713



Cred ca topic-ul Primera ar merita mai multa atentie. Chiar ma mira faptul ca, desi in Bucuresti am vazut destul de multe Nissan Primera, prea putini au amabilitatea sa posteze cate ceva despre masinile lor.
E adevarat ca nici pe "Honda" nu gassesti prea multe informatii, insa fanii acestei marci au propriul lor site. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Random
post Mar 20 2007, 10:07 AM
Post #44


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 317
Joined: 6-October 04
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 33.905



Henry, se bucura de atentie atat "subiectul" Primera cat si Almera. Sunt multi "guest" care doar citesc si nu posteaza. Eu am in PM mai multe mesaje de la un posesor de Almera care are probleme cu motorul de 1,5l(batai de tacheti). De asemenea mai am o cunostinta cu Almera careia ii bate directia, dar nu vrea sa posteze cu toate ca urmareste forumul masini.ro.Aceeasi problema la motoarele pe benzina se intalneste si la X-trail si la Primera. Motivele pentru care ei nu posteaza sunt diverse, dar in principal nu posteaza pentru ca sunt intr-un oarecare "litigiu" fie cu service-urile, fie cu importatorul. Problemele la Primera par identice cu cele de la Almera: batai la directie si la motor. Din pacate posesori nu posteaza pentru ca un astfel de demers i-ar dezavantaja in relatia cu service-ul, care, oricare ar fi el, fi convins ca urmareste forumul masini.ro. Iti spun asta din experienta proprie.
M-ar fi bucurat daca ar participa activ la discutii reprezentantii Nissan, dar e bine si asa,"voyeur-i", macar stim ca problemele noastre ajung la urechile lor, nu ca n-ar stii de problemele masinilor ce le importa, dar oricat...
In ce priveste saitul propriu, Nissan n-are nicio imagine in Romania, nici macar de off-roader, calitate pe care Patrol ar merita-o cu prisosinta. Nu poti compara Nissan cu Honda, simbolul sportivitatii si fiabilitatii. Clientul Honda e un "conosseur" in timp ce clientul Nissan este "victima" chilipirului si promotiilor . E exemplificativ sloganul Primera care circula in reclama TV "Nissan Primera- cea mai ieftina limuzina din clasa ei". Cine cumpara Honda, cumpara din pasiune pentru marca si model. Clientul Honda nu cauta sa cumpere un mijloc de transport, cumpara o imgine de marca, o sportiva, o limuzina sau un SUV de CALITATE.


--------------------
Nissan Almera 1,5l Visia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Henry90720
post Mar 20 2007, 02:23 PM
Post #45


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 364
Joined: 24-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 90.713



Probabil ca ai dreptate, Random, atat in ce priveste motivele posesorilor de Nissan de a nu posta, cat si in ceea ce ii priveste pe posesorii de Honda.
Imi pare rau sa aud ca Nissan-ul (Primera, Almera, etc.) are atatea probleme tehnice/mecanice, dar cred ca rostul acestor topic-uri, pe langa acela de a afla pareri/impresii de la proprietari, este si de a-i ajuta pe cei ce se lovesc de aceste neajunsuri.
Chiar daca alianta cu Renault nu a facut altceva decat sa strice imaginea Nissan (cel putin cand vorbim despre fiabilitate), ca proprietar de japoneza nu-mi doresc altceva decat sa aud numai de bine despre marcile in cauza (Honda, Toyota, Nissan, Mitsubishi, Subaru, etc.) si, eventual, sa-i ajut cu un sfat la nevoie (in masura in care pot da acel sfat).
Probabil, in timp, se vor inmulti cei care posteaza ... insa pana atunci nu ne ramane altceva de facut decat sa ne multumim cu ... ce avem. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
test70259
post Mar 21 2007, 12:23 AM
Post #46


novice
**

Group: Membri
Posts: 27
Joined: 7-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.252



Henry90720: de unde si pana unde ai auzit tu ca "Nissan-ul (Primera, Almera, etc.) are atatea probleme tehnice/mecanice" ?
e o exagerare grosolana.... in afara de cateva probleme cunoscute in ceea ce priveste diferite zgomote venite din bord , portiere ( asa numitii greierasi ) eu nu am auzit sa existe alte probleme...cel putin nu ceva care s-ar putea cataloga ca fiind probleme generale.

Poate ca motivul acestei exagerari era tocmai de a mai anima putin acest topic smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucian93788
post Mar 21 2007, 09:06 AM
Post #47


sofer
***

Group: Membri
Posts: 85
Joined: 30-November 06
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 93.781



Alin, am mai zis, tu ai probleme cu masina (sau ai avut) si nu mai ai pic de obiectivism in tine.Pentru tine Nissan inseamna tot ce e mai rau pe lumea asta.Nu cred ca e corecta gandirea ta.Probabil ca daca as fi fost in locul tau faceam un taraboi si mai mare, dar paradoxal, sunt foarte multumit de cele doua Nissan-uri pe care le-am avut(unul inca il am) si nu ma simt "clientul Nissan care este "victima" chilipirului si promotiilor".Am dat aproape 24.000 Euro pe masina mea.La banii astia puteam sa aleg, nu?
Parerea mea este ca jignesti foarte multe persoane de pe acest forum cu aceasta exprimare.

Si daca e sa vorbim de conosseur-uri, hai sa vorbim despre ceea ce inseamna clasa 4x4 la Nissan, pentru ca 4x4 inseamna de fapt Nissan.Nu cred ca un om care are un Patrol este o "victima", asa cum iti place tie sa ne numesti pe toti cei care avem Nissan.

Am mai zis ca as da Primera oricand pe o Honda, dar Alin, tu crezi ca Honda nu are probleme?Ghinionul ar fi ca una cu probleme sa intre pe mana ta, asa cum cred eu ca ai patit la Nissan.In mod sigur toti cei care au Honda, vor deveni automat niste "victime".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Random
post Mar 21 2007, 09:50 AM
Post #48


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 317
Joined: 6-October 04
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 33.905



Nu am zis ca toate sau majoritatea Nissanurilor au probleme. Si n-am jignit pe nimeni, asta e doar parerea ta."Nissan primera este cea mai ieftina masina din clasa ei"-asta circula asta vara pe toate TV-urile si radiourile. Ca-ti convine tie sau nu, asta este. Tu probabil ai dat 24.000 din prea mult subiectivism. Am spus victimele chilipirurilor si promotiilor, daca vrei iti spun altfel, sa nu mai interpretezi aiurea: Nissan Almera si Nissan Primera sunt cele mai ieftine masini din clasele lor, adica sunt CHILIPIRURI. Navara, X-trail, Pathpfinder,Murano sunt altceva. De Patrol, ...citeste mai bine ce am scris in postul anterior.

Nissan nu inseamna tot ce e mai rau pe lumea asta sa stii, chiar imi place Qashqai si ma gandesc sa iau unul. Numai ca de acum incolo o sa stiu ca am un renou si n-o sa fiu surprins de eventualele defectiuni, deci nu mai e loc de dezamagiri.


--------------------
Nissan Almera 1,5l Visia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucian93788
post Mar 21 2007, 11:57 AM
Post #49


sofer
***

Group: Membri
Posts: 85
Joined: 30-November 06
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 93.781



Random sau Alin sau cum vrei tu...
Nu inteleg tonul asta foarte agresiv din partea ta.Am dat 24.000 pentru ca mi-am luat motor de 2.000 si echipare buna, dar mai ales pentru ca imi place masina si pentru ca am fost multumit de Almera.In postul tau scriai "clientii Nissan" si nu "clientii Nissan care vor masina mare cu motor mic si pe deasupra si ieftina".Spuneam doar sa nu generalizezi, pentru ca citesc forumul oameni care au masini Nissan, ce costa de 4 ori cat Almera ta.Oamenii aia si-au luat Nissan pentru ca sunt victime, asa cum le spui tu?

Deci inainte de invata pe cineva cum sa interpreteze si sa citeasca, invata tu sa te exprimi si sa scri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mircea91987
post Mar 22 2007, 09:10 AM
Post #50


novice
**

Group: Membri
Posts: 20
Joined: 10-November 06
From: Arad (Arad)
Member No.: 91.980



O.K. sunt deacord ca fiecare are dreptul la propria parere.Nu sunt de acord cu faptul ca atunci cand ai posibilitatea de a achizitiona un lucru oarecare la un pret de chilipir esti o "victima", asa cum se exprima cineva aici. Eu am cumparat Primera pentru ca mi-a placut masina inca de la aparitie (2002) si pentru ca m-am convins in timp ce faceam drive-teste cu diverse modele (Skoda OII, WV-Golf V, Ford- Mondeo si Focus, Toyota -Corola , Avensis) ca este modelul cu cel mai bun raport pret/calitate/performante. Nu o sa intru in amanunte, dar peste Primera , dintre modelele testate de mine, este numai Toyota Avensis.dar nu se incadra in gama de preturi pe care eram dispus sa le achit pentru a achizitiona o masina noua (pana in 20000 E) si nu imi place deloc cum arata privita din fata. Masina am ales-o tinand cont si de drumurile pe care le am de facut. Daca majoritatea timpului circuli numai in oras, atunci ai facut o alegere gresita. Primera se comporta excelent pana acum ( 2 luni , 5000 km), mai ales la drumuri lungi. nu am batatai de niciun fel , nu au aparut greierasii de care vad ca se plang multi, cu toate ca drumurile pe care trebuie sa circul nu sunt de cea mai buna calitate. Este o masina de familie foarte buna, daca ai cunostintele minime de intretinere a unei masini si daca respecti cerintele constructorului vs. de combustibil, ulei, presiune in pneuri ( din cauza diferentelor de presiune intre roti pot aparea si bataile in directie) etc. deci ca o concluzie, Primera nu este o masina pentru incepatori, sau pentru soferi diletanti, dar este o masina de familie corecta care iti ofera satisfactii daca esti corect cu ea.


--------------------
Alegerea unei masini se face in partea dreapta a creierului, partea emotionala si irationala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iulia76013
post Mar 22 2007, 01:55 PM
Post #51


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 9-May 06
From: Constanta (Constanta)
Member No.: 76.006



asa cum am promis , am revenit cu detalii. am ridicat masina si mi-a fost aratat etrierul cu compensator, care aare niste buloane si niste resoarte (destul de puternice dupa aspect). si am primit din nou informatia ca asa sint ele, acest aspect nefiind considerat un defect sau o problema de siguranta in mers. eu am insistat pe faptul ca acest lucru nu poate fi acceptat ca atare, fara feedback, fara tras de urechi si fara a informa in primul rind utilizatorii de masini si a aconstitui o baza cit mai reala de informare, cu probleme reale, fie ele cu caracter general sau izolat. am fost surprins sa observ citi au intervenit pe tema aceasta. sint surprins sa aud ca unora le este frica sa nu deterioreze relatia cu service-ul. din mai multe motive intreb : ce mai este de deteriorat in aceasta relatie, cine este platitorul masinii si cine suporta toate aceste aspecte !?! eu sint in legatura cu service-ul renault-nissan din 2001 si am ajuns pina la virf cu "bataia". sintetizez din ce am citit in postari, nu am putut sa le retin cu nume, dar nu putem spune despre nissan primera ca este o masina "cea mai ieftina limuzina" si deci probleme girla. nu are multi km dar intr-o saptamina cu ceva mai multi, plec in tara.
promisiunea service-ului este ca , in Saptamina Mare, va primi si vom inlocui buloanele etrierului. au deschis o alerta de garantie si vor incerca aceasta operatiune, desi spun ca buloanele din fabrica nu au probleme. eu cred ca este bine sa fim putin mai bataiosi cu service-urile decit sa incercam sa nu le deranjam frizura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Random
post Mar 22 2007, 07:21 PM
Post #52


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 317
Joined: 6-October 04
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 33.905



Lucian m-a trimis sa invat sa ma exprim, am mai invatat cate ceva si acum incerc sa repar neintelegerea:
probabil ca fraza asta a deranjat proprietarii de Primera"Clientul Honda e un "conosseur" in timp ce clientul Nissan este "victima" chilipirului si promotiilor ".
1- "victima" - Cand am zis asta m-am gandit la cei ca mine, care au avut un buget si au ales masina cea mai confortabila, dotata,etc care s-a incadrat in acel buget;pe lista mea cand am cumparat masina erau : Colt, Fiesta,C3. O prietena mi-a spus de Almera ca-i "la oferta". Normal ca alegi japoneza in dauna masinilor zise mai sus. Deci, am luat Almera. Asadar, eu ma consider "victima" pretului mic; ca mine este si prietena care mi-a zis de Almera. Nici ea la randul ei nu-i multumita de masina. Eh, noi doi suntem "victimele chilipirurilor". Tot victima superofertei Almera este si colegul forumist de care v-am zis deja, din pacate, pentru el Nissan a fost o dezamagire mai mare ca a mea(si ca masina si ca service). Mai sunt victimele Primera intalnite in ...va zic pe pm daca vreti.
Cand cineva isi aduna suma propusa pentru a cumpara Primera sau Almera sau orice alta marca/model iubeste, persoana aia chiar isi doreste masina respectiva, deci NU MAI E VICTIMA, el nu mai e atras de "oferta", nici nu-l intereseaza, el o cumpara indiferent, e fan, poate sa fie si "addicted" Nissan si bravo lui, e "connoseur". Ma intelegeti acuma??? :evil:

2- "clientul Honda...conosseur" - Cand am zis asta m-am gandit la cei pentru care nu exista alta marca decat Honda(in unele cazuri mai accepta si Subaru), care o cumpara pentru un condus sportiv la nevoie, care pot schimba la 7500rpm cu o familiala de serie , sau care vor poate un TypeR(....sa nu-mi ziceti de 350Z), care vor un bord OZN-istic, plastic de calitate in bord, asmblare impecabila,etc.
Nicidecum nu trebuie inteles ca, clientul Nissan ar fi un nestiutor sau mai prost si ca s-a trezit cu 24.000 euro in mana si a luat ce i-a picat la mana. Nu. Nu asta am vrut sa zic. Si Nissan are "conosseur-i" lui, fanii lui, clienti care poate nu au cumparat niciodata altceva decat Nissan . Si Lucian poate fi un "connoseur" din moment ce a dat 24.000 pe un Primera, motivele lui, problema lui. Bravo lui si sa-i traiasca....ca e mai arogant, asta-i alta discutie.
Dar cand Primera se lauda cu cea mai ieftina limuzina(la propriu), si chiar e, ....asta nu se face la o marca cu pretentii.

Sa nu ma mai trimiteti la invatat ca nu ma mai duc. beer.gif


--------------------
Nissan Almera 1,5l Visia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucian93788
post Mar 22 2007, 08:03 PM
Post #53


sofer
***

Group: Membri
Posts: 85
Joined: 30-November 06
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 93.781



Alin, nu sunt arogant, dar recunosc ca m-a suparat putin exprimarea ta.E Ok acum, am inteles punctul tau de vedere, desi nu sunt total de acord cu el.Vezi tu, pe langa pret ai mai luat in calcul si faptul ca e o japoneza, deci nu mai esti chiar asa de 'victima'.Crezi ca daca Laguna ar fi fost "cea mai ieftina limuzina" ar fi fost cumparata ca si Primera?Iti spun eu ca nu.Deci cine isi cumpara un Nissan este un "connoseur" prin simplu fapt ca alege o japoneza.Iar chestia asta cu "cea mai ieftina" e pur comerciala si doar pt. Romania, fiindca aici deocamdata vinde pe de o parte pretul si pe cealalta grandomania.Baietii au speculat chestia asta si cred ca bine au facut.Sigur pe termen lung dauneaza imaginii , insa cred ca s-au bazat pe faptul ca Primera nu se mai vinde decat anul acesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Henry90720
post Mar 23 2007, 03:44 PM
Post #54


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 364
Joined: 24-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 90.713



Ma bucura faptul ca topicul asta s-a mai animat ...
Si ca sa-i raspund lui "test" ... ei bine ... exprimarea a fost "Imi pare rau sa aud ca Nissan-ul (Primera, Almera, etc.) are atatea probleme tehnice/mecanice ... ", iar daca citeai cu atentie ceea ce a scris Random anterior mesajului meu ... el era tocmai unul dintre cei de la care auzisem ... la care i-as adauga pe ceilalti ce au postat pe acest site la marca Nissan, sectiunile Primera si Almera ... sectiuni pe care presupun ca nu le-ai citit integral din moment ce te miri ca mi-am permis sa afirm ca am auzit ca Nissan-urile au si ele probleme.
In plus, eu mi-am exprimat parerea de rau in acest sens si am aratat ca-mi doresc sa aud numai de bine despre japoneze.
Nu stiu de unde atata suparare, din moment ce oricarui producator i se poate intampla sa dea si rateuri ... e drept, la unii mai des ... la altii mai rar.
Sa stii ca nici Honda nu este o marca fara cusur ... nici pe departe.
De fapt .. .nu cred ca exista masina perfecta, chiar daca ea se numeste Ferrari, Aston Martin, Rolls Royce, Maybach (cu ingaduinta lui Gigi Becali), etc. ... blush.gif
In rest ... numai de bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lica98424
post Mar 29 2007, 08:17 AM
Post #55


novice
**

Group: Membri
Posts: 47
Joined: 3-February 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 98.417



oameni buni mi-am luat masina. biggrin.gif

pina acum toti prietenii m-au felicitat, am "udat-o"... a udat-o si ploaia... de sfintit n-am sfintit-o... hihihihihi... dar nu se stie...

revin si spun ca toti prietenii ma invidiaza, de fapt... chiar si cei care sa spunem ca au masini consacrate... si care cica ar fi mai bune ca primera...

despre masina nu pot sa spun nimic rau... ma asteptam la rau dar cu stupoare ... nu am ce spune de rau de ea.

chiar a inceput sa-mi placa...

daca aveti ceva nelamuriri, vreti sa intrebati ceva va stau la dispozitie!


--------------------
nissan primera acenta 1,6
fost noul fiat albea dynamic 1,4
dacia 1300 (fabricatie 1978 - inca o am)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lica98424
post Mar 29 2007, 08:19 AM
Post #56


novice
**

Group: Membri
Posts: 47
Joined: 3-February 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 98.417



mama ce de butoane are... d'abia le-am invatat pe toate... asta ar fi o chestie rea la ea... te pune sa inveti... iti aduce aminte de scoala...

biggrin.gif


--------------------
nissan primera acenta 1,6
fost noul fiat albea dynamic 1,4
dacia 1300 (fabricatie 1978 - inca o am)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Henry90720
post Mar 29 2007, 10:52 AM
Post #57


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 364
Joined: 24-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 90.713



Felicitari, lica! Sa o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lica98424
post Apr 2 2007, 08:44 AM
Post #58


novice
**

Group: Membri
Posts: 47
Joined: 3-February 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 98.417



biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

merci, merci!


--------------------
nissan primera acenta 1,6
fost noul fiat albea dynamic 1,4
dacia 1300 (fabricatie 1978 - inca o am)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lica98424
post Apr 2 2007, 08:46 AM
Post #59


novice
**

Group: Membri
Posts: 47
Joined: 3-February 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 98.417



inca ma minunez de masina!
nu am terminat de explorat toate butoane - zilnic gasesc ceva interesant.
aici ar fi ceva de comentat ca astia de la nissan nu au facut mai detaliat manualul tehnic.
multe lucruri iti dai seama singur.


--------------------
nissan primera acenta 1,6
fost noul fiat albea dynamic 1,4
dacia 1300 (fabricatie 1978 - inca o am)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cosmin36162
post Apr 4 2007, 11:36 PM
Post #60


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 21-November 04
From: Bucuresti
Member No.: 36.155



salut,

Aveti idee care e masa proprie a unui Primera 1.6 Visia? Eu am inteles ca are 1150 kg (am scazut sarcina maxima din masa totala, folosind cifrele de pe site/ul badsi) dar aproape ca nu/mi vine sa cred. Si aceeasi cifra mi/a confirmat/o si un consultant de la Badsi NIssan din Bucuresti. De fapt el mi/a starnit curiozitatea caci tocmai ma uitasem la Logan si vazusem greutatea si cand l/am auzit pe omul de la Badsi ca/mi spune ca Primera e apropae la fel de grea (de fapt, de usoara) ca Loganul, m/am pus eu pe calculat. Loganul prestige 1.6 16V are de exemplu, 1115 kg. Nu e cam mica diferenta de kilograme in defavoarea Nissan, avand in vedere diferenta de clasa???

Nu mai vorbesc de confuzia si dilema pe care mi/o creaza diferenta de 200 kg fata de Toyota Avensis (aceeasi clasa). Varianta Terra (de baza) 1.6 vvt-i are 1350 kg.

Sa fie tabla mai subtire la Primera sau ce??? SAu nu are atatea ranforsari cum are Toyota? Ca faptul ca are parti multe din aluminiu nu prea l/as crede, avand in vedere pretul mic pentru astfel de lux

Poate cineva sa/mi explice aceasta diferenta?

E adevarat cu toate acestea, ca fiiind mai usoara, avantajeaza cumparatorii care vor motorul de 1,6, raportul kg:CP fiind foarte bun> 10,45 kg:1 CP fata de 12,27 kg:1 CP la Avensis 1,6.

Si totusi... de ce e mai usoara?
Are idee cineva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:47 PM