IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Mitsubishi Lancer

This topic is about Mitsubishi Lancer, the author, mogul1001, wrote about: multumesc Evo X pt timpul acordat... da poate am fost un pic cam dur cu masina ....e prima japoneza condusa de mine si fara sa o vad sau sa fac test c ... To read more just scroll down

19 Pages V  « < 17 18 19  
Reply to this topicStart new topic
> Mitsubishi Lancer
mogul1001
post Sep 16 2009, 03:40 PM
Post #361


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 14-August 09
Member No.: 120.684



multumesc Evo X pt timpul acordat...

da poate am fost un pic cam dur cu masina ....e prima japoneza condusa de mine si fara sa o vad sau sa fac test cu ea... am avut pana la ea vw , audi si bmw ... este si sun implresia circumstantelor ...prafii de dealeri pe care ii dadeam afara in 24 de ore daca lucrau la firma mea ... plus ca mi-a facut figuri la 800 km parcursi cu zgomotul acele stupid la roata apropo de bolile copilariei ...chiar nimeni nu si-a dat seama ca pocneste de zici ca ti se rupe roata la o masina noua ???? nu e posibil asa ceva ...plus faptul ca am apelat la MAP si m-au tot plimbat ..nu raspundeau la service ...am vrut sa ma duc la cel din pitesti ca era cel mai aproape si erau nr gresite sau nu raspundeau ...
nu a fost un debut prea fericit ....

dupa inca un drum de 1000 km legat am vazut si lucrurile bune la un condus sportiv...motorul stie intr-adevar dupa 3500 ture ...in a 4-a la 120 se simte f bine .... am fost si singur la drum si am facut un mic test cu cateva masini zic eu comparabile un a3 un 320d si un passat ... m-am tinut dupa ele bara la bara ..sau dupa caz a alergat 320d dupa mine e drept pe traseu combinat de a gafait .... cu a3 si passatul (generatie noua amandoua) ori soferii erau slabi ori lanceru e cel putin comparabil cu ele ... thumbsup.gif

referitor la consum eu pun numai efix 95 de la rompetrol deci se misca bine afara ...in oras sare de 9 dar asta e viata .... masina e comfortabila se misca extraordinar pe traseu combinat .... va spune unul care a condus numai masini germane de clasa medie timp de 5-6 ani ..se cunaoste ca masina are tenta sport ... poate daca prindeam varianta de 2.0 era si mai bine dar asta e .... inca o data mentionez punctele tari expuse in postul anterior ... nu cred ca o sa ma intorc la germane ... eventual un motor mai putenic si noul lancer vor face diferenta .... multumesc de atentie whistling.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mani07
post Apr 28 2010, 01:26 PM
Post #362


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 12-June 09
Member No.: 120.193



salutare

nu a mai scris nimeni in ultimul timp impresii despre lancer...asa ca o sa mai spun ,ca am 32000 km la bord si inca nu am nici o problema ,masina este ca noua,in afara de obisnuitele zgarieturi ici si colo,sunt multumit de ea..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teo_TM
post Mar 30 2011, 07:08 AM
Post #363


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 30-March 11
From: Timisoara
Member No.: 131.853



QUOTE (mani07 @ Apr 28 2010, 02:26 PM) *
salutare

nu a mai scris nimeni in ultimul timp impresii despre lancer...asa ca o sa mai spun ,ca am 32000 km la bord si inca nu am nici o problema ,masina este ca noua,in afara de obisnuitele zgarieturi ici si colo,sunt multumit de ea..


Intr-adevar, nu a mai scris de multa vreme nimeni despre Mitsubishi Lancer Classic! Probabil si din cauza faptului ca beneficiind (la vremea respectiva) de o reclama foarte redusa, practic inexistenta, vanzarile au fost pe masura. Si pretul initial cu care a fost vanduta in Romania a facut aceasta masina foarte putin atractiva.
Eu am cumparat un model Lancer Classic Invite de 1,6 cu 98 CP la data de 08 Octombrie 2007. Este fabricat in Iulie 2007 si sunt primul lui proprietar. Pana in prezent am parcurs cu el 30 000 Km si sunt deosebit de multumit! La pretul pe care l-am platit pe aceasta masina (13 000 Euro cu TVA inclusa) isi merita toti banii. Ofera confort si o siguranta deosebita in exploatare si in afara de faptul ca i-am facut reviziile corect si la timp, la reprezentanta din Timisoara, alte cheltuieli nu am avut cu aceasta masina.
Sunt la a 6-a masina in viata mea, iar prin natura serviciului am condus autoturisme cam de toate marcile uzuale, pe trasee care poate ca ar face invidios si un taximetrist, asa ca am acumulat suficienta experienta ca sa pot aprecia obiectiv un autoturism.
Am cativa prieteni care au autoturisme Mitsubishi de diferite modele, cumparate de 20 de ani. Este drept, ca nu le-au lovit niciodata! Toate au caroseria impecabila, iar reparatiile mecanice au fost nesemnificative. Conteaza enorm de mult si modul in care iti tratezi si respecti masina! Daca o conduci cu atentie, eviti pe cat posibil traseele cu gropi si nu fortezi motorul inutil, daca schimbi la timp uleiul si nu te zgarcesti la calitatea acestuia, la fel si a benzinei, ... aceste masini sunt la fel ca un japonez: fidele si ascultatoare, slujindu-te cu credinta toata viata!
Dar, .... despre credinciosul "samurai" cu siguranta vom mai discuta!....

Attached File(s)
Attached File  Mitsubishi_Lancer_Classic.jpg ( 35.97K ) Number of downloads: 2
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piri57
post Mar 30 2011, 09:23 AM
Post #364


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 20-April 10
Member No.: 125.325



Mai multe comentarii ,noutati, intilniri ... gasesti pe www.google.ro thumbsup.gif



Fara reclama, da?

This post has been edited by James Kilowatt: Mar 30 2011, 10:26 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alecsus27
post Aug 23 2011, 05:02 PM
Post #365


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 23-August 11
Member No.: 135.346



salutare, intr-adevar cam putine comentarii aici in ultimii 2 ani...oare de ce?
sunt din iasi si am facut si eu azi un test drive cu un lancer de 1,6 pe benzina, impresiile sunt bune (pt cei care au modelul mai demult: mi s-a parut mie sau masina cam 'danseaza' in curbe? - cel putin comparativ cu un golf 5 pe care il conduc de aproape 5 ani).
modelul insa e unu deja cam invechit (2007), oare e bine sa mai astept poate apare un nou lancer? as vrea totusi sa profit acum de oferta remat.
ce nu imi convine este ca la modelul inclus pt oferta remat nu are si alarma, tre s-o cumpar separat si e cam scumpa.
in rest, ce sa zic, de la mitsubisi am ceva asteptari, sper sa nu fiu dezamagit. oricum, cat am mers 20-30 minute mai mult prin oras (dar si un pic pe o sosea laturalnica unde am prins si 110 km/h) tinuta de drum pare foarte buna, insonorizarea e ok (sigur, pe la 100 km/h motorul isi facea simtita fonic prezenta), de asemenea si amortizarea (din pacate nu prea am mers pe portiuni cu denivelari si am citit pe forumuri ca, dat fiind suspensia cam rigida, se simt cam tare - asa e?)
inca o data, comparativ cu golf 5(pe motorina), e o oarecare impresie de 'navigare cu barca' - 'ecoul' suspensiei in viraje imi pare cam larg.
peste 2 zile am programare la un test drive cu noul elantra de la hyundai (acelasi pret la remat ca lancer-ul si tot 1,6 pe benzina) si voi reveni eventual cu o comparatie intre cele doua.

This post has been edited by alecsus27: Aug 23 2011, 05:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alecsus27
post Aug 25 2011, 08:20 PM
Post #366


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 23-August 11
Member No.: 135.346



am facut azi drive testul cu noua elantra si impresiile sunt bune, insa la suspensie este clar sub lancer: se simteau neplacut de tare toate denivelarile. insa parca sta mai bine pe sosea (nu exista leganare la curbe in viteza/franare).
am mai citit pe forumuri si vad ca soferii de lancer se plang de zgomotul ridicat la viteze mari, iar unii chiar isi antifoneaza masinile ca sa il reduca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pages V  « < 17 18 19
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:10 PM