IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Uruit puternic la peste 2000 rpm

This topic is about Uruit puternic la peste 2000 rpm, the author, utilizator_311879, wrote about: Salutare tuturor, Tipul asta de masina este destul de rar la noi, de aceea rog o parere din partea voastra privind fenomenul in sine si nu sa va gandi ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Uruit puternic la peste 2000 rpm, Space Wagon 2.0 i 1994 benzina
utilizator_31187...
post Dec 16 2009, 10:39 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 16-December 09
Member No.: 122.599



Salutare tuturor,
Tipul asta de masina este destul de rar la noi, de aceea rog o parere din partea voastra privind fenomenul in sine si nu sa va ganditi neaparat la tipul masinii.

Fenomenul este urmatorul: Indiferent ca stau pe loc la relanti sau sunt in una din trepte, odata ce trec de 2.000 rpm se simte un uruit in toata caroseria. Multi vor suspecta volanta, dar din ce m-am mai documentat aceasta duce la alte fenomene gen vibrare daca dau in marsarier sau daca este in sarcina ceea ce la mine nu se intampla. Este strict fenomenul descris mai sus . Nici daca calc ambreiajul nu se simte nici o modificare.

daca aveti idee ce ar putea fi va rog sa va dati cu parerea. Vreau sa-i dau de cap ca ma disperat, iar sa intru cu ea in service, o sa ma jecmaneasca baietii si tot nu o sa ii dau de cap.

multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 07:05 AM