IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Mazda 5 - pareri

This topic is about Mazda 5 - pareri, the author, Henry90720, wrote about: Cum vi se pare Mazda 5? Este o masina de familie confortabila, la un pret rezonabil? Care sunt punctele forte si cele slabe? Care credeti ca sunt conc ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Mazda 5 - pareri
Henry90720
post May 20 2007, 08:09 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 364
Joined: 24-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 90.713



Cum vi se pare Mazda 5?
Este o masina de familie confortabila, la un pret rezonabil?
Care sunt punctele forte si cele slabe?
Care credeti ca sunt concurentii ei cei mai puternici?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristian40
post Feb 2 2008, 10:17 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 2-February 08
Member No.: 116.258



Iti spun eu cum mi se pare,ca am cumparat una de doar 2 luni,este excelenta din puct de vedere pret calitate,sunt foarte multumit de ea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan49938
post May 24 2008, 11:19 AM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 67
Joined: 27-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.931



QUOTE (cristian40 @ Feb 2 2008, 04:17 PM) *
Iti spun eu cum mi se pare,ca am cumparat una de doar 2 luni,este excelenta din puct de vedere pret calitate,sunt foarte multumit de ea



Puteti dezvolta subiectul? Ma intereseaza foarte mult impresia proprietarilor despre comportamentul acestei masini. Sper sa pot da avansul luna asta pentru un 5 CD143 GTA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marius*
post May 24 2008, 12:29 PM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 218
Joined: 4-May 08
From: Craiova
Member No.: 117.024



Ca design mi se pare foarte misto, chiar perfecta. Singura indoiala e din cauza service-ului, care in provincie lipseste in multe orase.
Iar portierele spate cred ca sunt foarte practice.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan49938
post May 24 2008, 01:10 PM
Post #5


sofer
***

Group: Membri
Posts: 67
Joined: 27-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.931



Din cate imi dau seama, in imagine este modelul nerestilizat. Mazda 5 a primit un facelift, in ianuarie 2008 parca.
M-ar fi interesat mai multe amanunte despre ea. Am inteles ca in Austria este un best seller la clasa ei. In Romania targetul pentru 2008 este de 50 de masini din care 20%benzina si restul motorina. Cam putin.

Intradevar, in provincie nu prea ai nimic - dealer sau service. In Braila- Galati abia anul asta a aparut unul cam timid dupa parerea mea. Au si un service dar nu l-am vizitat sa vad ce poate face. Showroom-ul este binisor aprovizionat cu modele dar nu au masini de drive test ceea ce este un mare handicap. In plus nici personalul din vanzari nu este bine pregatit, nestiind ce vand exact sau ce dotari sunt pe anumite niveluri de echipare. Insa masina este ok , am inteles ca este pe platforma fostei 6 si asta e bine.

Pacat ca este vitregita de clienti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post May 24 2008, 05:00 PM
Post #6


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE (Bogdan49938 @ May 24 2008, 01:10 PM) *
...Pacat ca este vitregita de clienti.


parerea mea e ca nu e vitregita de clienti...ci de showroom-uri si implicit service-uri. in vara trecuta cand cautam masina, am cautat de-am innebunit dealer mazda prin Iasi sau prin imprejurimi (imi placea f mult mazda3) dar n-am gasit. abia anul asta de cateva luni a aparut showoom mazda in iasi...si acusi apare si un service separat (momentan se folosesc de service-ul ford).
cand o sa apara showroom-uri cu masini pe care sa le vada lumea, atunci o sa aiba si clienti..


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan49938
post May 24 2008, 05:27 PM
Post #7


sofer
***

Group: Membri
Posts: 67
Joined: 27-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.931



E foarte posibil, insa depinde foarte mult de marketingul local al dealerului. In Iasi din cate stiu, Honda inregistreaza un record prin dealerul ATI. E ceva. Mai ales ca prin partile astea VAG este la mare cautare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post May 24 2008, 06:49 PM
Post #8


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE (Bogdan49938 @ May 24 2008, 06:27 PM) *
E foarte posibil, insa depinde foarte mult de marketingul local al dealerului. In Iasi din cate stiu, Honda inregistreaza un record prin dealerul ATI. E ceva. Mai ales ca prin partile astea VAG este la mare cautare.

Adevarat smile.gif. Si cei de la Toyota din Iasi sunt recordmeni...deci se pare ca atunci cand vrei, poti...ca interes din partea publicului se pare ca este pt masinile de origine asiatica.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan49938
post May 25 2008, 11:57 AM
Post #9


sofer
***

Group: Membri
Posts: 67
Joined: 27-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.931



Am constatat si eu ca in ultima vreme romanii s-au cam convins de caracteristicile dealerilor de masini nemtesti, dar mai ales de conditiile de service care sunt dea dreptul sub orice critica.
Eu personal detin un nissan primera care implineste 3 ani. Nu am de ce sa ma plang din partea dealerului sau a serviceului. Ba dimpotriva. La VW - Audi, am intrat de vreo cateva ori in showroom si nu m-a bagat nimeni in seama. Cand am intrebat daca este cineva din agentii de vanzari dispus sa-mi dea niste lamuriri mi s-a raspuns enervat sa astept. Inadmisibil. Altii trag de tine.

BTW, vad ca nu este decat un posesor de Mazda 5 pe forum , dar nu e dispus sa ne impartaseasca din impresiile lui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:45 AM