IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cine are experienta cu Lada Niva?

This topic is about Cine are experienta cu Lada Niva?, the author, Hampu The Great, wrote about: Iti multumesc din tot sufletul Gabriel. M-am programat pentru maine dimineata. ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cine are experienta cu Lada Niva?
Hampu The Great
post May 12 2005, 08:44 AM
Post #21


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 3-May 05
From: Bucuresti
Member No.: 45.906



Iti multumesc din tot sufletul Gabriel.
M-am programat pentru maine dimineata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
post May 12 2005, 08:48 AM
Post #22


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 3-May 05
From: Bucuresti
Member No.: 45.906



Apropo uite-o si cum arata dupa 7 ani de tras pe ea ...la greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
post May 18 2005, 04:57 PM
Post #23


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 3-May 05
From: Bucuresti
Member No.: 45.906



Asadar....

Pentru toti posesorii de Niva, intrucat am cercetat cu atentie o sumedenie de alte posibilitati fara prea mare succes, cu sprijinul substantial a lui Gabriel va recomand:

-Service-ul din Afumati Lada Niva Leasing, cu o buna serviabilitate, dotare suficienta, pricepere destul de buna preturi extrem de subtiri, posibilitati de procurare piese originale foarte bune. Tarifuri super subtiri 300 000 o testare pe calc. de exemplu ( a durat mai bine de un ceas)...Telefon 0722 386760, sef service inginer Zaharia.

-Service ...Uite ca nu ii stiu numele dar este pe la Piata Ferentari, specializat in Niva (testare full 500 000 lei), inlocuit ambreaj, pivoti, placute, saboti, amortizoare, bucse caseta directie, tendoane spate, pompa apa, rulment axa came, garnitura qiuloasa, curele, semering cutie, si semering reductor, inlocuit sistem tractiune grea si alte cateva mici)...total 10 000 000 din care 4 500 000 manopera. Totul in doua zile.
Inginer Dobrica Tel 0722 576319.

Cu multumiri speciale Dl Gabriel....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreisamoil
post Dec 22 2009, 03:06 PM
Post #24


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 12-February 08
Member No.: 116.357



Buna ziua

Am urmatoarea problema:

Lada Niva din 2004, fara alte modificari in afara celor cu care a venit de la reprezentanta, de putin timp mi se aude un zgomot ca si cum ar bate foarte usor (ca un fel de tacanit infundat) cand motorul trage. (Adica atunci cand accelerez putin mai puternic). Nu ma pricep la mecanica si cu atat mai putin ma pricep la interiorul unui motor, dar cred ca s-ar putea sa bata un tachet.

Cine poate sa imi recomande un service sau un mecanic bun in Bucuresti?

Va multumesc foarte mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 06:31 AM