IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Sugestii mp3 pe un focus II 2006

This topic is about Sugestii mp3 pe un focus II 2006, the author, x94671, wrote about: salutare! sunt posesorul unui ford focus II cl 2007. desi masinuta mea este proaspata(abia ieri am ridicat-o) deja i-am pus gind rau sistemului audio ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Sugestii mp3 pe un focus II 2006
x94671
post Jan 18 2007, 10:57 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 11-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 94.664



salutare! sunt posesorul unui ford focus II cl 2007. desi masinuta mea este proaspata(abia ieri am ridicat-o) deja i-am pus gind rau sistemului audio stock. rau nu se aude dar e departe de a ma multumi. pe vechea masina, o dacie 1310, aveam 2 boxe clarion 2 alpine ovale si un mp3 player alpine 9852rb de care eram foarte multumit. am umblat cu diverse masini straine care aveau sistemul audio original si sincer nu imi placea sunetul din interior.

eu caut o solutie pt a putea asculta mp3-uri in masina. am fost la bdt sa-i intreb cit m-ar costa un mp3 sony cel care costa 300 euro daca optai sa-l monteze in fabrica. raspunsul lor: peste 3500 ron deci varianta asta pica din start. exista acel gadget care se pune la bricheta si emite fm catre unitatea din bord. sunt circumspect in privinta calitatii sunetului. deci si asta pica. ar mai fi solutia sa montez vechea unitate, alpine-ul 9852, dar pt asta tre sa renunt la magaoaia de casetofon din bord si sa montez si o masca. problema e ca nu stiu cit de usor se da jos si daca afecteaza intr-un fel garantia masinii. aschimbat cineva casetofonul la un focus II ?

mai nou am gasit dracia asta: http://www.griffintechnology.com/products/itripdock/ este un modulator fm pt ipod si in acelasi timp si incarcator de masina pt ipod. nu am insa idee de calitate. are cineva? a testat?

o sa schimb si boxele. am inteles ca toate 4 sunt de 16:9. mai necesita ceva corectii unele noi? a schimbat cineva? ce probleme ati intimpinat?

ps: subwoofer nu pun. am nevoie de spatiu in portbagaj. prefer 6 boxe bune si un player pe masura.

ps2: nu am nici mufa aux in torpedou. altfel era simplu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nedelcu57566
post Jan 18 2007, 01:18 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 4-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 57.559



scuze
dar nu m-am putut abtine: de ce nu l-ai comandat din fabrica, doar este amsina noua, aleasa de tine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
x94671
post Jan 18 2007, 02:12 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 11-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 94.664



QUOTE(nedelcu57566)
scuze
dar nu m-am putut abtine: de ce nu l-ai comandat din fabrica, doar este amsina noua, aleasa de tine?


tu ai astepta 3 luni dupa o masina doar pt un casetofon cind o masina asteapta in parc si indeplineste celelalte conditii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:14 PM